Strona główna Aktualności Biznes KON WIT – tu jakość kołem się toczy

KON WIT – tu jakość kołem się toczy

0

Od niemalże 30 lat pracownicy tej ksawerowskiej firmy wyposażają kierowców w opony ciężarowe, zarówno nowe, jak i używane. Marka i prestiż KON WIT-u znane są nie tylko w naszym kraju, ale także w państwach Unii Europejskiej. Dobra wiadomość dla właścicieli osobówek: KON WIT swoją ofertę poszerzył także i dla nich.

– Opony sprowadzamy z krajów, które kładą ogromny nacisk na ich jakość – mówi Michał Dyc, dyrektor zarządzający firmy. – Nie będę zdradzał dokładnie skąd, bo konkurencja nie śpi – dodaje z uśmiechem – ale mogę ręczyć za ich stan oraz gatunek. W 90% są to opony z pierwszej ręki. Uchylając rąbka tajemnicy: opony niemieckie, które sprowadzamy jako jedne z wielu, mają bieżnik na poziomie 80, a nawet 85%.

W warsztatach przy ul. Łódzkiej 183 w Ksawerowie każdego dnia testowanych i naprawianych jest kilkadziesiąt opon. Co ważne, jakość usług ksawerowskiej firmy potwierdzają liczne certyfikaty, które na przestrzeni lat „nagromadziły się” na koncie Kon Wit-u.

– Zanim doszliśmy do obecnego poziomu naszych usług, ile myśmy opon wyrzucili – wspomina pan Michał. Cały czas dążymy do doskonałości. Zależy nam, by klienci mieli pełne zaufanie do opon, które oferujemy. Dlatego też, zanim którakolwiek z nich trafi do sprzedaży, testujemy je w wielu warunkach, np. na wodzie czy pod ciśnieniem. Jesteśmy gwarantem naszych opon, a kierowcy, którzy wracają do nas po kolejne komplety są najlepszym dowodem na to, że naszą pracę wykonujemy dobrze – dodaje właściciel.

Jak twierdzi Michał Dyc, to właśnie Kon Wit z Ksawerowa jako pierwszy w Polsce wyspecjalizował się w naprawie opon używanych: ciężarowych, jak i osobowych. Jak okazało się w praktyce, kupno używanych opon sprowadzonych zza granicy w niemal doskonałym stanie, jest dla Polaków po prostu opłacalne.

– Dlatego też pomysł ten znalazł wielu naśladowców – mówi rozbawiony pan Michał. Zresztą to nie pierwszy biznes, jakim się zajmujemy, który spodobał się innym przedsiębiorcom.

Rodzinna firma KON WIT na rynku motoryzacyjnym istnieje od 1991 roku. Zanim jej założyciele zajęli się sprowadzaniem i naprawą używanych opon, do Ksawerowa zwozili auta z zachodu (również z drugiej ręki), będące spełnieniem marzeń ówczesnych Polaków. Pierwszy komis samochodowy tamtych lat, który mieścił się przy ul. Widzewskiej to pierwsze, biznesowe dziecko marki KON WIT.

– Z naszymi samochodami jeździliśmy na giełdę do Łodzi. Z megafonów leciała m.in. nasza reklama dotycząca używanych aut. Przez przypadek, a najprawdopodobniej przez nieporozumienie zgłosił się do nas człowiek, który chciał sprzedać nam używane opony zza zagranicy. Miał do nich dostęp, a w tamtych latach to było naprawdę coś – wspomina Michał Dyc. – W ogóle nie braliśmy wcześniej pod uwagę sprowadzania opon, ale ten pomysł sam do nas przyszedł. Idąc za ciosem, w naszym komisie w Ksawerowie zaczęliśmy sprzedawać także opony.

Na przełomie lat 1990/ 2000 Polska obrodziła w komisy samochodowe. Pełne było ich także województwo łódzkie, w tym Ksawerów i Pabianice. Właściciele Kon Wit – u zrezygnowali z prowadzenia swojego.

– Konkurencja była ogromna, przez co rynek zaczął się psuć. Postawiliśmy na opony i stawiamy na nie do dziś – podsumowuje Michał Dyc.

KON WIT sprzedaż używanych i nowych opon ciężarowych oraz osobowych prowadzi stacjonarnie (Ksawerów oraz Koziegłowy), jak i przez internet. Towar tej marki znajdziemy m. in. na allegro oraz olx.

 

KON-WIT
ul. Łódzka 183
95-054 Ksawerów
KON WIT na Facebooku znajdziesz TUTAJ
www.konwit.pl
tel. +42 227 57 77, 227 57 78
e-mail:
biuro@konwit.pl

czynne:
pn – pt. od 7.00 do 17.00
sob. Od 7.00 do 14.00

REKLAMA