Strona główna Aktualności Z miasta Jeszcze nie skończyli, a już parkują

Jeszcze nie skończyli, a już parkują

4

Od około tygodnia trwają prace brukarskie przy ul. Wajsówny. Dziś zaczęto układać kostkę. Choć prace nie dobiegły końca, to mieszkańcy przestawiają słupki i parkują.

Docelowo będą tutaj miejsca do parkowania oraz wydzielona część dla pieszych. Do tej pory był tu wąski chodnik i pas zieleni, które mieszkańcy przerobili na „dziki parking”. Spółdzielnia postanowiła więc wyjść im naprzeciw i stworzyć warunki do „legalnego” parkowania.

Niestety nie wszyscy potrafią to docenić. Dziś budowlańcy zaczęli kłaść kostkę. Gdy zakończyli prace teren otoczyli słupkami. Po ich zniknięciu kierowcy zaczęli odstawiać słupki i w najlepsze parkować na świeżo ułożonej kostce.

– Brak słów, a później ludzie będą narzekać, że nie przyłożono się do pracy i kostka się zapada. Są wolne miejsca, ale niektórym ciężko przejść kilka metrów więcej do klatki – komentowała jedna z okolicznych mieszkanek.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie jest straż miejska ? Pytam się To osiedle to jakaś masakra mieszkam tam jest wiele miejsc wolnych lecz ludzie chca parkować najlepiej pod drzwiami parkują na zakrętach na chodnikach POLICJA przejeżdża i udaje że nic nie widzi ludzie chcecie mieć porządek to sami się ogarnijcie najgorzej jest na zakrętach . ktoś mi odpowie ile metrów można parkować od skrzyżowania może jakiś Pan policjant lub strażnik ? Więc proszę jako mieszkaniec tego osiedla o to by panowie policjanci strażnicy zmusili osoby parkujące na skrzyżowaniach najlepiej to widać przy uliczce osiedlowej równoległej do W Janke do egzekwowania przepisów i nie utrudniali… Czytaj więcej »

Nie jestem ani policjantem a ni strażnikiem ale gdzie na strefie zamieszkania i dokładnie na tym osiedlu masz skrzyżowania. Na strefie zamieszkania masz ciągi pieszo-jezdne na których pierwszeństwo ma pieszy, prędkość 20 km/h a parkować można w miejscach wyznaczonych. Powiem tylko że niestety ale spółdzielnia nasza nie popisała się w oznakowaniu i według znaków w niektórych miejscach to parking jest na placu zabaw albo na trawniku. Wiec nie dziw się że oni tu nie zaglądają.

Zdecydowanie powinni ukarać kierowcę hondy. Firmy się karze, zabiera wynagrodzenie za głupotę i lekkomyślność takich ludzi, wskazując niedokładność wykonania prac itp. SHIT

Kolego Riki tiki Jak zwał tak zwał lecz czy parkowanie na zakręcie czy jak to nazwałeś ”nie skrzyżowaniu ” jest dobre? gdy nie możesz wyjechać z uliczki gdyż ktoś postawił akurat auto a bardzo często busa na tym jak to nazwałeś ” nie Skrzyżowaniu” i nic nie widzisz i ktoś jedzie z boku proponuje Ci się ogarnąć a mieszkańcom tegoż osiedla bardzo często brakuje mózgu tak jak temu z tej hondy Co do znaków SĄ !!!! tylko jeśli ktoś zdał egzamin to powinien wiedzieć że nie powinno sie parkować przed tylko za znakiem!!!!!! ile metrów od tych ciągów pieszych powinno… Czytaj więcej »