Strona główna Aktualności Z miasta Kryte boisko u nas?

Kryte boisko u nas?

37

Zastępca prezydenta Pabianic chce wybudować w miejscu rozebranej hali OBT boisko kryte halą pneumatyczną. 

Maciej Łuczak zdradził swoje plany w wywiadzie dla telewizji PRO-Mok. – W okolicy nie ma takie boiska, nie ma go Łódź czy Bełchatów – mówi wiceprezydent. – Przeliczyłem koszty utrzymania i wychodzi na to, że obiekt mógłby zarabiać na siebie.

Budowa boiska kosztowałaby około 3 mln złotych. Jak twierdzi wiceprezydent, projektem mogliby się zająć studenci Politechniki Łódzkiej.
Przypomnijmy, że w szufladzie leży projekt na budowę hali sportowej za 25 mln złotych. Niestety, takim budżetem na tego typu inwestycję miasto nie będzie dysponować w najbliższym czasie..

REKLAMA
37 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No brawo Panie v-ce Prezydencie! Taka obietnica i to nie podczas kampanii – fiu, fiu! …Tylko przy pierwszym hamulcowym sportu w tym mieście Adamskim myślę, ze temat nie do przeskoczenia. A swoją drogą czy ktoś już zawiadomił NIK o sposobie pozbycia się hali? Bo na chłopski rozum do utylizacji azbestu są dopłaty. Złomu było tam tyle, że sam spłaciłby ciężki sprzęt uzyty do rozbiórki. Reszta to siła robocza – zatrudnionych na mosirze jest 60 osób – ani jednej nie widac rano na obiektach, więc pewnie mogli by się tą rozbiórką zająć… A tu w prasie że zapłacono 20 tysięcy za… Czytaj więcej »

W jakiej głowie rodzą się takie pomysły? Przegrzanej? Chorej? Czy zatrutej jadem głupoty? NIK? – do czego ? Człowieku koparkę chcesz uruchomić do wykopania dołka łopatą? Chcesz zrobić to siłami własnymi pracowników MOSIR? – no świetnie!!! Może jednak pomyślisz jeszcze chwilkę i dojdziesz do wniosku, że trzeba było to zrobić w czynie społecznym? siłami wszystkich pracowników magistratu? Przecież pracownicy MOSIR-u są przeszkoleni do obsługi ciężkich maszyn, znają się na budowlance, potrafią się obsługiwać z odpadami azbestowymi! No super – MOSIR – firmą budowlaną! A i jeszcze jedno – pracują tam sami silni faceci! Hala stała tyle lat bo „kłamca” Dyzma… Czytaj więcej »

Posłuchaj lemingu. Kończy się czas, kiedy rozmawiacie z ludźmi jak z ciemnotą i takąż wciskacie im za pomocą TVN, GW czy chociażby jednoznacznie skonstruowanych komentarzy w lokalnych gazetach. Patrząc powyżej widzę, że trafiłeś na bardziej kumatego od siebie, więc hasła o głowie, myśleniu itd., to conajwyżej serwuj swoim rodzicom, bo coś im w życiu ewidentnie nie wyszło… Ludziom, którzy „nie łykają” twojego partyjnego bełkotu proponuję przejść się na miejsce rozbiórki, kiedy stopnieje śnieg i zrewidować brednie, jakie wypisujesz w obronie swoich kolesi. A jak jeszcze popytają w okolicy jak ta „profesjonalna rozbiórka” wyglądała, to dopiero otworzą im się oczy. Obędzie… Czytaj więcej »

@maciek1956
Wykop siekierę, odkurz pistolet i ruszaj w kraj. Nie zapomnij o butelce z benzyną!
Bij i siepaj każdego o innym zdaniu niż ty!

To zapowiadasz swoim wywodem własnie taki scenariusz.

„.. to co najwyżej serwuj swoim rodzicom, bo coś im w życiu ewidentnie nie wyszło…” – odwzajemniam – z ta różnicą, że i im i tobie

@maciek1956 nie wyszło! Jeśli nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. – Taka wycieczka osobista w twoim stylu.

