Strona główna Aktualności Komunikacja Ciężarówki zakorkują Pabianice

Ciężarówki zakorkują Pabianice

6

Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi chce zakazać wjazdu do centrum miasta samochodom o masie powyżej 12 ton. Co to oznacza? Wszystkie TIR-y jadące ze Rzgowa w kierunku północnym przejadą przez Pabianice. 

Od 1 marca do końca roku zamknięte zostaną m.in. aleje Śmigłego-Rydza i Włókniarzy. Ruch ma być skierowany na drogę krajową nr 71, czyli na pabianickie ulice: Warszawską, Sikorskiego, Partyzancką i Lutomierską. Według statystyk podanych przez drogowców przez Pabianice może przejechać nawet blisko 200 ciężarówek na godzinę. Teraz ulicą Partyzancką jeździ około 20 takich pojazdów (ZOBACZ STATYSTYKI). To 10 razy więcej.

Zakorkować może się też ścisłe centrum naszego miasta, bo kierowcy ciężarówek będą wjeżdżać na trasę S8 w Rzgowie i zjeżdżać w Jadwininie, żeby przez Jutrzkowicką, Kilińskiego, św. Jana dostać się do drogi krajowej nr 71.

Jak podaje portal gazeta.pl Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydała łódzkiemu zarządowi dróg pozytywną opinię, ale również postawiła swoje warunki. – Najważniejszy jest montaż tymczasowej sygnalizacji świetlnej w Pabianicach na skrzyżowaniu ulic: Sikorskiego/Warszawska/Nawrockiego – informuje Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału GDDKiA. – Zastrzegliśmy sobie również prawo wprowadzania zmian do organizacji ruchu, o ile zauważymy jakieś niepokojące zjawiska.

Łódzcy drogowcy chcą odciążyć zakorkowane przez remonty miasto. Chwalą się, że planowany zakaz zmniejszy zanieczyszczenie powietrza w stolicy województwa o 50 procent.  Nie biorą jednak pod uwagę o ile zanieczyści się powietrze w Pabianicach.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu, prezydent Grzegorz Mackiewicz wysłał do władz Łodzi pismo z prośbą o cofnięcie tej decyzji. To samo zrobił burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Jest jeszcze możliwość odwołania się do wojewody.

Mapa objazdu

REKLAMA
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Łódź sama siebie zakorkowała rozkopując całe miasto, to teraz trzeba przerzucić cały ruch na Pabianice, Konstantynów Ł. i Aleksandrów Ł. gdzie zrobią się duże korki. Dodatkowo blokują główną drogę przelotową na Stryków, moim zdaniem decyzja fatalna ekonomicznie ze względu na wydłużone czasy dojazdu ciężarówek. Ponadto odbije się to na bezpieczeństwie pabianickich dróg.

Jak to mozliwe ze ruch z dwoch duzych lodzkich ulic pojdzie przez Pabianice ???

Ktoś kto to wymyślił i zaakceptował muszą być nieźle upośledzeni. Niepełnosprawni – pełnosprawni w pracy jak głosił kiedyś jakiś slogan. Oczywiście tym tekstem nie miałem na celu obrazy osób faktycznie niepniepełnosprawnych. Ale do rzeczy. Jadąc w kierunku Strykowa, w końcu większość ruchu przez Łódź generował tranzyt południe-północ i nazad, gdzie wjeżdżali kierowcy na autostradę. Co dzięki temu, od 1 marca, zyskają? Około 25 kilometrową podróż życia, przez jedno z najgorrszych przejazdów kolejowych w RP, wąskie, dziurawe drogi no nic tylko się cieszyć. Dzięki ulicy Partyzanckiej problem nie będzie widoczny, aż tak w centrum, ale to że ktoś ma raka, też… Czytaj więcej »

Zorganizujemy ostrzegawcze blokady jak rolnicy i się im odechce 😛

Zamknąć wjazd do miasta zakazami dla ciężarowych . Mogą objechać Pabianice S 14 i S 8 . Tylko Konstantynów zostanie z problemem.

Panie Prezydencie Pabianic prosze zacząć działać,bo zaraz nie wyjedziemy z Pabianic