Strona główna Aktualności Z miasta Kierowcy pod ostrzałem kamer

Kierowcy pod ostrzałem kamer

1

Na parkingu przed halą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanął dzisiaj naszpikowany najnowocześniejszą elektroniką specradiowóz łódzkiej policji. Nagrywał przewinienia zmotoryzowanych użytkowników dróg.

To w ramach ogólnopolskiej akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

– Przy pomocy specjalistycznego, wyposażonego w kamery pojazdu policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych. Bacznie przyglądali się też, czy przepisów nie łamią piesi – wyjaśnia komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Tzw. ruchome stanowisko dowodzenia ustawiono przy zbiegu ulic Zamkowej i Bagatela oraz przy skrzyżowaniu ulic Grota Roweckiego i Kilińskiego. Nieopodal byli policjanci w radiowozach. Zatrzymywali kierowców popełniających wykroczenia, które „wyłapywały”kamery. Dzięki utrwalaniu ich na nośnikach pamięci każdy, kto miał wątpliwości, czy się takiego dopuścił, mógł obejrzeć swoje przewinienie.

Efektem akcji są 42 mandaty, głównie za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, niestosowanie się do strzałki warunkowego zatrzymania i przejeżdżanie przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Dwa wnioski trafią do sądu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Szkoda tylko ze sami nie zatrzymują się na zielonej strzalce… I jeżdżę bez pasów ale im wolno. Kia ceed nieoznakowana brawo dla naszych dzielnych policjantów 😊