Strona główna Aktualności Z miasta Klienci się nie krępowali (ZDJĘCIA)

Klienci się nie krępowali (ZDJĘCIA)

5

Działacze PiS zorganizowali briefing prasowy przed sklepem z dopalaczami, na którym przedstawili podjęte działania w walce ze szkodliwymi środkami. Zamieszanie i obecność kamer przed sklepem nie odstraszyła klientów.

W poniedziałek o godz. 9.00 na spotkaniu z dziennikarzami omówiony został problem dopalaczy. Przyjechał poseł Piotr Polak, który przedstawił interpelację skierowaną do premiera w sprawie funkcjonowania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zakresie zakazu produkcji i wprowadzania do obrotu tzw. dopalaczy. Poseł pyta w niej o nowelizacje ustawy.
Radny miejski Dariusz Wypych, mówił natomiast o projekcie uchwały jaki przygotował klub radnych PiS, w którym zobowiązują prezydenta miasta do podjęcia działań przeciwdziałających sprzedaży niebezpiecznych środków.
– Nie tylko Pabianice borykają się z tym problemem – mówił radny, pokazując pismo prezydenta Rzeszowa skierowana do posła Polaka w sprawie dopalaczy. – Przy obecnie działającym prawie można nic zrobić. Trzeba zmienić ustawę.

W Pabianicach maja zostać otwarte dwa kolejne sklepy z dopalaczami. – Mam do wynajęcia lokal na Moniuszki i miałem już telefon w tej sprawie – mówi Krzysztof Ciebiada. – Oferowali podwójną stawkę.
Podczas krótkiej konferencji do sklepu weszło kilka osób, ale obsługa po chwili zamknęła drzwi. Kolejni klienci odchodzili z kwitkiem.

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

https://epainfo.pl/radni-chca-monitorowac-sklep-z-dopalaczami/ ,https://epainfo.pl/zajmijcie-sie-dopalaczami-i-psimi-kupami/ ………..przypominam bo radni PiS mają krótka pamięć, że już mieszkańcy oraz radni zajęli się tym problemem A skoro trzeba zmienić ustawę czemu pan Poseł Polak dopiero teraz się obudził i zainteresował problemem dopalaczy. W wszystkich miastach w okręgu pana posła istnieje taki problem więc jak by tu powiedzieć znów przebudzenie przed wyborami, żeby choć z tego przebudzenia był jakiś efekt, ale czuję w kościach, że szybko opadnie kurz .Niestety briefing prasowy nie zawierał zdecydowanie żadnych konkretów.

Widać , że Wypych bardzo się uaktywnił przed wyborami. Gdy przez 2 lata pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta problemu z wysokości stołka nie dostrzegał. Teraz kiedy stołek stracił nagle zrobił się Don Kichotem. Proponuję także pikiety pod każdym sklepem z alkoholem i papierosami gdzie sprzedają nieletnim i przed każdą wypożyczalnią dvd gdzie dają młodym filmy dla dorosłych. Każdy dzień kampanii będzie wtedy wypełniony … a efekt … taki jak zawsze.

Oj nie wiem czy Wypych nie zapędził się trochę. Osobiście jestem przeciwny dopalaczom ale skoro policja ani sanepid, które kontrolują kilka razy w roku ten sklep nie znalazły tam substancji zakazanych to mogą być z tego problemy. Konstytucja RP mówi o wolności działalności gospodarczej. Jeśłi handel czymś nie jest zakazany to jest dozwolony a jeśli radny miejski pikietuje , czyli przeszkadza w funkcjonowaniu legalnej działalności gospodarcej (bo niestety tak w świetle prawa w polsce trzeba określić ten sklep) to na miejscu właściciela założyłbym sprawę cywilną o pomówienia, szkalowanie i straty finansowe z tym związane. Na portalu NŻP pisżą, że ktoś… Czytaj więcej »

Uważam, że należy coś z tym zrobić , jeśli ktoś się za to zabrał i pokazuje kolejny raz problem to dlaczego przeszkadza to niektórym ludziom. Jestem świadkiem ja codziennie z tego sklepu wychodzą młodzi chłopcy może mają po 16-17 lat. Dobrze by było aby tak straż miejska albo policja podjechała i skontrolowała wychodzące osoby,

Ok extra:-)