Strona główna Aktualności Komunikacja Kolej wprowadza zmiany. Więcej połączeń z Pabianic

Kolej wprowadza zmiany. Więcej połączeń z Pabianic

7
Z końcem wakacji kolej zmodyfikuje rozkład jazdy pociągów. Dla mieszkańców naszego miasta oznacza to nowe możliwości dotarcia do odległych miejsc w Polsce.

Zmiany zaczną obowiązywać w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia. Z Pabianic będą odjeżdżały trzy dodatkowe pociągi.

Jeden z nich to „Hutnik” (Intercity), relacji Gdynia Główna – Pabianice – Bielsko Biała Główna. Ten w stronę Gdyni zatrzyma się po drodze w Kutnie, Toruniu, Bydgoszczy i Gdańsku. Trasa w kierunku Bielska Białej przebiegnie przez Częstochowę i Katowice.

„Doker” (TLK) będzie kursował na trasie Gdynia Główna – Pabianice – Katowice. W kierunku Gdyni pojedzie przez Inowrocław, Bydgoszcz i Gdańsk. Podróż do ostatniego z tych miast zajmie niespełna 4,5 godziny. 

Następne połączenie, jakie zyskają Pabianice to pociąg Intercity (do końca sierpnia pod nazwą „Witkacy”, od września – „Sukiennice”), kursujący między Gdynią Główną i Zakopanem. Do Gdyni pojedzie przez Kutno, Toruń, Bydgoszcz i Gdańsk. Dzięki połączeniu w drugą stronę, na południe Polski, w 3 godziny i 20 minut dotrzemy do Krakowa (przez Tomaszów Mazowiecki). Od września na trasie Kraków – Zakopane ma być uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Zmieniony rozkład będzie obowiązywał do 6 listopada.

Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

ale fajnie, można jechać w Polskę;
a Ci co zostaną postoją dłużej na przejazdach kolejowych, szczególnie na tym z obiecywanym „WIADUKTEM”

A może mi ktoś zorientowany odpowie , dlaczego na ulicy Torowej , szlaban otwiera się dwuetapowo..najpierw lewa strona (nikt nie jedzie ) i dopiero po pewnej zwłoce , otwiera się prawa strona . Akurat to miejsce jest szczególne , ponieważ często dantejskie sceny dzieją się na skrzyżowaniu Łaska # Torowa , z uwagi na bardzo krótki odcinek drogi od Łaskiej do szlabanu . Według mnie szlabany (tak prawy , jak i lewy) powinny otwierać się jednocześnie …tak jak jest na innych przejazdach (choćby np. na ul. Wspólnej)

a może zwróć uwagę no to że podczas podnoszenia szlabanu nadal jest zakaz wjazdu, co sygnalizują mrygające światełka! Gdyby nie fakt podnoszenia się w ten sposób szlabanów, wszyscy pruliby na czerwonym!

…to akurat nie ma nic do rzeczy , kto by pruł , to by pruł ??? Ten argument akurat jest beznadziejny , proszę zaobserwować , jak często zablokowana jest ulica Wiejska , bo wystarczy , że dwóch KIEROWCÓW zechce jechać w Torową , a tam już na całej długości odcinka do szlabanu , stoją samochody.

To mi się wydaje, że otwarcie zapory sześć sekund wcześniej i tak nic nie pomoże.

Na Torowej i Wspólnej i na wszystkich innych przejazdach podczas podnoszenia się zapór świeci się czerwone światło. Każdy kierowca może dostać mandat 500 zł i 6 pkt za taki wjazd na przejazd

Nie kwestionuję przepisów ruchu drogowego . Omawiany przeze mnie problem dotyczy zupełnie innego zagadnienia . Też jestem zdania , ze jak pali się czerwone światło , to się stoi i czeka . Proszę czytać ze zrozumieniem.