Przy całym szacunku dla Pana Łuczaka, bo go nie znam osobiście, jak to jest, że on samemu zrobi sobie jakieś obliczenia na papierze i już wie, ze hala będzie dochodowa. Tak właśnie powstają nietrafione inwestycje.

Jakie ty bzdury piszesz, bark słów. Jeśli nie masz pojęcia na ten temat to milcz.

widać, że ty edukacje zakończyłeś. Niestety w gimnazjum nie dowiesz się, że jak się komuś wydaje, że taka hala będzie dochodowa, to tak ma być. Takich wyliczeń nie robi się w 5 minut na karteczce.

Byłeś przy tym i widziałeś , że w 5 minut i na kartce? Nie kompromituj się dalej, bo to właśnie wychodzi kto zakończył edukację na gimnazjum.

Dychto nakupił budynków i gruntów, bo podobno drożej sie sprzedadzą. A sie okazało, że poniżej ceny zakupu i tak ich nikt nie chce.

Pomysł iście idealny. Nasuwa się tylko jedno pytanie, kto będzie mógł korzystać z tej hali zimą???? Powiatówkę już mamy i nawet kluby sportowe nie stać na regularne korzystanie z niej, a co dopiero zwykłych śmiertelników w wieku do 18 lat. Pabianice są na tyle dużym miastem że trzeba by było wybudować co najmniej dwie takie hale, lub przynajmniej dwa pełnowymiarowe sztuczne niekoniecznie kryte, a miejsce jest:)

LUDZIE! A MOŻE PAN PREZES MOSIRU SIĘ WYKAŻE!!! ILE MOŻNA BEZCZYNNIE SIEDZIEĆ NA STOŁKU.BOISKA ,NA KTÓRYCH TRENUJĄ DZIECIAKI SĄ „KARTOFLISKAMI”.CUD,ŻE JESZCZE NIKT NIE ZROBIŁ SOBIE KRZYWDY. DLACZEGO PAN PREZES NIE DOPROWADZI ICH DO PORZĄDKU?MOŻE JAKIEŚ DOFINANSOWANIE UNIJNE ABY WYBUDOWAĆ SZTUCZNĄ PŁYTĘ WZOREM NP. ZDUŃSKIEJ WOLI(TYLKO POZAZDROŚCIĆ KREATYWNOŚCI).NO TYLKO OCZYWIŚCIE TRZEBA CHCIEĆ COŚ ZROBIĆ DLA TEJ MŁODZIĘŻY.ODKĄD RODZICE PONOSZĄ KOSZTY SZKOLENIA NIKT SIĘ TYM NIE INTERESUJE.HALA TO OSOBNY PROBLEM.DZIECI TUŁAJĄ SIĘ PO MAŁYCH SALKACH SZKOLNYCH, A STARA HALA MOSIRU MOGŁABY ROZWIĄZAĆ SPRAWĘ.

Rodzicu .. Rodzicu…
Pomylił Ci się adresat… Prezesi to siedzą w klubach, które działają na terenie MOSIR-u.
Zastanawiające jest, że każdy oczekuje działań na obiektach nie myśląc skąd wziąć na no środki.
MOSIR należy do miasta i to w ratuszu zapadają decyzje finansowe o budowie, środkach na remonty, itp.

Tam szukajcie winnych zaistniałej sytuacji. Jeśli zastanawiacie się dalej dlaczego nie ma nowej hali na MOSIR – zapytajcie byłego prezydenta Dyzmę. On miał projekt, on miał wizję .. na papierze.

