Strona główna Styl życia Praca zdalna w Meksyku – na co zwrócić uwagę?

Praca zdalna w Meksyku – na co zwrócić uwagę?

0

Dla jednych praca zdalna to prawdziwe utrapienie. Dla drugich jest to jednak świetna okazja do tego, żeby połączyć ją z czymś bardziej przyjemnym. Niektórzy decydują się nawet pracować zdalnie z zagranicy. Nazywa się ich cyfrowymi nomadami.

Wiele osób szukając miejsca do pracy zdalnej decyduje się na wyjazd do Meksyku. To kraj o wielu obliczach, z przepięknymi plażami. Ze względu na brak rygorystycznych obostrzeń, niektórzy nawet decydują się tam zostać na dłużej i zarabiać właśnie w tak pięknych okolicznościach przyrody.

Kiedy jest to w ogóle możliwe?

Teoretycznie wyjazd za granicę jest możliwy w przypadku każdego, kto pracuje zdalnie. Bez względu na to, czy robi to na stałe, czy może tylko czasowo, z powodu trwania pandemii. Kiedy przyjrzeć się temu bliżej, nie jest to jednak już aż tak oczywiste. Tym bardziej w przypadku, kiedy nie pracujesz na własną rękę, a jesteś gdzieś zatrudniony na etat.

Jeśli posiadasz nad sobą jakiegoś zwierzchnika, ten powinien zostać o tym poinformowany. Może zdarzyć się, że twoja praca zdalna w Meksyku nie do końca będzie mu na rękę. Po pierwsze ze względu na to, że często Internet jest tam o wiele bardziej wolny niż w Polsce, co może wiązać się z problemami komunikacyjnymi, a po drugie ze względu na to, że w przypadku wystąpienia konieczności pilnego spotkania, to nie będzie możliwe do zrealizowania.

Są osoby, które chcąc uniknąć problemów decydują się wyjechać pracować do Meksyku czy innych oddalonych miejsc bez wiedzy pracodawcy. Jest to jednak ryzykowne. Zwłaszcza na dłuższą metę. Taki wyjazd bardzo szybko może wyjść na jaw. Wystarczy, że szef poprosi Cię o spotkanie, a ty nie będziesz mógł na nie dojechać albo, że zachorujesz i będziesz zmuszony przedstawić odpowiednie zaświadczenie od lekarza z zagranicy.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w momencie, w którym jesteś samozatrudniony. Wtedy też możesz pracować gdzie zechcesz. Jeśli jesteś tylko stworzony do podróżowania i życia na walizkach, rozwiązanie to jest idealne. W końcu kto nie chciałby pracować leżąc na plaży?

Czytaj także: Praca zdalna w Meksyku – przewodnik Oli Synowiec

Co kiedy zapadła decyzja?

Jeśli masz taką możliwość i czeka Cię praca zdalna w Meksyku, przed wyjazdem koniecznie musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim zadbaj wcześniej o to, aby w Twoim nowym miejscu zamieszkania był dobry Internet. To szczególnie istotne jeśli zdarza Ci się w pracy z kimś łączyć za pomocą komunikatorów i kamerki.

Jeśli planujesz wyjechać do Meksyku musisz wiedzieć, że będzie potrzebny Ci adapter do kontaktu. Gniazdka są tam bowiem amerykańskie, a więc bez przejściówki nie podłączysz do nich żadnego sprzętu kupionego w Polsce.

Jeśli chodzi o formalności, nie musisz obawiać się kwestii związanych z pandemią. Obostrzenia są tam o wiele mniej restrykcyjne niż w Polsce. Przy wjeździe nie powinno więc być żadnego problemu. Jeśli planujesz dłuższy wyjazd, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli będzie on trwał dłużej niż 180 dni, będzie potrzebna Ci wiza. Chyba, że przed upływem tego okresu opuścisz Meksyk przynajmniej na 72 godziny. Wtedy bez problemu możesz przebywać tam kolejne pół roku.

więcej ciekawych treści znajdziesz na portalu Uzdalnieni.pl

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments