Strona główna Aktualności Z miasta Kaskadowe kontrole prędkości i 50 mandatów

Kaskadowe kontrole prędkości i 50 mandatów

18

W środę pabianicka policja prowadziła akcję w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych pod nazwą  „Kaskadowy pomiar prędkości”.

Działania prowadzone były w godzinach 6.00-22.00 na terenie miasta i powiatu pabianickiego.

Podczas działań szczególnym nadzorem zostały objęte miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Policjanci, w ramach działań, prowadzili kaskadowe pomiary prędkości, oznacza to, że funkcjonariusze ustawiali co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi.

Podczas działań skontrolowano 82 pojazdy. W 74 przypadkach policjanci zarejestrowali nadmierną prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Ujawnili także 11 innych wykroczeń. Funkcjonariusze nałożyli na kierujących 50 mandatów karnych, a w 24 przypadkach zastosowali pouczenie.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zdejmowali nogę z gazu w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Powinni całkowicie zakazać ruchu wszelkich pojazdów. Wtedy będzie na 100% bezpieczniej i przede wszystkim ZDROWIEJ 🙂

jakie zdrowiej? policja na ulicach a na chodniku można w pysk dostać 🙂

Zmiana przepisów i od razu pieski się uaktywniły. Szkoda że kontrolę są w miejscach nie wnoszącym nic do bezpieczeństwa.

Może i nie ma kontroli w miejscach nic nie wnoszących do bezpieczeństwa za to są kontrole w miejscach wnoszących dochód komendzie.

Dochód komendzie? Naprawdę?

kontorle są tam gdzie da sie kogos skontorolować, po co mają być tam gdzie kazdy jedzie spokojnie i w miarę bezpiecznie.

Mam nadzieję że nie zapomną o pieszych…bo nie trzeba się wysilać by zauważyć że wielu nie potrafi rozstać się z telefonem i wchodzą na przejścia bez rozglądania się bo głupia kampania w tv wmówiła ludziom że są jak święte krowy ale nikt nie zwalnia z myślenia 😁😁😁 dwa słuchawki w uszach i mieć wszystko i wszystkich w d…. I na koniec wisienka na torcie…. Najlepiej rozmawia się stojąc przy przejściu a kierowca niech wybiera jedzie i nie zatrzyma się i może ktoś go przyluka i mkk lub przewiezie święta krowę na masce lub ktoś mu zaparkuje w tyle auta bo… Czytaj więcej »

Pieski resortowe wyszły na żer, ciekawe kiedy do was dotrze, że jak już wszystkich wykończycie, to wy też nie będziecie potrzebni. Tak jak to czynił towarzysz Stalin. Zamiast trzymać z ludźmi, to hieny wolą z nierządem.

Do Stalina to najbliżej twojemu idolowi Braunowi. Cieszę się, że znów wróciłeś.

Piratów drogowych tępić jak tusk pisjorow!!

Wciskają ci taką ciemnotę a ty to lykasz.Jak sam padniesz ofiarą tych represji, może wtedy zmienisz zdanie.

w kolumnie chowają się jak szczury

Mało! Mandaty przy tej inflacji to śmiechu warte, a poruszać się po pabianickich drogach to horror. Przynajmniej dwa razy tyle mandatów i bez żadnych pouczeń!

Skąd w was ludzie, tyle radości, że komuś krzywda się dzieje?horrorem jest TO, co miasto ludziom zafundowalo, przebicie się z jednego końca w drugi to dopiero jest Horror.

Do MO: .I.

Brakuje na premie dla elity trzeba nabić kabze

Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami i nie ma lamentu że trzeba płacić.

więcej takich akcji , a kasa będzie się zgadzać… tylko ludzie już nie wyrobią…]