Strona główna Aktualności Z miasta Podrzucił odpady. Sprawcę nagrały kamery

Podrzucił odpady. Sprawcę nagrały kamery

28
Pozbywanie się odpadów niezgodnie z prawem może zakończyć się mandatem. Przekonał się o tym ostatnio mieszkaniec Górki Pabianickiej.

W minioną sobotę kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który przyjechał autem do punktu zbiórki odpadów komunalnych gminy Pabianice (przy ul. Łaskiej). 43-latek wyjął z pojazdu zderzaki i inne części samochodowe, po czym przerzucił je przez ogrodzenie.

Sprawą zajęli się strażnicy miejscy, którzy szybko ustalili, kto popełnił to wykroczenie. I ukarali winowajcę.

– Sprawca przyjął nałożony przez nas mandat w wysokości 500 zł, czyli najwyższy z możliwych. Posprzątał też podrzucone części samochodowe, których do punktu oddawać nie można – informuje dyżurny straży miejskiej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kolejny Janusz biznesu.. a Kowalski ma płacić za Janusza..

przyjechał na PSZOk, który jest pewnie notorycznie zamknięty – więc wrzucił za siatkę.

Tylko, że tam nie można wywozić części samochodowych.

a gdzie można?

Niestety nigdzie. Zostaje tylko las. Jak masz zakład to oddasz legalnie, jak prywatnie to niestety nie.

jak masz zakład to też nie oddasz wszystkiego… nawet gdybyś chciał zapłacić.

Niestety trzeba pociąć na małe kawałeczki i wrzucić do normalnego kosza na metale i tworzywa sztuczne. Chory kraj

Może na następny raz warto zainstalować kamery z lepszą rozdzielczością.
Tutaj jest jakość mario.

na portalu nie publikuje się w wysokiej jakości bo nie ma takiej potrzeby aby każdy rozpoznał sprawcę. O jakość się nie martw jest 5 kamer z czujnikami ruchu itd w 4k za kasę z mandatów.

jak już to 3mpx a nie 4k

Gdzie zatem wyrzucić taki zderzak?

Do lasu lub ewentualnie do rzeki.!!! 🙂

Chciałem pozbyć się smołowanej papy z dachu komórki. Niby nic takiego ale żaden punkt odbioru nie chciał tego materiału budowlanego przyjąć. Zalega mi to na działce a powinienem też to gdzieś podrzucić. Może do lasu ?
/ taki żart /.

Czyli taki pszok jest zbędny, jeśli nie można tam oddać dość popularnego mat. budowl. A jeśli nie tam, to gdzie?

Czyli gdzie ma wyrzucić zderzak, który sam sobie wymienił? Gabaryty go nie zabiorą, na pszoku nie przyjmą a za próbę jednak zostawienia na pszoku dadzą mandat. Na pewno jego mandat to nauczka dla wszystkich, taniej i szybciej wyrzucić do lasu.

Do stacji demontażu pojazdów.

a na stacji demontażu doliczą mu brakująca resztę wagi netto od pojazdu i każą zapłacić 50zł od brakującego kg 🙂

Zderzak trzeba pociąć na kawałki i do kosza na zmieszane i pójdzie.

Coś czuje że jak dalej będą się krzywić PSZOKI na części samochodowe, papę itp to te odpady będą lądować w miejskich koszach lub koszach na odpady mieszane. To jest chore by nie można było wywieść plastikowego elementu samochodowego. Na większą skale powinno być to zakazane, ale fotele, zderzaki, maski, deski rozdzielcze, lampy itp. powinny być traktowane jak gabaryty.

Czy wpisanie trzech słów w google naprawdę dla większości stanowi problem ?
https://www.google.com/search?q=gdzie+oddac+zderzak&oq=gdzie+oddac+zderzak&aqs=chrome..69i57j0i22i30l2.4497j0j9&client=ms-android-gotron&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8
Nawet nie trzeba otwierać wyników, bo wyszukiwarka od razu wyświetla odpowiedź

Last edited 1 rok temu by Pytek

Tyle, że ta odpowiedź jest sprzed trzech lat. A w temacie śmieci w Polsce to długo.

Nic się nie zmieniło. Pszok może przyjąć odpady komunalne, którymi między innymi się da części samochodowe, odpady budowlane i jeszcze wiele innych. Części samochodowe można oddać do stacji demontażu pojazdów i trzeba za to zapłacić. To reguluje ustawa i nic się z tym nie zrobi. Czy to normalne ? Raczej nie. Może to zmienić sejm i miłościwie nam panujący. Ale nie od poszokow to zależy.

Brawo, następnym razem pojedzie do lasu i tam wywali śmieci. Kiedy zmieni się rozumowanie zarządzających tego typu punkami odbioru odpadów?

Wtedy kiedy punkt będzie mógł coś z tym zrobić. Zrozum jeden z drugim, że z punktu nikt tego nie zabierze. To co punkt ma z tym zrobić ? Punkt musi to indywidualnie dostarczyć do stacji demontażu pojazdów i zapłacić za to, tylko punkt nie ma na takie usługi pieniędzy.

gdzie wrzucić zderzaki opony papę z dachu smołę. Opony mogę oddać 4 szt . w roku a jeśli mam więcej to co z tym zrobić , ja chętnie gdzieś to nawet zawiozę ale gdzie mam podpisana umowę o wywóz śmieci płace uczciwie i co z tego . Później się każdy dziwi że lasy są pełne śmieci może trzeba w punktach selektywnej zbiórki pozwolić przyjmować wszystkie śmieci a nie wybrane to zakończy to wywalanie śmieci po krzakach przez niektórych ludzi . PS. ŻEBY BYŁA JASNOŚĆ NIE POCHWALAM WYWALANIA ŚMOECI DO LASU CZY ROWU JEST TO DLA MNIE DEBILIZM .

Płacisz za konkretne śmieci (odpady komunalne), które są od ciebie zabierane. Nie płacisz za zderzaki, opony, smołę itd. Nikt nie wywozi raz w tygodniu opon, zderzaków, papy !!! To są indywidualne twoje śmieci, które trafiają się raz na kilka lat, więc są one odbierane w innych punktach do tego przystosowanych. Zderzaki stacja demontażu pojazdów, opony – wulkanizator, smoła – punkt utylizacji. Zamiast pisać bzdury skorzystaj z googli. To że ty masz 30 zderzaków do oddania bo na lewo prowadzisz działalność to nie znaczy, że mieszkańcy mają pokrywać za twoje odpady.

Przepisy niby mówią o tym, że części samochodowe (w zależności od ich rodzaju) można oddawać w stacjach demontażu pojazdów, skupie złomu lub zakładach mechanicznych, a czasem nawet w sklepach motoryzacyjnych. Niestety przepisy nijak się mają do rzeczywistości, dzięki czemu później mamy taki SYF i BURDEL w lasach. Jak zwykle w tym kraju prosta sprawa urasta do rozmiarów nierozwiązywalnego problemu.

Witam; czy ktoś wyjaśni za co była opłata utylizacyjna przy zakupie auta?