Strona główna Aktualności Z miasta Komendat zwolniony (AKTUALIZACJA)

Komendat zwolniony (AKTUALIZACJA)

44

W związku z niepodporządkowaniem się decyzji prezydenta, Andrzej Wojkowski, komendant Straży Miejskiej w Pabianicach otrzymał wypowiedzenie.

Dziś na posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów, prezydent Grzegorz Mackiewicz poinformował, że komendant przyjął wniosek o rozwiązanie umowy z 3- miesięcznym okresem wypowiedzenia.
Nie znamy szczegółów tego pisma, ale poszło o fotoradar. Portal EPAinfo poinformował wczoraj jako pierwszy, że fotoradar wyjechał na pabianickie ulice pomimo zakazu wydanego przez Mackiewicza (WIĘCEJ).

Gdy poinformowaliśmy wczoraj o tym prezydenta, nie uwierzył. – Może to fotoradar inspekcji drogowej albo policji – pytał zdziwiony. Jak się jednak okazało był to nasz fotoradar (poniżej zdjęcie z godz. 19.20 zrobione przy cmentarzu). Mackiewicz pojechał na ulicę Kilińskiego przekonać się na własne oczy, że fotoradar łapie kierowców. Kiedy był na miejscu zadzwonił do komendanta z pytaniem – o co chodzi?

Panowie spotkali się bowiem w poniedziałek i ustalili razem z przedstawicielami policji, że urządzenie nie będzie używane do 20 stycznia. Do tego czasu miał powstać plan z miejscami, gdzie fotoradar będzie pracował. Miały to być okolice szkół, przedszkoli, domów opieki społecznej itp.

W czasie rozmowy telefonicznej komendant zasugerował, że zrezygnuje z pracy, ale w czwartek rano wypowiedzenia nie złożył. Do gabinetu prezydenta przyniósł jedynie pismo, w którym wyjaśniał swoje decyzje. Mackiewicz nie zgodził się z wyjaśnieniami i dał Wojkowskiemu godzinę na przemyślenia. Po tym czasie sam kazał przygotować wypowiedzenie umowy.

49-letni Andrzej Wojkowski komendantem Straży Miejskiej w Pabianicach został w 2008 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Policji w Szczytnie. Był antyterrorystą wyspecjalizowanym w skokach spadochronowych i nurkowaniu. Dwukrotnie był uczestnikiem misji w Kosowie.

REKLAMA
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i racja,a jeszcze parę minut temu pisałem pod innym artykułem że Prezydent nie ma nic do gadania.Zwracam honor Prezydentowi a Wojkowski niech spierdala bo nie jednego Pabianiczanina wkurwił.

Lecz się idioto, policz ile osób zginęło i do ilu wypadków doszło na pabianickich ulicach odkąd fotoradar dostał zakaz wyjazdów, zakaz wyłącznie ustny bo pisemnego komendant się doprosic nie mógł. Co do ludzi, których jak to ujales wkurwil to jakoś ci, którzy nie maja nic na sumieniu nie maja tez powodów do wkurwienia.

Nasz prezydent ma jaja ,miła odmiana po poprzedniku .

zmiana władzy zmiana komendanta…powód był potrzebny

Sam sie podłożył.
Mógłby jeszcze tego nieudacznika od dróg wywalić

Pójdzie do sądu pracy przywrucą do pracy i jeszcze mu wynagrodzą straty.
Ech a podatnik znów za błędy urzędasów zapłaci.

Wystarczy, że spojrzałem na Twoją ortografię i już wiem, że nie masz pojęcia o czym mówisz…

czas pokarze kto ma racje.

pokaże…..kto nie był na polskim

No panie Mackiewicz musze przyznac ze zaskoczyl mnie pan pozytywnie. Pozyjemy zobaczymy co z tym fotoradarem.

czym zaskoczył ? zwolnieniem miejsca dla swojego kumpla ?

