Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Kiedy warto używać peelingu do ciała?

Kiedy warto używać peelingu do ciała?

0

Peeling to zabieg, którego celem jest złuszczenie martwego naskórka. Warto wykonywać go regularnie, aby skóra była jedwabiście gładka. Peeling przygotowuje ciało do dalszej pielęgnacji, poprawia wchłanianie składników aktywnych do głębszych warstw skóry, zapobiega wrastaniu włosków po depilacji oraz zapewnia równomierną opaleniznę. Co warto wiedzieć o peelingach do ciała?

Kiedy Twoje ciało potrzebuje peelingu?

Peeling to zabieg kosmetyczny, którego celem jest usunięcie martwych komórek naskórka poprzez ich złuszczenie. Jednocześnie zabieg pobudza skórę do produkcji nowych komórek. Peeling warto wykonywać regularnie, aby zapobiec powstawaniu takich niedoskonałości, jak zaskórniki, wypryski czy szorstkość skóry. Jeśli Twoja skóra jest sucha, matowa i pozbawiona blasku, to znaczy, że potrzebuje peelingu połączonego z odżywczą pielęgnacją.

Kiedy warto wykonać złuszczanie naskórka przy pomocy peelingu do ciała?

 • Przed aplikacją odżywczych kosmetyków do ciała, np. maski, serum czy balsamu. Zabieg przyspieszy wchłanianie składników aktywnych zawartych w tych produktach.
 • Przed opalaniem – odpowiednie złuszczenie martwego naskórka pozwoli uzyskać efekt równomiernej opalenizny. Może również korzystnie wpłynąć na jej odcień. Pamiętaj jednak, aby peeling wykonać kilka dni przed opalaniem – dzięki temu warstwa ochronna naskórka będzie miała czas na regenerację. Podczas opalania zastosuj kosmetyk z filtrem UV. Bez tego Twoja skóra będzie narażona na poparzenia i przebarwienia posłoneczne.
 • Przed nałożeniem balsamu brązującego – to konieczne, aby sztuczna opalenizna wyglądała jak najbardziej naturalnie – bez nieestetycznych smug i plam. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu skóry efekt takiej opalenizny utrzyma się przez długi czas.
 • Przed depilacją – wykonanie peelingu ciała zapobiegnie wrastaniu włosków po użyciu depilatora czy maszynki do golenia.

Peelingu ciała nie można wykonywać, gdy skóra jest podrażniona lub występują na niej stany zapalne. Kosmetyków złuszczających nie powinno się również stosować po opalaniu.

Dlaczego warto wykonywać peeling ciała?

Peeling do ciała, dzięki złuszczeniu martwego naskórka, stymuluje proces regeneracji skóry. Zabieg wyraźnie wpływa na poprawę jej wyglądu i kondycji, dlatego warto o nim pamiętać podczas domowej pielęgnacji ciała.

Regularne stosowanie peelingu do ciała pozwala na:

 • wygładzenie naskórka;
 • ograniczenie niedoskonałości, takich jak zaskórniki i wypryski;
 • likwidację drobnych przebarwień;
 • pobudzenie skóry do regeneracji, czyli produkcji nowych komórek;
 • pobudzenie mikrokrążenia w skórze;
 • redukcję cellulitu;
 • zwiększenie absorpcji składników aktywnych zawartych w kremach, balsamach i innych kosmetykach pielęgnacyjnych;
 • przygotowanie skóry do kolejnych zabiegów;
 • odprężenie ciała.

Jak używać peelingu do ciała?

Podstawowy podział peelingów do ciała to: drobnoziarniste i gruboziarniste. Zawierają mniejsze lub większe drobinki, dzięki którym możliwe jest mechaniczne złuszczenie naskórka na różnych obszarach ciała. Do peelingu nóg czy pleców najlepiej sprawdzą się kosmetyki gruboziarniste. Do delikatniejszych partii ciała, np. szyi, dekoltu czy brzucha, powinno się używać peelingu drobnoziarnistego. Cząstki ścierające to zazwyczaj cukier, sól albo zmielone pestki owoców. Dodatkowo peelingi do ciała zawierają szereg składników aktywnych, dzięki czemu zabieg ma właściwości nie tylko złuszczające, lecz także nawilżające i regenerujące.

Aby peeling do ciała przyniósł optymalne efekty, należy wykonywać go regularnie, ale nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu. W przypadku skóry wrażliwej powinien to być jeden zabieg na dwa tygodnie. Zbyt częste złuszczanie naskórka może osłabić barierę ochronną skóry i przyczynić się do podrażnień.

Peeling należy nakładać na oczyszczoną i wilgotną skórę, co zmniejsza ryzyko zbyt głębokiego złuszczenia. Zabieg powinien trwać około 10-15 minut. Nakładaj go na skórę i wykonuj delikatny masaż okrężnymi ruchami. Na koniec peeling dokładnie zmyj letnią wodą, a na skórę nałóż regenerujący balsam lub krem.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments