Strona główna Na sygnale Kierowca stracił dwa dowody rejestracyjne i dostał mandat

Kierowca stracił dwa dowody rejestracyjne i dostał mandat

6

Kontrola drogowa zakończyła się dla 31-letniego mieszkańca Dłutowa utratą dowodów rejestracyjnych. Policjanci nałożyli też na kierującego mandat za kilka wykroczeń. 

Do kontroli doszło 4 kwietnia 2023 roku około godziny 16:20 na ulicy Długiej w Rydzynach. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na osobowego Forda z przyczepką.

– Zespół pojazdów nie tylko wyglądał na przeładowany, ale również był nieprawidłowo oznaczony, a ładunek niewłaściwie zabezpieczony – wyjaśnia sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z KPP Pabianice.

W trakcie kontroli policjanci sprawdzili także wymagane wyposażenie przyczepy. Okazało się, że nie posiada ona sprawnych kierunkowskazów. Dodatkowo samochód, który ją ciągnął miał zbite lewe lusterko. Ostatecznie 31-latek stracił dwa dowody rejestracyjne, a spotkanie z policjantami zakończyło się mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy.

W związku z tym zdarzeniem policjanci przypominają o tym, że ładunek nie może powodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu, dodatkowo powinien on zostać umieszczony w taki sposób, aby:

  • nie powodować przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi pojazdu na drogę,
  • nie utrudniać kierowania pojazdem,
  • nie naruszać stateczności pojazdu,
  • nie ograniczać widoczności drogi lub nie zasłaniać świateł, urządzeń  sygnalizacyjnych, tablic rejestracyjnych lub innych tablic albo znaków, w które pojazd jest wyposażony.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Geniusz pewnie z tych co to CHWDP. Nawet szmaty czerwonej nie chciało mu sie założyć nie na końcu tych rur.

Przecież to nie czołgoczento.
Można jechać widać ze dłużyca.
A panowie milicjanci to niech pilują żeby podkładów nie za.ebali.

Prawidłowo. Toi toi, kapliczka i trampolina na przyczepie! Combo

Naprawdę , szanujmy się. Jak bierzemy udział w tych zawodach, zróbmy to porządnie. Takie rzeczy przewozi się bez przyczepki.

IMG_20230405_182217.jpg

Chłop ciął rurę cały weekend myślał, że jak jedną rure potnie na 6 mniejszych to będzie ok :D:D:D:D

to wygląda na zorganizowaną akcję 🙂