Strona główna Aktualności Rekord finansowy giganta z Porszewic

Rekord finansowy giganta z Porszewic

0

Firma Greek Trade spod Pabianic osiągnęła rekord sprzedaży w 2016 roku. Wynik to 225 mln złotych. 

W Porszewicach znajduje się zmodernizowany zakład produkcyjny powierzchni ponad 8 000 m² oraz centrum logistyczne.

Greek Trade to firma działająca od 25 lat. Obecnie produkuje i importuje żywność na 5 kontynentach, w ponad 50 krajach. Są to zarówno produkty ekologiczne, jak i żywność konwencjonalna. Firma zatrudnia około 200 pracowników.

– W związku z jubileuszem mamy ambitne plany inwestycyjne i finansowe. Chcemy osiągnąć poziom sprzedaży nie niższy niż 240 mln zł. Jeśli chodzi o plany inwestycyjne, chcemy zakończyć już rozpoczęte inwestycje i rozbudować halę produkcyjną o następne 2 500 m², by wyposażyć ją w nowe linie i urządzenia, które zwiększą dotychczasowe możliwości produkcyjne i pozwolą nam wprowadzić do oferty nowe produkty. Wartość inwestycji zaplanowaliśmy na poziomie 5 mln zł – podsumował Theodoros Siakas, prezes zarządu w wywiadzie dla portalspozywczy.pl.

Firma to jedna z największych w naszym powiecie, choć główna siedziba znajduje się Krakowie. Dla przykładu, inny lokalny gigant producent win Jantoń, w 2015 roku odnotował przychody ze sprzedaży na poziomie 176,5 mln złotych (żródło: Forbes). W 2016 r. Firma Greek Trade po raz jedenasty została zdobywcą Gazeli Biznesu. Ranking ten przygotowywany corocznie przez Puls Biznesu i wywiadownię gospodarczą Coface Poland docenia najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie firmy. Pod uwagę brane są wyłączne dane finansowe przedsiębiorstw.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments