Strona główna Aktualności Z miasta Kosztowna „operacja” w ciepłowni na Piaskach

Kosztowna „operacja” w ciepłowni na Piaskach

11
Zakład Energetyki Cieplnej w Pabianicach musiał wyremontować komin. Wymieniono 23,5-metrowy odcinek.

Komin w ciepłowni na Piaskach ma 50 metrów wysokości. Podczas ubiegłorocznego przeglądu technicznego stwierdzono, że przez działanie związków chemicznych znajdujących się w emitowanych zanieczyszczeniach znaczącej zmianie uległa grubość ściany rury stalowej, szczególnie w górnej części.
Po ekspertyzie zadecydowano o remoncie trzonu komina polegającego na wymianie skorodowanej części wraz z osprzętem i ociepleniem na odcinku 23,5 metra.

– W celu zapobieżenia awarii komina w czwartym kwartale ubiegłego roku zleciliśmy demontaż najbardziej zniszczonego fragmentu komina na długości około 5 metrów, u samej góry. W bieżącym roku prowadzone są prace główne, które spowodują również odbudowanie komina do jego pierwotnej wysokości – wyjaśnia Krzysztof Mondzielewski, prezes ZEC.

Prace remontowe realizuje wyłoniona w przetargu firma PROFIL-SERWIS z Imielina. Koszt realizacji wynosi 306 270 zł brutto.

Realizacja tego zadania wiąże się z zatrzymaniem pracy obiektu na czas prowadzenia remontu. Produkcję ciepła prowadzi w chwili obecnej tylko Ciepłownia Miejska z ul. Konstantynowskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

a miał być wedle zapewnień ekologiczny?
a czytam „stwierdzono, że przez działanie związków chemicznych znajdujących się w emitowanych zanieczyszczeniach” – czyli jednak truli okolicznych mieszkańców?
ciekawe co ci ludzie mają w płucach? kto im zadość uczyni za leczenie? tyle pytań tyle niejasności…

…grubą stalową rurę zrzarły spalane zwiazki chemiczne z wegla/mialu to jak maja to wytrzymac ludzkie pluca? I zdziwienie ze wielu kaszle i pluje na ulicy o tego syfu :(Podobno do 2035 Pabianice maja byc zieloną oaozą klimatyczną…buacha cha a to dobre! W artykule nie dopatrzylem się aby przy okazji wstawili jakis filtr? Slabo Panowie z ZECu. A moze by tak chociaż przejść na gaz? To chyba jedyny surowiec ktorego zdaje się nie braknie przynajmniej wg. rzadzacych. No i bedzie bardziej eko. Zdrowka dla mieszkańow osiedla Piaski i nie można zapomniec o kuracjuszach pobliskiego szpitala, dzialkowcow i spacorowiczow „strzelnicy”

Zapraszam w Bieszczady.

A jak z zasobami węgla na sezon grzewczy?

Kiedy wszędzie trąbią o oszczędnościach w wyłączaniu światła w kotłowni na ul. Cmentarnej palą się od zmierzchu do świtu, chociaż pies z kulawą nogą tam nie chodzi ,…odbiorca ciepła z ZEC za to zapłaci 🙂 ….

…abym nie był gołosłowny moje zdjęcie, kiedy jeszcze nie zaszło na dobre słońce, …z tego świecenia pewnie zadowoleni są tylko sąsiedzi kotłowni 🙂 …

IMG_20220924_191748.jpg

Nie musiałeś. Wierzymy ci.

Zmuszają nas do oszczędzania na wszystkim podnosząc ceny za prąd za ogrzewanie. Rząd zaproponował ustami pani minister Moskwy utrzymywanie temperatury w mieszkaniach do max 17°C
Zdziwiłam się niezmiernie odwiedzając ostatnio biurowiec PSM na Zamkowej
gdzie temperatura na pewno była powyżej 25°C. To jak to jest ? Czyżby te cieplarniane warunki to za nasze oszczędności?

No i zaczęło się, czytam niektóre komentarze i wnioskuję, że wkrótce powstanie jakaś Inspekcja-Robotniczo-Chłopska, która będzie chodzić i szukać żarówek, które się niepotrzebnie palą i sprawdzać temperaturę w mieszkaniach i urzędach. Fajnie, znowu jestem młody.

pisząc bez znaków przestankowych piszesz krócej i zużywasz mniej prądu. czuwaj!

Zaraz się okaże że dół tez trzeba wymienić i drugi raz zapłacić.