Ale winien jest MOSIR …

Tajemniczy (nie dla wszystkich) iksie – adresatów pretensji za poziom bazy sportowej w Pabianicach jest tylko dwóch: Adamski i Stencel. Dyzmie jak się powiedziało, że za coś będą mu klaskać, to dawał wolną rękę. Tylko chęci było brak – lepiej siedzieć wygodnie w fotelach, 3/4 etatu spędzać poza miejscem pracy i organizować śmieszne turnieje. Po co zapieprzać przy projektach unijnych i ich realizacji. Dla odmiany Prezesi w klubach nie siedzą, tylko prują sobie żyły, żeby cokolwiek w tym mieście jeszcze istniało i za to niejednokrotnie są piętnowani (Stawicki, Kosmala). A dowody o które pytasz za chwilkę wypłyną – tym razem… Czytaj więcej »

No tak…uderz w stół a nożyce się odezwą. Rodzicu z Włókniarza, jak to jest że korzystacie z boisk MOSiR-u dotację na klub macie taką samą a obiekty macie w gorszym stanie od przeciwników zza miedzy mimo że CI drudzy muszą sami sobie za wszystko płacić ( woda, prąd, utrzymanie boisk, wywóz śmieci itp.) Trzeba spojrzeć w lustro i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jako klub ponosiliśmy w okresie największego kryzysu jakiekolwiek koszty związane z rozbudową i utrzymaniem bazy szkoleniowej, a później domagać się kasy i krytego boiska dla siebie. Pozdrawiam

Rzeczywiście, obiekty ptc są w „idealnym” stanie! A jak to jest, że miasto spłaca wasze długi? Zawsze was coś boli jeśli chodzi o Włókniarz! Zamiast ciągle wbijać szpile Włókniarzowi, może w końcu coś sami zróbcie. Poza Pabianicami jesteście klubikiem anonimowym. Bardzo byście chcieli aby Włókniarz najlepiej przestał istnieć, ale wasze niedoczekanie!!!

Najpierw sprawdź skąd wzięły się długi, później feruj wyroki. Sprawdź też dobrze kto spłaca te długi !!!!!!!!!!!!! To nie jest trudne. Zrobić coś samemu to powinniście jednak chyba Wy, bo to nie w PTC są problemy prezesa z prawem, to nie w PTC są ludzie pokroju trenera koordynatora, który za chwilę założy własną szkółke i położy wasz klub na łopatki, bo okaże się że nie macie drużyn młodzieżowych. A jeśli chodzi o robienie czegoś, to przypomnę Ci tylko że to chyba na PTC (ul.Sempołowskiej) ostatnio założono solary, to na PTC planuje się docieplenie budynku ( ul. Gdańska). Miasto nie interesuje… Czytaj więcej »

Znam Pana Macieja osobiście jako jego były pracownik i wiem że to konkretny człowiek. Jako osoba przedsiębiorcza doskonale przelicza inwestycje ich plusy i minusy ew. ryzyka. Ma bardzo dobre kontakty w sprawach nieruchomościowych z racji wykształcenia i doświadczenia więc zapewne konsultował to z ludźmi którzy mieli już z tym coś wspólnego. Ja osobiście wątpię aby jakakolwiek hala była rentowna- chyba że działałaby cały czas z bardzo krótkimi przerwami, ale niestety nie ma takiej opcji, a wszystko kosztuje więc do każdej miejskiej inwestycji ktoś musi dołożyć (miasto, sponsorzy, podatnicy). Pomysł świetny tym bardziej że jak Pabianice uwolnią się od szpitala to… Czytaj więcej »

Nareszcie jakaś normalna wypowiedź. Jestem całkowicie za takim planem to bardzo słuszna decyzja.

Ten pomysł PiS już wymieniał przy wyborach ,
Panie Łuczak dobra droga działania ,trzymam kciuki za taki rozwój ,boję sie że nie przejdzie pan z tym pomysłem ,przy takim dyrektorze jakim jest Adamski
Nierób bedzie wszystko blokował bo musiałby popracować a to nie jest w jego naturze
Musi pan zajać sie tym czlowiekim bo inaczej MOSIR nie ruszy do przodu
Kazdy z pracowników opowiada o jego korupcyjnych interesikach ,ale jak coś trzeba ,to cisza
Ludzie obudzcie sie ten czlowiek dzila na szkodę miasta

Masz dowody?

