Strona główna Aktualności Z miasta Ruszyła budowa areny lekkoatletycznej

Ruszyła budowa areny lekkoatletycznej

10
Ciężki sprzęt wjechał na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grota Roweckiego. Rozpoczęła się budowa areny lekkoatletycznej. Inwestycja ma być gotowa do połowy października. 

Na arenę będzie składać się bieżna okrężna o nominalnej długości 400 metrów wraz z ośmiotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100m i 110m przez płotki oraz rów z wodą przeznaczony do biegów z przeszkodami. Bieżnia ma być wykonana z nawierzchni syntetycznej typu sandwich w kolorze niebieskim (RAL 5017).

Dodatkowo wykonawca zobowiązany jest do wyprofilowania i naprawy fragmentów nawierzchni istniejącego boiska piłkarskiego z trawy naturalnej, ustawienia dwóch wiat dla piłkarzy rezerwowych i po jednej dla sędziów i obsługi medycznej.
Przewidziana jest również nowa infrastruktura: kanalizacja odprowadzająca wodę, ciąg pieszo-jezdny, ogrodzenie, oświetlenie bieżni (osiem masztów z lampami LED) oraz system zraszania murawy.

Prace rozpoczęły się od rozbiórkę betonowych trybun na skarpie od strony wschodniej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej stadionu.

Przetarg na te inwestycję wygrała firma Gardenia Sport Spółka z o. o z Warszawy. Wykonawca otrzyma 4 052 956 złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

może w końcu będzie tam tak jak było 30 lat temu.. Żeby tylko nie zniszczyli murawy, bo już na nią wkroczyli ze złomem..

Jeśli chodzi o stadion Włókniarza, to najlepiej prezentował się w latach 70tych ubiegłego wieku.

Chyba, że jakieś trumny znajdą i będzie jak z tramwajem …

Wszystko fajnie tylko dlaczego teraz a nie na początku lipca. Właśnie zaczyna się runda jesienna i większość grup piłkarzy Włókniarza nie będzie miała gdzie grać.

Przecież dzieci nie grają na tej murawie. Są boiska boczne.

Już chyba od 12 r.ż. grają na dużym boisku. To jest przynajmniej kilka grup młodzieży plus juniorzy i seniorzy.

Naprawdę niezbędna inwestycja

No tak. Lepsza jest fontanna lub koncert disco polo.

Ja myślałem że zaorają całkiem wszystko.

Last edited 1 rok temu by Olo

To ty lepiej nie myśl….