Końcówka do zapomnienia

0

Pabianiccy szczypiorniści 16. kolejki II. ligi, w której rozgrywali wyjazdowe starcie z Warszawianką na pewno nie zaliczą do udanych.

KS Warszawianka – SPR Pabiks Pabianice 32:29 (15:14)

W ostatniej kolejce Pabiks zanotował pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej. Nie udało się jednak pójść za ciosem i ponownie wróciły demony z wcześniejszych spotkań. Początek był jednak bardzo obiecujący. Od celnego rzutu zaczął Adrian Nowicki. Później utrzymywaliśmy dwubramkowej prowadzenie. Gospodarze zdołali zremisować dopiero przy stanie 7:7. Ostatecznie przejęli jednak inicjatywę i na przerwę schodzili ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron ciągle o krok bliżej zwycięstwa byli zawodnicy Warszawianki. Pabiks w 46. minucie po trafieniu Dawida Bilichowskiego zdołał jednak wysunąć na czoło. Po chwili było już 22:24. Niestety, to ostatni raz, kiedy Pabiks prowadził w tym meczu. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Nasi nie zdołali odwrócić losów tego meczu i po raz kolejny stracili ligowe punkty.

W przedostatniej kolejce Pabiks podejmie u siebie AZS UMCS Lublin. Starcie to w przyszłą sobotę o godzinie 18:00.

Pabiks: Zawadzki, Grzanka, Pietrzykowski (3), Domagalski, Strzelec, Rajchert (3), Nowicki (6), Sztajnert (6), Skowroński (5), Walocha (1), Stężała, Witczak (2), Bilichowski (4), Laskowski.