Strona główna Sport Sport młodzieżowy Kamil Markus z medalem MP w mikście

Kamil Markus z medalem MP w mikście

1
fot. UKS Korona Pabianice

W pierwszych dniach października odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski młodzików młodszych. W zmaganiach udział wzięli badmintoniści z UKS Korona Pabianice – Brian Borowski, Szymon Gwiazda, Maria i Amelia Kisiel, Agnieszka Kopka, Karolina Kopka, Julia Koralewska, Kamil Markus, Filip Mikołajczyk.

Największy sukces w zawodach osiągnął Kamil Markus w parze z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce) w grze mieszanej  zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski.

Zawodnik Gra pojedyncza Gra podwójna Gra mieszana
Brian Borowski III runda turnieju kwalifikacyjnego I runda turnieju finałowego w parze z Wiktorem Gosiem (KS Hubertus Zalesie Górne)
Szymon Gwiazda I runda turnieju finałowego II runda turnieju finałowego w parze z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów)
Amelia Kisiel III runda turnieju kwalifikacyjnego II runda turnieju finałowego w parze z Marią Kisiel
Maria Kisiel I runda turnieju kwalifikacyjnego II runda turnieju finałowego w parze z Amelią Kisiel
Agnieszka Kopka II runda turnieju kwalifikacyjnego II runda turnieju kwalifikacyjnego w parze z Weroniką Hoszowską (UKS GOKIS Kąty Wrocławskie)
Karolina Kopka I runda turnieju finałowego ćwierćfinał turnieju finałowym w parze z Filipem Mikołajczakiem
Julia Koralewska II runda turnieju finałowego II runda turnieju finałowego w parze z Amelią Krząkałą (BENINCA UKS Feniks K-K)
Kamil Markus ćwierćfinał turnieju finałowego brązowy medal w parze z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce)
Filip Mikołajczyk II runda turnieju kwalifikacyjnego ćwierćfinał turnieju finałowym w parze z Karoliną Kopką

 

Najlepszy indywidualny wynik osiągnął Kamil Markus, który swoje zmagania zakończył na ćwierćfinale przegrywając mecz z tegorocznym mistrzem kraju Sebastianem Pinkowiczem (21:14, 21:10). Natomiast wśród młodziczek najlepiej zaprezentowała się Julia Koralewska kończąc rywalizację na II rundzie turnieju finałowego. Wart uwagi zasługuje występ Amelii Kisiel, która zawody zakończyła na III rundzie turnieju kwalifikacyjnego po zaciętej walce przegrywając z Anną Lange (13:21, 21:14, 21:18).

fot. UKS Korona Pabianice

W grze podwójnej Amelia z Marią Kisiel z turnieju kwalifikacyjnego awansowały do finałów i ostatecznie zakończyły zmagania na II rundzie Mistrzostw Polski. Natomiast Karolina z Filipem w grze mieszanej po jednostronnym drugim secie przegrali o półfinał mistrzostw kraju z Bartoszem Kuflem/Oliwią Krystek (21:17, 21:4) i odpadli w ćwierćfinale.

 

Wyniki: https://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=7D7B38F9-ADCB-42AF-A90A-7351EC75072C.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Super !!! Młody człowiek, który ma pasję i już takie duże osiągnięcia. Wiem, że to już drugi medal Mistrzostw Polski, który zdobył Kamil.
Brawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!