Boje sie że pan prezydent Łuczka tak jak poprzednicy napisali ,bez usunięcia Adamskiego nic nie zrobi Hala dobry pomysł ale lepszy bedzie zdjęcie Adamskiego z tego stołka Jest tylko jeden problem ,pan prezydent Mackiewicz na to nie pozwoli bo to są kolesie,wiec tak naprawde nic sie tu nie zadzieje w tym mieście A to że tam szalej korupcja ANIU i kolesiostwo że Adamski zatrudnia kumpli którzy tylko podpisują listy ,że pieniadzę ida bokiem ,każdy w tym mieście wie ,ale nikt nic nie zrobi bo Adamski ma mocne plecy w postaci Mackiewicza i wuja Bernera Samo życie ,dlatego szkoda fajnych pomysłów… Czytaj więcej »

Prezydenta Łuczaka

Poczekamy, zobaczymy, na czym te plany się zakończą. Za rok będziemy słuchać: chcieliśmy , ale nie ma pieniędzy, bo szpital.
A ciekawe co tam prezydent w Min. Finansów ugrał ?

Widze ze pomysl Kosmali ujrzal swiatlo dzienne. Tyle tylko ze jak piszecie przy Adamskim nie przeskoczy tematu. Projekty dofinansowania i co za tym idzie przejrzyste rozliczenia to nie dla niego. To dlatego nie ma zadnych inwestycji w obiekty przez te 10 lat. Jak wiesc niesie Kosmala chcial na MOSIR to mu dyrektorek buciki uszyl raz dwa. Stare sposoby platfusow. Nie pierwszy raz w tym miescie. Oby dla dobra sportu cos sie wreszcie zmienilo.

żenada

dokładnie – kolejny chory pomysł w tym mieście. Termy, hale, aquaparki i inne pierdoły. Kto tu rządzi. Konsumpcją się bogactwa nie zbuduje.

odnosiłem sie do wypowiedzi,, olo”-czytaj ze zrozumieniem. Jestem jak najbardziej za budową takiej hali. Jest to sprawdzone w innych miastach i doskonale się to spisuje. Ciągle narzekamy , że nic się w tym mieście nie dzieje i proszę jeśli jest dobry pomysł aby w końcu w naszym mieście coś było przydatnego dla miasta to znów źle. Kto tu mieszka należy zadać sobie pytanie? . My tylko potrafimy chwalić jak to jest wspaniale w innych krajach a u siebie tylko krytykujemy. Nic w tym mieście nie można zmieniać na lepsze bo ciągle coś nie pasuje!!!

ale nie porównuj nas do innych miast, bo nasze miasto ma olbrzymie długi (np. szpital) a dochody w przeliczeniu na mieszkańca chyba mizerne (chyba przedostatnie miejsce w PL). Uważasz więc, ze w takiej sytuacji dobrym ruchem jest budowa hali, która dochodowa raczej nie będzie (bo w większości miast takie rzeczy dochodowe nie są). Więc taka inwestycja pogłębi jeszcze długi miasta w perspektywie kilku lat, Pabianice będą więc jeszcze biedniejsze. Sorry ale tak bogactwa się nie buduje. Inwestorów też się halą nie ściągnie, ale przygotowaniem odpowiednich terenów za te pieniądze, jak najbardziej.

Luki znajdź proszę miasto w Polsce,które zadłużone nie jest? oczywiście są wyjątki, Różna jest tylko wysokość zadłużenia. Spójrz przez miedzę np. na Łódź. Smutna jest taka ocena świata z kolan. Problemem Pabianic nie jest dług szpitala tylko urzędniczo społeczny marazm. Łatwiej powiedzieć utopia niż zastanowić jak działać i co zrobić. Dlaczego termy w Uniejowie mają się dobrze? Czemu z geotermii cieszą się w Poddębicach? Tam tez kiedyś podjął decyzję „kopiemy”, też wiele osób krzyczało utopia, mrzonka. Teraz się rozwijają, spłacając zaciągnięte pożyczki. Owszem do bogactwa Pabianicom daleko ale przy takim nastawieniu nigdy do niczego nie dojdziemy. Jedna inwestycja musi napędzać… Czytaj więcej »

