Strona główna Aktualności Z miasta Kolejne próby wyłudzenia dodatku węglowego

Kolejne próby wyłudzenia dodatku węglowego

13
Strażnicy miejscy od około miesiąca sprawdzają poprawność złożonych do Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej wniosków o wypłatę dodatku węglowego.

W związku z drastycznymi podwyżkami cen paliw stałych, rząd zaproponował Polakom dodatek węglowy w kwocie 3 000 złotych. Tymczasem część mieszkańców postanowiła wykorzystać okazję i wyłudzić takie świadczenie.

– Kontrolowani wystąpili o dodatek węglowy na lokale, których źródłem ogrzewania jest gaz lub prąd – informuje straż miejska.

Do 19 października straż miejska przeprowadziła 37 kontroli, które w 21 przypadkach okazały się próbą wyłudzenia świadczenia.

– Osoby takie poza tym, że nie otrzymają dopłaty narażają się na karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Dodatkowo w wyniku naszych działań część mieszkańców zgłasza się do MCPS-u i wycofuje swoje deklaracje – dodają strażnicy.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I bardzo ladnie az sie rece same do oklaskow skladaja. Wcale mi nie Żal tych wszystkich januszy ktorzy stali w kolejce zeby zmienic deklaracje ceb – mysleli ze sa sprytni a tu prosze. Moze to pierwsze syganaly konca rozdawnictwa

Ciekawe jak mi to sprawdzą brak pieca w bloku, nie wchodząc do mieszkania? przecież nawet na klatkę schodową ich lokatorzy nie wpuszczą!

Moja droga…. Jest jeszcze jakiś blok w Pabianicach nie podłączony do miejskiej sieci?…. Weź mnie oświeć….

co nie znaczy że sobie piec postawiłam w pokoju a komin poprowadziłam luftem zrobionym w oknie 🙂

Rozumiem ze zgłosiłaś i przegląd kominiarski był? Masz pozwolenia? Jak masz to spoko. Bierz 3 tys.

Sprawdzac sprawdzac i jeszcze raz sprawdzać tych oszustów.

No tak, ale taki strażnik potrzebuje jakiegoś prawnego podparcia do wejścia na teren posesji czy do domu. Pytanie czy jest takie, bo jeśli nie ma to żaden to bat na cwaniaków.

Nie potrzebuje. Możesz nie wpuścić.

Brak zgody na wpuszczenie równa się z odmową wypłaty świadczenia. Nie wpuścisz, nie dostaniesz. Proste

jakaś podstawa prawna?

O pabianickich kontrolach poszło w świat w co najmniej kilkunastu portalach internetowych i kilku ogólnopolskich telewizjach i kolanka się trzęsą niektórym krętaczom, kombinatorom i złodziejom.

No co ty, naprawdę ?

Proszę mi wytłumaczyć jak można starać się o pieniądze skoro nie mają pieca.To jest nie do pomyślenia.