To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego i wszystkich, którzy chcieliby skorzystać w tym mieście z kąpieliska. Jest nieczynne.
Decyzję o jego zamknięciu podjął sanepid w oparciu o badania mikrobiologiczne i ocenę wizualną wody w „Ośrodku nad Stawem” Nie nadaje się ona do kąpieli z powodu zakwitu sinic.
Kąpielisko zostanie otwarte, gdy woda będzie spełniała wszystkie normy, trudno jednak wskazać konkretną datę.
Problemu z sinicami, przynajmniej na razie, nie ma natomiast na pabianickim „Lewitynie”. W opublikowanym przez sanepid komunikacie czytamy że „jakość wody pod względem mikrobiologicznym i wizualnym nie budzi zastrzeżeń”.
REKLAMA








![Zaginęła dwójka nastolatków [AKTUALIZACJA]](https://epainfo.pl/wp-content/uploads/2025/10/radiowoz-2019-180x135.jpg)















Nieee. Konstantynów nie poradził z sinicami. Ojej. Szkoda .