Strona główna Aktualności Jest prokuratorskie rozstrzygnięcie w sprawie otwartego cmentarza

Jest prokuratorskie rozstrzygnięcie w sprawie otwartego cmentarza

15
Pozostawienie otwartego cmentarza w dniach, kiedy premier Mateusz Morawiecki zakazał odwiedzin grobów bliskich nie było przestępstwem. Ksiądz Stanisław Bracha z Ksawerowa, który umożliwił mieszkańcom wejście na nekropolię może spać spokojnie.

Prokuratura Rejonowa w Pabianicach odmówiła wszczęcia postępowania przeciwko duchownemu. Jak usłyszeliśmy od Moniki Piłat, jej szefowej, postanowiono tak z powodu „braku znamion czynu zabronionego”.

Czynności sprawdzające były prowadzone pod kątem art. 165 kodeksu karnego (paragraf 1), który mówi, że „kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

Jak swoją decyzję tłumaczą prokuratorzy?

– 31 października i 1 listopada (chociaż nie cały dzień – przyp. red.) cmentarz był wprawdzie otwarty, ale policjanci, którzy jeździli pod nekropolię nie stwierdzili tam tłumów. Odwiedzały ją raczej pojedyncze osoby, które przestrzegały reżimu sanitarnego – miały maseczki, zachowywały odpowiedni dystans. Nie mogły więc zarazić się koronawirusem – mówi prokurator Monika Piłat.

Korzystny dla księdza Brachy finał sprawy w prokuraturze kończy zarazem tę sprawę całkowicie. Przypomnijmy, że zajmował się nią jeszcze pabianicki sanepid, który również nie znalazł podstaw, aby ukarać duchownego (więcej TUTAJ).

REKLAMA
Poprzedni artykułKontrabanda w Golfie. 20-latek przewoził „lewe” papierosy i tytoń
Następny artykułIndeks mobile first, czyli dlaczego telefony odgrywają ważną rolę przy pozycjonowaniu stron?
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A sprawdzono tych co tam byli, w tym dniu na cmentarzu. kto z nich jeszcze żyje? Skąd stwierdzenie że wskazany art, nie został jednak pozytywnie wykonany?

Znakomita większość z tych, którzy tego dnia byli na cmentarzu, od jakiegoś czasu już nie żyła.

Cóż tu komentować. Decyzję księdza oceniam na osiem gwiazdek. ***** *** 😁

Jak funkcjonariusz może twierdzić brak zagrożenia zakażeniem, na podstawie czego? Wyrażenie „raczej” mówi samo za siebie

Last edited 3 lat temu by Mihał

Jaki funcjonariusz ?

Marjuszu, „policjanci, którzy jeździli pod nakropolię”

Last edited 2 lat temu by Mihał

A dalszy ciąg tego zdania przeczytałeś ? Czy utknąłeś ? Czego nie stwierdzili ?Odczytaj dalej. Z pewnością nie tego o czym ty piszesz.

Policjanci, którzy jeździli pod nekropolię nie stwierdzili tam tłumów – mówi prokurator Monika Piłat. Czy tam gdzieś jest napisane, że policjanci nie stwierdzili zagrożenia ?

jak zwykle kler bezkarny. ty zwykly robaku masz nosić kaganiec bo jak jie to tysiak z konta i pałą po łbie bo krzywo spojrzysz na jaśnie pana policjanta co ledwo czyta i pisze a pan ksiundz bezkarnie robi co chce. inna sprawa jest taka, że wszystkie zakazy i nakazy są bezprawne, ale to nie przeszkadza jaśnie panu policjantowi spuścić srogiego lania pałką teleskopową polakowi robakowi

Dlaczego Polska narządem stoi ? Ano właśnie dlatego.
Prokuratura wydała wyrok uniewinniający pomimo wykroczenia niestosowanie się do zarządzenia Rżądu odnośnie cmentarzy. To było obejście przez księdza zarządzenia wykonane z premedytacją a więc celowe, przemyślane działanie .To nie jest ważne czy były tam 2 osoby czy 5 ale były w miejscu na ten czas niedopuszczonym przez prawo . Gdyby tego dopuściła się osoba świecka dostała by 5 tyśi kary i zawiasy.

Po pierwsze: Nie było takiego zarządzenia, że cmentarze mają być zamknięte
Po drugie: Prokuratura nie wydaje wyroków.
Po trzecie: Prawo złamały osoby, które tam weszły a nie osoba, która pozostawiła cmentarz otwarty.

Rozporządzenia, tłuczku, na podstawie aktów wyższego rzędu, w tym Konstytucji RP, nie stanowią prawa w tym kraju! Identycznie jest nadal w kwestii np. kagańców! NIKT bez wprowadzenia stanu wyjątkowego, nie może ograniczać ŻADNYCH praw obywatelskich! Ale skąd tacy niewolnicy systemu jak ty mogą o tym wiedzieć.

czyli wszystkie rozporządzenia np. rady miasta mogę sobie podrzeć i robić w mieście co chcę? rany boskie lecę po siekierę i na miasto!

Tak, według tego foliarza No Lana nawet rozporządzeniami ministrów możesz sobie podetrzeć i robić co chcesz a co dopiero przepisami miejskimi. Czyli Rozporządzenie o punktach karnych dla kierowców niezgodne z konstytucją,jak przekroczysz 24 punkty nikt Ci prawka nie zabierze, rozporzadzenia o budownictwie też – możesz sobie budować co chcesz i jak chcesz, rozporządzenia o znakach drogowych – nic nie musisz przestrzegać w szczególności jak masz czerwone to nie ważne – nie będzie Twoja wina. I dalej rozporządzenia o paszportach, dowodach osobistych, rejestracyjnych o budowaniu dróg – ilości tych aktów prawnych można wy wymieniac w setkach. Niczego nie musisz przestrzegać. Bo… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by YesLan

Nolan się powołuje na konstytucję ale jakoś ją słabo studiował, albo się zmęczył zanim przeczytał art 87 tejże. Nie trzeba być prawnikiem, żeby zrozumieć co w nim jest napisane 😁😁😁😁😁

Last edited 2 lat temu by MadziaLana