Strona główna Aktualności Z miasta Jest kasa na przebudowę „Piątki”

Jest kasa na przebudowę „Piątki”

2

Radni miejscy zgodzili się przeznaczyć brakującą kwotę na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 5. 

Pierwotnie na realizację inwestycji przeznaczono 850 tys. złotych. Jednak po otwarciu kopert od oferentów, okazało się, że taki fundusz nie wystarczy. Dlatego prezydent Pabainic przygotował uchwałę, w której przesunął w budżecie 200 tys. złotych na ten cel.

Zakończyło się tez postępowanie przetargowe, które wygrał Przedsiębiorstwo Budowlane PAGMA – BUD Paweł Siminiak z Łodzi. Firma ta przebuduje szkołę za 1 mln 23 tys 369 złotych.

Co się zmieni w szkole przy Zamkowej? 

Chodzi o budowę łącznika komunikacyjnego pomiędzy budynkami głównym i stołówki wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia, remont w zakresie wymiany pokrycia dachu, ocieplenia stropów nad piętrem i malowanie elewacji budynków – głównego i stołówki. Prace powinny się rozpocząć 1 maja.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W końcu… po tylu latach. Pamiętam jak sam biegałem ze szkoły na stołówkę / świetlicę / dentysty (…tak, kiedyś był stomatolog na piętrze!)
Najgorzej jak deszcz padał i było zimno. Niby był obowiązek ubrania się, ale z reguły nikt tego nie przestrzegał, ani nie pilnował. Za młodu się „hartowało” 🙂
No ale teraz mamy XXI wiek, więc gratulacje dla dyrektora, któremu w końcu „udało się”

Tak jest. W budynku „świetlicy” na dole była kuchnie, stołówka, na piętrze świetlica, gabinet stomatologiczny. A w obiekcie samej szkoł w połowie mieściła się bramka, oddzielająca SP-5 od SP-11, któż to dzisiaj pamięta… 😉