Strona główna Aktualności Z miasta Ponad 120 tys. złotych na szkolenie personelu w PCM

Ponad 120 tys. złotych na szkolenie personelu w PCM

2
Tylko w tym roku Pabianickie Centrum Medyczne złożyło do Powiatowego Urzędu Pracy 19 wniosków na dofinansowanie szkoleń dla pracowników. Szpital otrzymał 123,5 tys. złotych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Z pieniędzy z KFS placówka korzysta już od 2014 roku. Ta forma wsparcia zapewnia 80 procent dofinansowania do szkoleń.

– 80 procent tych wniosków dotyczyło lekarzy, szczególnie diagnostyki ultrasonograficznej. To niezmiernie ważny aspekt rozwoju kompetencji lekarskich. Ale będziemy również szkolić pielęgniarki, fizjoterapeutów oraz częściowo pracowników administracji – podkreślał na konferencji prasowej Witold Olszewski.

Środki z KFS wykorzystywane są na podnoszenie kwalifikacji zawodowych dla przedsiębiorstw, korzystać mogą zarówno pracodawcy jak i pracownicy.

– Pabianice są teraz na drugim miejscu jeśli chodzi o wykorzystanie tych środków w województwie łódzkim. Aktualnie mamy 1 milion 800 tys. złotych przeznaczone na szkolenia dla osób z terenu powiatu pabianickiego. Kwota dofinansowania zależy od wielkości przedsiębiorstwa i małe firmy, takie do 10 osób, mogą skorzystać z stuprocentowego wsparcia – mówi Magdalena Werstak, dyrektor PUP w Pabianicach.

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracowników spółki jest również możliwe dzięki programowi „Dostępność plus dla zdrowia”, współfinansowanemu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Z tego programu, za niemal 10 tys. zł, placówka przeprowadziła w styczniu kurs języka migowego. Wzięło w nim udział 20 osób, głównie sekretarek medycznych i rejestratorek, które mają bezpośredni i pierwszy kontakt z osobami o szczególnych potrzebach. Szkolenie w zakresie komunikacji z takimi osobami odbyło się również w ubiegłym roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ale pieniążków dla kancelarii prezydenta jakos wiecej wysuplano i szybciej… hmmm… tam to sie szkola…

Last edited 1 miesiąc temu by Przeciwnik Wszelkiej Aktywności Sportowej

najwincej to się szkolom prezesi i kierownicy jednostek. za darmo uzbierają po 50 dyplomików z każdej dziedziny, które później skrzętnie kserują i przedkładają przy ubieganiu się o nowe stołeczki.