Strona główna Aktualności Z miasta Koło „Tkalni” pojawiły się pasy. Nareszcie!

Koło „Tkalni” pojawiły się pasy. Nareszcie!

16
Od pomysłu do realizacji upłynęły wprawdzie ponad trzy miesiące, ale udało się. Na ulicy Grobelnej mieszkańcy powinni w końcu czuć się bezpieczniej. Dzięki nowemu przejściu dla pieszych.

Chodzi o konkretne miejsce – przy centrum handlowym „Tkalnia”. Od jego otwarcia w pobliżu wejścia do galerii często miały miejsce niebezpieczne sytuacje – piesi przechodzili przez jezdnię lawirując między jadącymi tamtędy samochodami.

10 września dwóch miejskich radnych – Antoni Hodak i Włodzimierz Stanek – złożyli (oddzielnie) interpelacje do prezydenta Grzegorza Mackiewicza z prośbą o namalowanie pasów (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Magistrat powierzył sprawę Zarządowi Dróg Miejskich. Dzisiaj rano na ulicy Grobelnej, koło „Tkalni”, pojawili się drogowcy z białą farbą i wymalowali przejście. Informują o nim również znaki drogowe.

REKLAMA
Poprzedni artykułZ termosem do wydziału komunikacji. Pierwsi ustawiają się w środku nocy
Następny artykułGwiezdne Święta w kinie Helios w Pabianicach!
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale jest w tym trochę sensu żeby zrobić centrum handlowe bez przepisowego dojścia do niego.
Żeby radni musieli robić dodatkową interwencję w tej sprawie

Jak widać na załączonym zdjęciu niektórzy piesi mają to gdzieś.

Jak widać karyna w szare wałeczki czuje się w pełni bezpieczna!

– Na zebry babciu, na zebry!
– Sam se idź na żebry!
😉

Idealne miejsce dla „SAMOBÓJCOW” !!! Wystarczy się schronić za filarem, nasłuchiwać warkotu, następnie wystarczą dwa duże susy i problem z głowy.. Najlepsze, że jeszcze rodzina odszkodowanie dostanie … Proponował bym wstawić barierkę między filarami aby utrudnić samobójstwo… w przeciwnym razie każdy kierowca co tamtędy jedzie w kierunku rynku jest zagrożony.

Jeśli się będzie jechało przepisową na Grobelnej 20-ką, to żadne samobójstwo się nie powiedzie 😉

Tylko że 20 obowiązuje tylko na progach. A nawet jeżeli już to znak stoi za przejściem a nie przed. Jadąc od rynku widoczność jest wystarczająca aby się zatrzymać nawet z czterdziestki. W przeciwną stronę to nawet dycha jest za dużo.

Pasy nie zmienią myślenia ludzi. Co z tego że powstały skoro nawet na zdjęciu widać ze niektórzy wolą przejść 5 kroków obok. Piesi muszą zacząć myśleć i uważać. Jakby tak każdego jednego co przechodzi sobie jak ta Pani na zdjęciu powyżej auto lekko puknęło to by może zastanowili się następnym razem.

Jeśli chodzi o takich pieszych to ja włączam wycieraczki i dodaje gazu 🙂

za takie świadome łamanie przepisów, pieszemu powinno się zabierać buty i zakazać przez 3 miesiące chodzić pieszo!

Upłynęły ponad trzy miesiące. Brawo. Ta szybkość realizacji działań.
Jakby KRUK wiedział to nie taka ” Zebra” by była i szybciej.

Dlaczego władze nie pomyślały jeszcze o postawieniu znaku B-36 Zakaz Zatrzymywania zdluz Salonu Bodzio mysle ze parkujące tam samochody są największym utrudnieniem.

Czy ktoś wie jak długo Grobelna pozostanie jednokierunkowa?

Zapewne do końca remontu ul. Kilińskiego.

kiedy zakaz skrętu z grota w lewo przed basenem?!?! kierowcy blokują ruch opuszczającym skrzyżowanie od kilińskiego!

Zapewne mowa o skręcie z Grota w lewo w kierunku CH Tkalnia. Generalnie moim zdaniem wydając zgodę na budowę Castorama oraz jednocześnie przy dojezdzie do w/w CH nie dostosowano ulicy Grota Roweckiego po przez przebudowę/wymalowanie pasów dla skrecajacych w lewo. W godzinach szczytu w okolicy basenu robi się naprawdę cyrk.