Strona główna Aktualności Z miasta Kamienica zrównana z ziemią

Kamienica zrównana z ziemią

0

Kilka cegieł zostało po budynku stojącym przez wiele lat przy ul. Bagatela 2.

W wyniku wybuchu gazu naruszona została konstrukcja kamienicy i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zadecydował o rozbiórce. Specjalnie wynajęta firma w 3 dni rozebrała pozostałe mury.

Tymczasem przygotowana została decyzja o przydziale lokalu dla 3-osobowej rodziny, która mieszkał na parterze.

– Rodzina przyjęła proponowane mieszkanie na Piaskach, metrażem i warunkami zbliżone do poprzednio zajmowanego.  W poniedziałek ma zostać podpisana umowa. Lokal zapewniony będzie miała także druga rodzina, która ucierpiała w katastrofie. Poszkodowani mogą również liczyć na pomoc ZGM w remoncie oraz pomoc rzeczową dostosowaną do potrzeb – zapewnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Władze miasta nie mają jeszcze pomysłu na zagospodarowanie działki, na której stał budynek. Można przypuszczać, że zostanie wystawiona na sprzedaż. Miasto nie prowadzi inwestycji budowlanych, a działka położona w ścisłym centrum mogłaby zainteresować firmy bądź osoby osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Przypominamy również o prowadzonej akcji pomocowej dla poszkodowanych prowadzonej przez PCK. Drobne rzeczy, jak ubrania, żywność, sprzęt agd można przynieść do siedziby przy ul. Moniuszki 16, od poniedziałku do piątku w godz.  10.00-14.00. Jeśli chodzi o inny rodzaj pomocy (np. przekazanie mebli)  można dzwonić pod numer tel. 508 214 528. Wpłaty dla poszkodowanych można kierować na konto PCK Pabianicach: Bank Spółdzielczy Pa-Co-Bank 77878800090022373120060001 z dopiskiem „Bagatela 2”.

 

Wybuch w kamienicy w centrum (ZDJĘCIA)

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments