Ratusz podsumowuje dotychczasowe prace związane z budową ścieżek rowerowych w mieście.

Na ul. Wiejskiej od ul. Miodowej do ul. Skrajnej oraz wzdłuż ul. Skośnej wykonana została już cała konstrukcja drogi dla rowerów (łącznie z warstwą ścieralną) wraz z towarzyszącymi chodnikami. Do tej pory na tym terenie nie było nawet chodników. Dobudowano dojście do przystanku Wiejska / Miodowa, zostanie tam również wymalowane przejście dla pieszych. Na tym odcinku będzie również budowane nowe oświetlenie uliczne. Wcześniej na krańcówce autobusowej Karolew w ramach tego samego projektu ustawiono wiatę rowerową, a pod koniec ubiegłego roku uruchomiono w tym miejscu monitoring.

ul. Wiejska – odcinek o ul. Skrajnej do Skośnej
ul. Skośna

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż projektowanej ul. Popiełuszki, która połączy ul. Wiejską z rondem u zbiegu ulic Świetlickiego i Jutrzkowickiej. Na odcinku około 400 metrów w rejonie ulicy Hermanowskiej została już wykonana podbudowa oraz ułożona pierwsza warstwa (wiążąca) asfaltu. Wykonawca wybuduje także odnogę nowej ścieżki rowerowej w ulicę Targową.

ul. Popiełuszki

W piątek 10 marca rozpoczęła się budowa drogi dla rowerów z towarzyszącym chodnikiem na ul. Łaskiej. Na początek wykonawca rozpoczął prace na odcinku od ul. 15. Pułku Piechoty „Wilków” do ul. Wiejskiej. Docelowo będzie wykonana nowa droga rowerowa z chodnikiem wzdłuż całej ulicy Łaskiej, wraz z dojazdem pod dworzec kolejowy. Za ulicą Pomorską połączy się z ciągiem pieszo-rowerowym wybudowanym w ramach przebudowy linii tramwajowej. Nowa infrastruktura umożliwi zatem przejazd rowerem od granicy z gminą Dobroń, bez przerw, aż do Starego Rynku.

fot. komunikacjapabianice.pl

Na Piaskach niedawno zakończyła się również budowa dróg dla rowerów wraz z chodnikami na ul. Wiejskiej (od szpitala do Łaskiej), Moniuszki (od Wiejskiej do Śniadeckiego) oraz Śniadeckiego i Szarych Szeregów. Do wykonania pozostało jeszcze wymalowanie nowego oznakowania i dokończenie prac przy doświetleniu przejść dla pieszych. Wcześniej ukończono roboty przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jana Pawła II oraz na ul. Targowej od Jana Pawła II do Orlej.

Prace przy budowie dróg rowerowych postępują także na Bugaju. Trwa właśnie budowa drogi rowerowej na ul. 20 Stycznia między dworcem MZK a ulicą Rydzyńską. Wcześniej ukończono etap od ul. Grota-Roweckiego do dworca MZK, a także wybudowano drogę rowerową z chodnikiem na ulicach Bugaj i Kopernika od ul. Skargi do Grota-Roweckiego.

20 Stycznia

Ostatnim etapem budowy dróg dla rowerów w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” będzie odcinek ulicy Partyzanckiej od ul. Sikorskiego do ul. Widzewskiej – planowany do realizacji jeszcze w tym roku.

Z kolei w ramach projektu tramwajowego wykonano odcinki drogi rowerowej i ciągów pieszo-rowerowych od ul. Pomorskiej do ul. Strażackiej, na Starym Rynku oraz na ul. Warszawskiej od Pietrusińskiego do Dużego Skrętu. Przy Dużym Skręcie ustawiono także wiatę rowerową. W budowie jest odcinek między ul. Strażacką a Stary Rynkiem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

dziekujemy za szczegolowy opis prac!

proszę

Noo, pracę między krańcówką MZK na Waltera a Rydzyńską idą jak burza, w szczególności syf na drodzę + równie eleganckie kierowanie ruchem, ca. 350 metrów, łuk, oraz skrzyżowanie i wolna amerykanka. Ino czekać za stłuczką.

Jeśli ścieżki rowerowe to rozwój komunikacji miejskiej to czy ktoś mnie będzie tym rowerem woził po mieście?:-D

Jeszcze przydałoby się jakieś szkolenie z jazdy po tych ścieżkach bo ilość kierunkowych ścieżek, nastawianych znaków oraz rozjazdów na Bugaju wprowadza chaos. Np. Wzdłuż Grots i 20 Stycznia ścieżki raz są kierunkowe raz nie są..

coś wspaniałego!

A co z parkingami dla samochodów? Po tych ulepszeniach dla rowerzystów nie ma gdzie stanąć autem. Myślicie że nagle wszystkie znikną?

