Strona główna Aktualności Z miasta Kolejny problem przedsiębiorców z Zamkowej. Dziś interweniowała policja

Kolejny problem przedsiębiorców z Zamkowej. Dziś interweniowała policja

15
Jedyna droga prowadząca do sklepów, lokali usługowych czy biur prowadzi przez chodnik. Tak jest m.in. na odcinku od ul. św Jana do Pułaskiego.

Właśnie tutaj przy budynku – Zamkowa 21 i 23 działała dziś rano (środa 5 stycznia) policja. Funkcjonariusze podjęli własną interwencję, gdy zobaczyli pojazd jadący po chodnik. Ustawa dotycząca prawa o ruchu drogowym mówi wyraźnie, że kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych. Do końca minionego roku mandat za to wykroczenie wynosił 250 złotych. Od 1 stycznia 2022 roku kara to 1500 złotych.

– Tym razem kierowca został pouczony – informuje podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

Właściciele budynków i przedsiębiorcy są bez wyjścia, bowiem wykonawca remontu nie zapewnił dróg dojazdowych do nieruchomości, a na wspomnianym odcinku działa m.in. restauracja, sklep spożywczy, notariusz, do którego często dojeżdżają osoby niepełnosprawne ruchowo. Co ciekawe, z chodnika korzystają też urzędnicy z ul. św. Jana 4, którzy parking mają z wjazdem od strony ul. Zamkowej.

Dostawcy muszą korzystać z jedynej drogi dojazdowej jaka jest chodnik

Dziś jeden Z przedsiębiorców wysłał do ratusza pismo w tej sprawie.

– Prosimy o spowodowanie działań powodujących poprawienie dojazdu w sposób niebudzący wątpliwości przedstawicieli prawa. Brak wjazdu uniemożliwia prowadzenie działalności, przynosi straty i może spowodować konieczność wystąpienia o odszkodowania na drodze cywilnej – czytamy w piśmie.

Jak poinformowała nas rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Pabianicach, wykonawca robót na ul. Zamkowej ma znaleźć rozwiązanie w tej sprawie.

Przypomnijmy, że prace na odcinku od ul. św. Jana do ul. Zielonej rozpoczęły się na początku maja 2021 roku i zapewne potrwają jeszcze kilka miesięcy. Warto również wspomnieć, że po świętach prace zostały wstrzymane i od kilku dni, pomimo dodatnich temperatur , nic się tu nie dzieje.

O problemach przedsiębiorców pisaliśmy już TUTAJ.

AKTUALIZACJA: tuż po godz. 13.30 na ul. Zamkową podjechała ekipa z firmy Progreg, która zaczęła usypywać podjazd z remontowanego pasa jezdni do wjazdu na posesje nieruchomości Zamkowa 21 i 23.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tym to powinna się prokuratura zająć , kto wybrał tych nygusów to takiego remontu że sparaliżowali całe miasto !!!!!

A wystarczyłaby tabliczka z informacją ” Nie dotyczy wjazdów docelowych w trakcie przebudowy ulicy”
Pozdrawiam

Ustawa dotycząca prawa o ruchu drogowym mówi wyraźnie, że kierującemu pojazdem zabrania się jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych” Nic w ustawie nie ma iż można się poruszać chodnikiem bo ulica w remoncie. Więc kierowca powinien dostać mandat. Przypuszczam że dostał pouczenie tylko i dlatego że z po tym chodniku poruszają się samochody z UM. Policja powinna kierowcy dać te 1,5 tys mandatu. Kierowca powinien się do UM odwołać. I każdy urzędas też powinien dostać mandat za poruszanie się tym traktem! Może jakby połazili z buta 2km od pracy zostawiając auto to by roboty ruszyły pełną parą.

Weź wyluzuj człowieku 😁

Jak byś miał tam sklep i dostawca wylądował by ci trzy palety z towarem 200 metrów dalej to byś inaczej mówił

Haha. Szanowni państwo przyjechali usypać górkę. Serio?

Przy Zamkowej 37 dojazd np do Play, albo do kościoła NMP zrobili na przeciwko banku PKO. Ile ten remont będzie trwał, mogliby już skończyć, chociaż tą część od SDH do McDonald.

Nie wiem czy już słyszeliście o prawdziwym terminie zakończenia robót na Zamkowej.
Robotnicy się wygadali, że mają czas do maja 2023 roku. A to wersja optymistyczna.. Może EPA info zapyta włodarzy tego miasta co oni na to? Bo chyba wszyscy wiemy, że szopka z przekładaniem kolejnych nierealnych terminów (np. 5 czerwca 2022) przestała już być zabawna.

Dodaj do tego, że raczej prędzej niż później archeolodzy wynajdą jakieś trzystuletni chodnik albo fragment fundamentu np między kościołem św Mateusza i Pałacem Kapituły, i będą grzebać łopatką i pędzelkiem przez kolejne miesiące 😉 także ten maj 2023 to i tak optymistyczny

dodaj do tego konieczność wybudowania nowego mostu na rzece,bo ten się nie nadaje. i oczywiście kolejne 8 mln na to których nie ma.

Ciekawe, czy odnajdą wreszcie podziemne przejście Księżnej Pabianki z dworu do kościoła? Oj wtedy by się narobiło!

Nie ma jak to zamknąć główną arterię miasta na 3-4 lata. Niech biznesy padają, ludzie bankrutują, niech taplają się w błocku. Najważniejsze, że urzędasy mają mniej pracy i cicho pod oknami. Skrajnie żałosna żenada pabianickich pasożytów.

Wiadomo że osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim lub kulach ma trudności w poruszaniu się ale reszta wcale nie musi podjeżdża autami pod sam budynek. Dostawcy również. Sorry ale tak Was urządzili włodarze miasta .

Brawo covidodzbany z Zamkowej. Tylko wy możecie coś takiego wymyślić…

W jaki sposób ta akcja jest powiązana z covidem?