Strona główna Aktualności Z miasta Staroście również dostanie się po kieszeni…

Staroście również dostanie się po kieszeni…

5
Krzysztof Habura

Po tym, jak rada miejska przyjęła uchwałę obniżającą wynagrodzenie prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi przyszedł czas na starostę Krzysztofa Haburę. On również będzie zarabiał mniej – „do ręki” o około 1200 zł. 

Powiatowi radni pochylą się nad projektem uchwały w tej sprawie na sesji, którą zaplanowano na 5 lipca. Niższe uposażenie włodarza powiatu to efekt rozporządzenia o wynagrodzeniach pracowników samorządowych, które obniża im zarobki. Ile straci na tym starosta?

Jego wynagrodzenie zasadnicze wynosiło 5900 zł brutto. Spadnie do 4800 zł. Krzysztof Habura dostanie też 440 zł mniej dodatku specjalnego. Był on ustalony na poziomie 3200 zł. Nowa kwota to 2760 zł.

Stratę dla starosty oznacza również zmiana wysokości dodatku stażowego, który w przypadku Krzysztofa Habury wynosi 16% wynagrodzenia zasadniczego. Od 5900 zł otrzymywał ten dodatek w kwocie 944 zł. Przy pensji 4800 zł będzie to 768 zł, czyli 176 zł mniej. Nie zmieni się natomiast wielkość dodatku funkcyjnego, na poziomie 2100 zł.

Niższe o 1100 zł wynagrodzenie zasadnicze oraz mniejsze dodatki – o 440 zł specjalny i o 176 zł stażowy – sprawią, że zarobki włodarza powiatu spadną finalnie o 1716 zł brutto. Na konto będzie w rezultacie wpływać około 1200 zł mniej niż dotychczas. 

Poprosiliśmy Krzysztofa Haburę, by skomentował tę sprawę.

– Była premier Beata Szydło przyznała nagrody sobie i swoim ministrom, co spowodowało bardzo negatywny odbiór opinii społecznej, a konsekwencje tego ponosimy my, samorządowcy. To nie są małe zarobki, ale odpowiedzialność też jest bardzo duża. Budżety samorządów wynoszą kilkadziesiąt, kilkaset milionów złotych. I właśnie kierownictwo odpowiada głową zarówno za stronę organizacyjną, jak i finansową danej jednostki – stwierdził starosta.
REKLAMA
Poprzedni artykułDo pabianickich szkół wkraczają robotnicy
Następny artykułKON WIT – tu jakość kołem się toczy
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Biedny miś. Jak żyć, Krzysiu, jak żyć? Żenua

Nie twoja brocha, Nolan. Pilnuj swego !

Nie masz siana zadzwoń do bociana Krzysiu

Bocian ma, tobie da. Też i vana, lej szampana !

Jak znam pracę i hierarchię w Urzędach to sorry ale Starosta i Prezydent to tylko ,,Wizytówki” które same praktycznie nic nie robią tylko sztab urzędników pod nimi, oni podpisują finalne dokumenty albo uśmiechają się do fotoreporterów na ,,imprezach”.
Nie wspomnę iż wielokrotnie Ci ,,wysocy” urzędnicy pod pretekstem wyjazdu służbowego załatwiali własne sprawy w godzinach pracy oczywiście.