Komendant jako wojskowy emeryt antyterrorysta ma sporą emeryturę. Dostanie na odejście z Pabianic jeszcze ładną odprawę i zatrudni się jako szef ochrony w prywatnej firmie za sporo większa kasę niż miał u nas. Do tego nie będzie musiał znosić urzędasów. Same plusy dla komendanta.

Plusy również dla mieszkańców … żadna strata …

Odprawy nie dostanie bo prezydent zachował 3mies. okres wypowiedzenia.

jaki wojskowy? Szkoła policyjna w Szczytnie to kuźnia SB…

Nalezało Mu się za całokształt…zarówno w sferze prywatnej jak i służbowej … był lekko mówiąc kontrowersyjną osobą – taka święta krowa

był, jest i do końca życia będzie esbekiem. Ten rocznik już tak ma… Brawo Mackiewicz!!!

Bardzo dobrze Panie prezydencie SUPER . Cała ta formacja nie jest potrzebna , wydajemy tylko pieniądze a skuteczność jaka jest każdy widzi. FOTORADAR był priorytetem a nie porządek w mieście co pokazała ta cała sytuacja . Może by tak referendum o zlikwidowaniu tej służy ……!!!!! Kto jest za zlikwidowaniem straży miejskiej w Pabianicach i dofinansowaniu POLICJI ??? Zjednoczmy się !!!

Śmiechu to wszystko warte. Mackiewicz pokazówkę strzelił na początek swojej kadencji żeby podlizać się ludziom. A może jest już ktoś na miejsce komendanta Straży Miejskiej…

Brawo Panie Prezydencie.Zlikwidować nierobów.

Wg mnie fotoradar jest potrzebny miastu. Miejsca gdzie może stać są oznaczone. Nie ma już stawiania go w „dziwnych” miejscach. Dla każdego mieszkańca to same plusy, bo na drogach jest spokojniej.

Nie jest spokojniej na drogach. Hamowanie przed fotoradarem i nagłe przyśpieszanie po minięciu. Poza tym kontrowersyjne jest chowanie fotoradaru przez naszą SM

Śmiać mi się chce z tych komentarzy chyba piszą tutaj same dzieci lub ludzie którzy nie mają o niczym pojęcia. Po pierwsze nie udzielam się na takich forach bo tutaj są sami eksperci o czym można poczytać niżej. Po drugie dla większości ekspertów tutaj nie chodzi o likwidację straży miejskiej, bo większość z Was nie ma pojęcia czym dokładnie zajmuje się ta jednostka i że nie są służbami mundurowymi tylko urzędnikami. Wykonują dyspozycje fotoradar to nie wymysł strażników miejskich tylko miast które muszą zadbać o bezpieczeństwo i jeśli ktoś w terenie zabudowanym jeździ z przepisową prędkością to nie musi się… Czytaj więcej »

Przedstaw proszę co Ty zrobiłeś 🙂

przygotowałem plan prywatyzacji szpitala i sprzedaży go wraz z politechniką łódzką

Napewno był to ogrom pracy, ale sam pomysł jest pomylony.

Dlaczego uważasz, że to pomylony pomysł?

Ponieważ miasto oddłużyło szpital i teraz cwaniaczki chcą z niego zrobić swój biznes. Zarząd szpitala argumentuje, że wtedy będzie działał lepiej i będzie lepiej zarządzany. Dlaczego teraz nie zarządzają nim tak jak po prywatyzacji? Działanie na szkodę spółki?

Odpowiem plan prywatyzacji miał na celu oddłużenie szpitala bez pieniędzy z kasy miejskiej ten plan był przygotowany we współpracy z osobami z politechniki łódzkiej, ale nie każdy rozumie prywatyzację a na szkodę spółki działają wszyscy tylko to nie na forum publicznym do dyskusji

W takim razie dlaczego ten plan wypłynął dopiero 2-3miesiące temu? Miasto spłaca długi szpitala od kilku lat.