Rozbierz trujacy złom i wnieś sobie do domu. Tam zparkuj obok łóżka. Gdzie będziesz parkował trzeba myskec przed zakupem złomu

„Koza”, zazdrość to straszna rzecz……….

Last edited 8 dni temu by Mario

W którym miejscu z powodu dróg rowerowych nie masz gdzie stanąć?

Na Zamkowej, na Śniadeckiego, na Moniuszki, na Jana Pawła, to tak na szybko.

Intryguje mnie Moniuszki…Do tej pory było gdzie parkować w miejscu, gdzie powstała ścieżka? Jana Pawła – przecież tam był zakaz.

Last edited 8 dni temu by Marek

Drogi dla rowerów co raz to nowe a i tak jeżdżą po chodnikach albo jezdnią.
Jeszcze jedna uwaga do rowerzystów zrzeszonych w klubie poruszających się w sporych grupach po jezdniach powiatu. Panowie i Panie- mniej agresji i hamstwa do innych użytkowników dróg. Zamiast dawać przykład kolarstwa szosowego pokazujące zupełnie coś innego. szkoda .

Chamstwo to bije ewidentnie od Ciebie w tym momencie.
Och, Karol! Więcej empatii i zluzuj majty bo cię cisną

Zachariasz, ciebie to chyba cisną fałdy mózgowe.

Trochę z innej beczki, tak mi się skojarzyło że jak biegnie ścieżka rowerowa przez pola hermanowskie, to wczoraj (mniej więcej) w tym samym kierunku, niedaleko przeleciał taki oto samolocik….

17.03.2023 3.jpg

Wszystko wskazuje na to, że samoloty NATO sprawdzają, jak realizowane są Agendy 2030. Zero samochodów, zakaz przemieszczania się. Oni nas kontrolują!

Wszystko pięknie, ale nigdzie nie widzę o jakim mieście w tym artykule mowa…

O Wąchocku!

Pabianice -miasto rowerów.Samochodem nie da się przejechać.

W Wąchocku PiS rządzi

Przygotowują nas do życia bez samochodów?agenda 2030…

Kup rower Krzysiu. Zobacz, że można żyć zdrowo. Ryzyko zawału maleje o 1/4. Endorfiny uderzają z ogromną siłą. Pojawia się uczucie zadowolenia, szczęścia, czasami nawet wręcz euforii. Jednocześnie znacznemu osłabieniu podlegają doznania związane z bólem, bądź napięciem emocjonalnym. Zmęcz się zdrowo, a nie będziesz wymyślał tych bzdur 😁

Last edited 9 dni temu by Biker

Ryzyko kontuzji wzrasta o 25%, ryzyko śmierci na drodze bądź uszczerbku na zdrowiu o 30%. Do tego wzrasta stres, gdyż zamartwiasz się co zrobić z rowerem jak wejdziesz do sklepu lub urzędu.

Poproszę o źródło tych danych 😂😂😂
Ryzyko kontuzji w porównaniu do jazdy samochodem?😁 Niezłe jaja.
Teraz będziesz miał stres polegający na tym, że jak wybierzesz się do sklepu, bądź urzędu, to będziesz się zamartwiać, co zrobić z samochodem. Do zobaczenia na drodze panie Pabnin. To moja Agenda-2023/ BIKER. Top secret. 5G. Bądź czujny. 😁

sprd….

Krzysiu. Chodź cię przytulę. Agresja zero.😍😍😍

Jakoś nie widzę tej euforii u rowerzystów. Niektórzy na Zamkowej chcą mnie rozjechać, inni już poza miastem jadą grupami, które trudno wyprzedzić i mam wrażenie, że specjalnie blokują całą szerokość drogi autom. Szczerze wątpię w taką rekreację, która wydaje się złośliwością.
Oczywiście, pewnie nie wszyscy tacy są.
Moja osobista prośba: macie teraz tak dużo ścieżek, to korzystajcie z nich.

Poznajesz brak euforii po próbie rozjezjechania i jeździe grupą? 😁A może to właśnie z powodu euforii.

Przy Wiejskiej się postarali. Wycięli wszyściutkie drzewa i krzewy. Co do jednej gałązki, bo ponoć kolidowaly z drogą. Nawet te, które rosły po środku 3 metrowego pasa ziemi pomiędzy asfaltem a ścieżką. Teraz tną na polach hermanowskich. Żal patrzeć. A rowerzyści to mają chyba nierówno pod kopułą. Przecinają Miodową pomimo, że ścieżka jeszcze nie wymalowana, więc oficjalnie jej nie ma. Apeluję- o trochę rozwagi, bo nieszczęście będzie.

Na Miodowej mieszka pani wiceprezydent więc wszystko się należy, zadupie ale asfalt, ścieżki rowerowe, itp, a w centrum miasta kocie łby