Strona główna Nie przegap Koniec z płatnym parkowaniem na czas przebudowy centrum

Koniec z płatnym parkowaniem na czas przebudowy centrum

11
Prawdopodobnie pod koniec września lub na początku października zniknie w naszym mieście strefa płatnego parkowania. Za pozostawienie samochodu nie będziemy płacili na żadnej z ulic.

Uchwałę w tej sprawie przyjęła dziś na sesji rada miejska. Decyzję podjęto jednogłośnie – opowiedziały się za nią 23 osoby. Jest ona związana z planowaną modernizacją linii tramwajowej i przebudową centrum Pabianic.

Jak długo parkowanie pozostanie darmowe? Jeszcze miesiąc po tym, jak inwestycja dobiegnie końca. Jej finał jest przewidziany 31 grudnia 2021 roku.

– Prace nad przyszłą strefą rozpoczną się natomiast dużo wcześniej – zaznacza prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Według jego zapewnień od momentu rozpoczęcia przedsięwzięcia Zarząd Dróg Miejskich będzie na bieżąco analizować sytuację w zakresie dostępności miejsc parkingowych i nie jest wykluczony wcześniejszy powrót strefy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Chodzi o zachowanie rotacji samochodów, aby mieszkańcy mieli możliwość parkowania przed instytucjami użyteczności publicznej i załatwiania w nich swoich spraw.

Opłata za 30 minut wynosi teraz złotówkę, za godzinę i każdą kolejną – 2 złote. Posiadacze abonamentów długoterminowych będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy za okres, w którym strefa nie będzie już obowiązywała.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

może ktoś sie zainteresuje brakiem świateł na skrzyżowaniu wspólnej z partyzancką na którą to skierowano ruch z lutomierskiej. wyjazd w lewo z wspólnej nie widząc z za zakrętu z prawej to jakaś masakra!
kierować ruch na robione skrzyżowanie…..

No, rano było słabo przez migające żółte. Nadal tak jest?

Przejeżdżałem tam dziś i wszystko działało.

Typowe, dobre wieści – zero pozytywnych komentarzy. Ale niechajby zjawił się tekst o tym, że rozszerzamy sieć płatnego parkowania albo zwiększamy opłatę, to byłoby… 😉

Fajne, że doceniono utrudnienia w związku z przebudową głównej ulicy.
Cieszy mnie wyrozumiałość Władz.
Brawo.

Może ktoś się zainteresuje z rządzących miastem co się aktualnie dzieje do k…y nędzy z płynnością ruchu w całym naszym mieście? Nie da się dojechać nigdzie w godzinach szczytu! Wszystko stoi! Może jakieś refleksje, przemyślenia? Na Kopernika korek od Grota do Piotra Skargi. Od Starego Rynku wszystko stoi do św Jana. Partyzancka cała stoi. A może Okulickiego zrobić tymczasowo dwukierunkową?? A może postawić jakiegoś człowieka przy wjeździe w Piłsudskiego żeby kierował ruchem jeśli tam aktualnie nic się nie dzieje i ulica jest pusta? Dzisiaj już się coś działo i nieogarnięta ekipa zapomniała nawet znaków postawić na skrzyżowaniu z Partyzancką że… Czytaj więcej »

Amen. Remonty robić a ludzie niech sobie sami radzą.

Większość to pochodna bajzlu z remontem DW485. W dzień powszedni i w sobotę nic się tam nie dzieje. To jak to ma być skończone w terminie?! A 1.11. się zbliża nieubłaganie! Już pisałem nie raz, że tak zarządca drogi, jak i wykonawca remontu winien za ten bajzel ponieść odpowiedzialność.

Rządzący tym miastem interesują się mieszkańcem w momencie ,gdy nie dopłaci czegoś w urzędzie w wysokości 1 zł. Wtedy uruchamia cały możliwy aparat skarbowy i bardzo szybko ową złotówkę odzyskuje choćby miało to kosztować 20 zł. Porządek ma być w papierach i już!!!!! I jest. Zadam pytanie – jak długo jeszcze nikt nic nie będzie robił na skrzyżowaniu Kilińskiego z Moniuszki????????????? Widać tam półtorametrowe krzaczory i ogólny bajzel. Dlaczego jeszcze nikt z wykonawców nie ogląda świata zza krat? Kto na to pozwala i dlaczego.??? Czasem widać tam kogoś siedzącego z kanapką w ręku . Wracam za 2 godziny i ów… Czytaj więcej »

Zgadza się, w godzinach szczytu to jest jakaś katastrofa. Wczoraj po 15 korek do świateł na Grobelnej zaczynał się już praktycznie od szkoły Mechanika! Gdzie jest obiecana od wieków ulica Popiełuszki (przedłużenie Świetlickiego) łącząca Piaski z Bugajem?

Takich mamy włodarzy, zamiast zaprojektować i wykonać drogę Świetlickiego aż do Wiejskiej żeby zminimalizować ruch w centrum to myślą nad budową szkutni! Te korki będą coraz gorsze i jeszcze przez kilka lat a Pan Prezydent siedzi i pije w spokoju kawę!

Zastanawiające jest to ze z rondem przy Moniuszki bawią się już 1,5 roku, a skrzyżowaniem przy cmentarzu i dalej Kilińskiego i Jutrzkowicką ponad rok. Ewidentne ktoś daje d..y ze to tyle trwa. Prezydent winien nałożyć kary ale jak pewnie wszystko przez koronawirusa hahaha ! Jak tam ma wyglądać remont Warszawskiej to jak dziękuje, wole autobus.