Strona główna Aktualności Z miasta Księża odwiedzą wiernych. Harmonogram kolędy

Księża odwiedzą wiernych. Harmonogram kolędy

10

Rozpoczyna się okres duszpasterskich wizyt u parafian. Wierni, którzy będą przyjmować księdza po kolędzie powinni się do tego odpowiednio przygotować. 

Kapłani proszą, aby na stole znalazły się: krzyż, świece, woda święcona, kropidło i Pismo Święte, a jeśli w domach są dzieci i młodzież – zeszyt do religii.

Czas trwania kolędy w poszczególnych parafiach będzie różny. Niektóre z nich udostępniły już pełny harmonogram, jak ona przebiegnie, inne – na kilka najbliższych dni. Żadnej informacji na ten temat nie zamieściła tylko jedna pabianicka parafia – św. Mateusza.

Kiedy i gdzie należy spodziewać się wizyty księdza?

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej:

Parafia św. Maksymiliana Kolbego:

Parafia Chrystusa Króla:

Parafia Miłosierdzia Bożego:

Parafia Trójcy Przenajświętszej:

Parafia św. Floriana: 

Dzisiaj od godz. 10 trwa kolęda w domach przy ul. Kaplicznej, natomiast jutro i w sobotę (29 grudnia) wizyty księdza mogą spodziewać się mieszkańcy ul. Konstantynowskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Rzymska tradycja …
Spis ludności …

Ale czemu tak rano? Od 9? Mieszkam w Pabianicach od niedawna A tam skąd pochodzą zaczynało się od 15. Rano ludzie przecież pracują…

u nas musisz wziasc wolne, ugotowac obiad dla księdza i sprawdzić czy stac cie na taka posługę jesli nie to biegiem po chwilowke jak nie wiesz gdzie to poszpreaj w epainfo tam byly wskazówki

Był sposób oszustwa „na wnuczka”, teraz może być „na kolędę”. Ostrzegajcie swoich bliskich by nie otwierali drzwi delikwentom w czarnych sukienkach 🙂 🙂 🙂

Ja tam z moim proboszczem dobrze żyję, po ciapulku se golniemy, zjemy steka, pogadamy, fajnie jest 🙂

Pytanie, kto, kogo ?

Ojciec ktory chce zeby tak go tytuowano, także ten duchowy, przychodzi do swoich dzieci w urodziny i wszystkie świata . A przede wszystkim utrzymuje swoje dzieci którymi się opiekuje. Przynosi prezenty, wspiera ich utrzymanie w chorobie i wyposaża w edukacji i dba o ich potrzeby . Człowiek, który przychodzi po fakcie, raz w roku, żeby wykonać swoje obowiązki zawodowe, powinien się zdecydować . Albo wypełniać swoje obowiązki ojca duchowego, Albo zrezygnować z tytułu „proszę ojca”. Zły to ojciec, który nie potrafi utrzymać swojej rodziny i zadbać o jej potrzeby . Ojciec który nie potrafi przynieść pieniędzy do domu do rodziny… Czytaj więcej »

Ja daję Owsiakowi i nie wpuszczam kmksiedza

Mnóstwo moich znajomych nie chodzi do kościoła, nie spowiada się,wręcz szydzi z kościoła i księży. ale na kolędę przyjmują bo „wypada”,bo jak to,bo sąsiedzi,bo dzieci… I w ten oto sposób powstają fałszywe statystyki.

…bo ludzie są z założenia dobrymi duszyczkami,
i dają kolejną szanse, że może coś się wydarzy
podczas takiego osobistego spotkania w domu,
jakaś namiastka cudu.
Ludzie mają nadzieję, tak samo jak podczas wyborów,
narzekają, idą głosować z nadzieją, ze coś się zmieni.
A potem rozczarowanie, żal i nie moc,
że nie mogą się wyrwać tego błędnego koła wodzenia za nos.
Tysiące lat odbierania ludziom ich własnej mocy zbierają żniwa…