I co, brak odpowiedzi?

Jak juz tak konkretnie i zdecydowanie odniosl sie Prezydent do komendanta strazy miejskiej,to rowniez decyzyjnie niech odniesie sie do Prezesa Gminnej Spoldzielni za ciagle ciche dozwalanie spalanie smieci / tzn;opakowan foljowych,butelkach plastikowych i innych swinstwach z hurtowni i ze sklepu/ w kotlowni ktora sie znajduje w piekarni obok.Mimo wieloletniej interwenchi i zlapaniu na goracym uczynku palacza ktory nie zdazyl spalic nadpalonych butelek i zrobieniu zdiec przez straz miejska ,dalej pala i maja okolicznych mieszkancow gdzies,sprawa ucichla,a ochrona srodowiska o niczym nie wie.Moze to byl cichy uklad spoldzielni ze straza bo smierdzaca sprawa stanela w miejscu.Wiec mieszkancy mieszkajacy w okolicy ul.Torowej… Czytaj więcej »

Biorąc pod uwagę kto jest Prezesem Gminnej Spółdzielni można wysnuć przypuszczenie, graniczące z pewnością, że nic się w tej materii nie zmieni.

Fotoradar robi zdjęcie z około 10metrów 😉

Brawo Panie Prezydencie,proszę nie dać sobie wejść na głowę jak poprzednik.

Dziękujemy !!! za wytrwałą pracę i walkę ze społeczeństwem które mimo popełniania wykroczeń, nie widzi swojej winy a winę osób, które wyciągają od nich konsekwencje !!!. Dziękujemy!! za to że coś się ruszyło mimo wielkich oszczędności z Urzędu na tą jednostkę. Za remonty, siłownię i walkę by pracowało się lepiej. Miejmy nadzieję że na stanowisku pojawi się ktoś kto coś będzie chciał zmienić i wnieść coś w tą jednostkę, a nie tylko przytakiwać radzie i prezydentowi i brać pieniądze. Szkoda że nie docenia się ludzi z umiejętnościami i wiedzą a także stażem… tylko liczą się znajomości….i obsadzanie stołków. Pretekst fotoradaru… Czytaj więcej »

Wasza formacja jest zbędna i winna być zlikwidowana a wasze obowiązki powinna wykonywać policja.

A może najpierw spytaj policji czy chce je wykonywać? Podpowiem ci… Nie, nie chce!

Straż Miejska nie została powołana do kontroli prędkości. Dziękuje i tyle w temacie

To znaczy, ze prócz obowiazkow, które mieli w chwili powstania SM nie mogą robić juz nic więcej? W jakiej epoce ty żyjesz? Bo w obecnej przedstawiciele wszystkich zawodów muszą się rozwijać. A jak się komuś nie podoba fotoradar w rekach SM to moze http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8248889,A_moze_prywatny_fotoradar_.html według mnie każdy, który jest przeciwko fotoradarom oficjalnie przyznaje się do notorycznego przekraczania predkosci. Za nasza zachodnia granica fotoradarow jest więcej a kary dużo wyższe i jakoś nikt nie narzeka, w Norwegii przeproszenie o 5 km/h jest karane wysokim mandatem, na Węgrzech fotoradary SA także we wsiach i nikt nie przekracza prędkości a u nas? JEZELI… Czytaj więcej »

To wyjedź do Norwegii. Ale z tego co widze to pewnie jesteś związany z SM a tam takich głąbów nie przyjmują

P.S. Mogą robić coś więcej. Ale oni widzą tylko fotoradar

A my dziękujemy za chowanie fotoradaru w krzakach, nie podejmowanie interwencji do których straż miejska została stworzona, brak patroli pieszych. STRAŻO MIEJSKA DZIĘKUJEMY!

PRETEKST ŻAŁOSNY – EFEKT WSPANIAŁY

Był na misji w Kosowie teraz będzie na misji w pośredniaku.Nie żal mi go wcale.