Strona główna Aktualności Z miasta Z termosem do wydziału komunikacji. Pierwsi ustawiają się w środku nocy

Z termosem do wydziału komunikacji. Pierwsi ustawiają się w środku nocy

23
Petenci chcący zarejestrować samochód muszą uzbroić się w termosy z ciepłą kawa i kanapki, bowiem kolejka przed wydziałem komunikacji ustawia się już od 3 nad ranem!

O problemie związanym z długim oczekiwaniem na rejestrację pojazdu pisaliśmy obszernie 6 grudnia (WIĘCEJ). Jednak przedstawiona wtedy sytuacja z perspektywy dnia dzisiejszego wydaje się komfortowa. W czwartek kolejka zaczęła ustawić się po godz. 3.00, natomiast po godz. 6.00 w „ogonku” stało już 70 osób, a tylko tyle numerków wydaje automat w wydziale. Osoby, które przyszły po godz. 6.20 nie miały szans na rejestrację samochodu.

Kolejki mogą być spowodowane nowymi przepisami, które nakazują rejestrację zakupionego auta w ciągu 30 dni. W przypadku niewywiązania się z obowiązku na nowego właściciela zostanie nałożona kara w kwocie od 200 do 1000 zł. Przepis dotyczy jednak aut zakupionych po 1 stycznia 2020 roku.

Wydział komunikacji i transportu w Starostwie Powiatowym w Pabianicach zostanie dodatkowo otwarty w najbliższą sobotę (21 grudnia), od godz. 8.00 do godz. 15.00. Co ważne, tego dnia będzie czynny tylko oddział rejestracji pojazdów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Dziwi mnie to że aż tyle ludzi kupiło auto w grudniu. Przecież ten przepis nie obowiązuje ludzi, który kupili miesiąc temu czy rok wcześniej a tego nie zrobili.

Jeszcze się zdziwisz i oczy swoje szeroko otworzysz

Jaka ciemnota z ciebie Gość przepis wchodzi w życie 1 stycznia 2020 i wyraźnie jest napisane że nie obejmie aut zakupionych w tym roku czy poprzednich latach . Prawo nie działa w wstecz.

Przyszedłem o 6. natomiast bilecik wyciągnąłem z numerem 54…

niech im chociaż starostwo koksownik wystawi na dwór 🙂
XXI wiek i żeby nie można było elektronicznie tego załatwić…

Gdzie by się wtedy podziały przemiłe panie z wydziału

No tak bo jakbyś złożył elektronicznie to by Cię jakiś bot obsłuży

Można elektronicznie zarejestrować… Tylko trzeba potrafić to zrobić.

Tp spróbuj to zrobić na grudzień

Elektronicznie wniosek można złożyć zawsze. Wystarczy mieć konto na epuap. Ty zapewne myślisz o rezerwacji kolejki co z elektroniczną rejesteacją nie ma nic wspólnego.

Budkę z kawą, kebabem czy co tam przychodzi do głowy.

To nie wiem po co ci ludzie stoją w tej kolejce ,jak tych aut obiętych w nowym przepisie jeszcze nie kupili,chyba że redakcja wprowadza w błąd ,czytając poprzedni artykuł w tej sprawie

Najlepsze że to durne prawo od 1stycznia również handlarzy legalnie prowadzących handel to obowiązuje więc szturm dopiero przed nami. Kolejne głupie przepisy które niszczą przedsiębiorczość.

Czy Pan Starosta nie dostrzega problemu.?
Dwie zmiany „przemiłych pań ” i po sprawie.
Albo jakieś nadgodziny. Wszyscy mogą pracować dłużej jak trzeba a „księżniczki nie.

Te „ksiezniczki” przychodzą w sobotę do pracy specjalnie dla takich krolewiczow jak Ty.

Byłam ponad miesiąca temu w wydziale. Panie średnio się śpieszyły z obsługą interesantów, a sala była pełna. Też trzeba było z 2 godziny siedzieć. A przez internet nie było numerków. W takich sytuacjach jak teraz to może powinno być więcej numerków.

Chore, ludzie orzeciez wn problem w pabianicach jest id lat, trudno zatrudnić 2 osoby wiecej? Starosta ma w pupie mieszkancow, sami pewnie nie czekaja w kolejkach… pabianiczanie nadal sa mega naiwni o głosują na gakich ludzi..

Panie Starosto… zweryfukujemy Pana w kolejnych wyborach… super te kolejki może TVN by się tym zainteresował… 3 nad ranem i kol;ejki z termosem. TO szczyt osiągnieć ludzkości…

A może by tak ci spekulanci, specjaliści od fałszowania przebiegów wzięliby się wreszcie do uczciwej pracy ????????????????

Proponuję wysłać cały wydział na szkolenie do Sieradza . Tam mój rekord rejestrowania auta to 8 minut i przychodzi się na wyznaczona godzinę a nie numerki jakieś .

Komuna wrociła. Tylko rozmodlona

Dla mnie to kolejka cwaniaczków. Samochód rejestruje się na siebie po zakupie a nie 10 lat później. Żal mi tylko tych którzy kupili samochód w grudniu i muszą stać w takiej kolejce bo cwaniaczki chcieli zaoszczędzić 180 zł.

Jeszcze raz mi ktos powie, ze w PRL-u bylo zle, bo kolejki byly. Teraz jest jeszcze gorzej! Do wszystkiego kokejki! Do lekarzy, na rehabilitacje, w bankach, w sklepach przy kasach…. A w tej komunikacji?! Od lat (!) to samo i nic sie zmienia. Zresztą skąd tyle spraw na takie Pabianice? Ludzie, czy Wy naprawde nic innego nie robicie, tylko auta zmieniacie? O co tu chodzi? Ten kraj nigdy nie przestanie mnie zadziwiac….