luki nie przekonuj innych bo wiedza ekonomiczna u nas kuleje. Fiodor – sorry ale stref ekonomicznych czas nie minął. Przykład? W zeszłym roku m.in. łódzka strefa została powiększona bo brakowało w niej już miejsca. Poza tym sorry, ale Pabianice nie stworzą sobie swojej strefy ekonomicznej bo to nie leży w gestii władz miasta. Pabianice mogą co najwyżej przygotować tereny pod inwestycje (uzbroić, doprowadzić drogi itd) A myślę, że chętnych udałoby się znaleźć. Mamy przecież dobre położenie, drogi też już są. Dlaczego nie zacząć szukać? Tylko najpierw trzeba mieć coś do zaproponowania. Ale nie, bo u nas lepiej hale wybudować. I… Czytaj więcej »

W Łodzi strefa została powiększona a nie powstawała od nowa, wiesz o czym piszesz? To tak jako otworzyć warzywniak pod biedronką. Możesz napisać jacy to nowi gracze weszli do tej powiększonej strefy ekonomicznej ? Czy może rozbudowali się starzy wyjadacze? Działanie w ramach strefy ekonomicznej wiąże się z wieloma ulgami jednak dopiero przy zachowaniu określonych warunków jak otrzymanie poziomu zatrudnienia, i innych. Działalność stref ma na celu pobudzenie gospodarcze regionu, szkoda tylko, że obecnie zdecydowanie większość firm wdraża programy oszczędnościowe, zaciskając pasa, mówiąc krótko dusi każdy grosz a to nie jest klimat do rozwoju. Tak samo jak sytuacja w Rosji… Czytaj więcej »

ty chyba powinieneś z tego miasta wyjechać prostaku

Ale dlaczego napisałeś, ze to ocena z kolan? Bo jestem przeciw zadłużaniu miasta biednego na coraz większe kwoty? Spłaćmy najpierw szpital (chyba 2 lata jeszcze zostały, pewny nie jestem) i potem pomyślmy o hali sportowej. Jak w takiej sytuacji miasta można stawiać halę, gdy nie ma pieniędzy na inne inwestycje (np. nowe drogi, uzbrojenie terenów itd. – a to są inwestycje priorytetowe). Bardzo łatwo jest przejadać pieniądze, trudniej zrobić coś, by tych pieniędzy w mieście było więcej (bo hala dochodowa raczej nie bedzie, więc poza kosztem budowy dochodzi utrzymanie, co pokazują przykłady w innych miastach, bogatszych miastach). To jest podobnie… Czytaj więcej »

Luki po kolei link do term: http://www.proff.pl/-termy-uniej-w-sp.-z-o.o.przedsi-biorstwo-gospodarki-komunalnej-xt1/finanse, zysk wynikający z rozwoju regionu jest dużo trudniejszy do oszacowania. Na, które dane się powołujesz ? Poproszę link, informację. Piszesz, że hala dochodowa nie będzie skąd wiesz? Do priorytetowych inwestycji są potrzebni inwestorzy, kłania się partnerstwo prywatno-publiczne skąd ich weźmiesz? Jak ich zachęcisz? Piszesz, że jesteś przeciwny zadłużania miasta ok a z skąd chcesz pozyskać środki na budowę nowych dróg (a może remontować i rozbudowywać stare ) , zbrojenie terenów, ich przekształcenie na tereny inwestycyjne, wykup nieruchomości pod inwestycje? Proces odbudowy miasta i wyciągąnia z marazmu nie polega na przekształceniu kilku działek i… Czytaj więcej »

najlepiej usiąść z dupą i czekać na cud ?

a ty olo skąd masz taką wiedzę mądrala z ciebie mało wiesz a może ty coś zaproponuj cwaniaku

BRAWO ŁUCZAK ! Bardzo Pana szanuje i wierzę, że się Panu uda ! Pomysł rewelacja ! Oby tak dalej, zmienimy to miasto ! BRAWO!