Strona główna Aktualności Z miasta Pod Kauflandem za darmo tylko 1,5 godziny

Pod Kauflandem za darmo tylko 1,5 godziny

4

Popularny supermarket mieszczący się przy ul. Grobelnej chce pozbyć się kierowców zostawiających pojazdy na wiele godzin.

Z uwagi na umiejscowienie sklepu blisko centrum miasta wielu kierowców wykorzystuje ten parking unikając tym samym opłat. W centrum obowiązuje bowiem strefa płatnego parkowania. Po drugiej stronie ulicy Grobelnej natomiast zlokalizowane są m.in. duża przychodnia oraz apteka, przed którymi znajduje się parking na zaledwie kilkanaście aut.

Teraz pod Kauflandem bezpłatnie parkować będzie można maksymalnie 1,5 godziny.

– Zdecydowaliśmy się na to ze względu na prośby klientów sklepu – mówi Grzegorz Polak, rzecznik prasowy sieci „Kaufland”.

Co ciekawe już w 2012 roku na parkingu tego marketu pojawiły się tablice: „Teren prywatny. Maksymalny czas parkowania 90 minut. Parking tylko dla klientów”. Nikt jednak tego nie pilnował i w efekcie nikt też się do tego nie stosował.

Po powrocie do tego pomysłu problem rozwiązać mają zamontowane przy wjeździe bramki, które wydawać będą bilety parkingowe. Przy wyjściu z marketu natomiast stanie kasa parkingowa, która po włożeniu biletu będzie obliczać należną opłatę.

Mimo iż sporo prac przed marketem już wykonano system ma zacząć działać dopiero latem.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeszcze brak barierek, a już tworzą się utrudnienia na Grobelnej.
Już z tej perspektywy oceniam opisany pomysł za chybiony,
Może tak być, że zmotoryzowani będą omijać ten sklep, a tacy zostawiają raczej więcej kasy w sklepie niż klienci per pedes.
I może to da do myślenia włodarzom Kauflandu.

jak to szło z urzędniczych słów jak strefy płatne montowano?? Jak ktoś nie chce płacić to może na parkingu w markecie parkować ;p

Poj…ło ich. Niech się zastanowią… A jak będę robił zakupy więcej niż 90 minut? To co? Nie doś że zostawię kasę w sklepie to jeszcze na parkingu?

Jak będziesz robił półtorej godziny zakupy, to przy tych setkach co zostawisz w kasie te parę złotych za parking Cię nie zbawi. Będziesz mógł się przynajmniej cieszyć że miałeś gdzie samochód postawić.