Strona główna Aktualności Jest chętny do wyremontowania drogi. Problemem jest zaproponowana cena

Jest chętny do wyremontowania drogi. Problemem jest zaproponowana cena

11
Drugi przetarg na przebudowę ulicy Garażowej przyniósł pomyślne rozwiązanie jeśli chodzi o znalezienie chętnego wykonawcy na remont drogi. Na tym jednak sukces przetargu się kończy. Zaproponowana cena jest raczej zaporowa.

Ulica Garażowa znajduje się pomiędzy ulicami Robotnicza i Odrodzenia. Liczy sobie 152 metry długości. Po jednej stronie jest ogrodzenie SP nr 14, a po drugiej garaże. Zakres prac nie wydaje się znaczny: w uproszczeniu to rozebranie i wywiezienie aktualnej podbudowy betonowej (chodnika, obrzeży, trylinek) oraz położenia nowego chodnika z obrzeżami i wykonania nowej nawierzchni. Miasto przeznaczyło na tą inwestycję 281 118,00 zł brutto.

Dziś w południe odbyło się otwarcie ofert. Akces zgłosiła pabianicka firma F.H.U. SAW-BUD Andrzej Wróbel jednak jej oferta znacznie przewyższa to, co zaproponowało miasto. Prace zostały wycenione na niemal dwukrotnie większą kwotę tj. 505 573,05 zł.

W Urzędzie Miejskim w Pabianicach nie ma jeszcze informacji dotyczącej decyzji jaka zapadnie w tej sprawie, ale można się domyślać, że również ten przetarg będzie unieważniony z uwagi na to, iż cena przedstawiona w ofercie znacznie przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

281tys haha to na waciki przy obecnych cenach. Wykonawca musi dobrze skalkulować koszta by nie dołożył zamiast grosze zarobić. Zakres prac może z nazwy mały bo ogólnie jest co robić dwa termin by ludzie mogli korzystać jak najszybciej z garaży a co jak dostawcy nawala i nie będzie towaru? Kto będzie płacił kary? Co z niespodziankami pod drogą? Zaraz wyjdą nigdzie nie zaznaczone media i będzie przepychanie się.

Zrobili ofertę na „a może się uda bo nie będzie chętnych”.. platformie to wsio rybka bo się nie znają. Zaczekali by do przyszłego roku, a firmy same będą się prosić o pracę.

Jaki z Ciebie debil
Widać jakie masz pojęcie dot dróg.
Przeczytaj sobie post Brodatego i reszte sobie dopowiedz zanim napiszesz nestępne głupstwo

Na szybko licząc, 152m drogi i chodnika przy szerokości 8m da 1200m2. 280tys/1200m daje 233zl brutto/m2. Tyle dziś kosztuje solidne położenie kostki brukowej, a gdzie do asfaltu.
Druga sprawa jak ktoś niżej wspomniał media niezaznaczone na mapach, trzeba wykonać odwodnienie drogi i przez cała budowę użerać się z właścicielami garaży. Na dodatek garaże są w samej drodze, więc nie podejdzie się sprzętem i dużą część pracy będzie trzeba wykonać ręcznie. Drodzy urzędnicy – wasza wycena jest oderwana od rzeczywistości

akurat trafił swój na swego. w kosztorysach i terminowości branża budowlana i urzędnicy są tacy sami

Mogę się założyć, że przy następnym przetargu najtańsza oferta będzie droższa od obecnej.

Kibel był zdaje się droższy niż to co proponują wykonawcy pabianiccy urzędnicy xD

Kużwa, kiedy jest wygrany przetarg i prace dochodzą do skutku to komentujecie że drogo, że przepłacone. Kiedy zaproponowana przez miasto cena jest za niska bo wykonawca chce 2 x więcej to płaczecie, że na waciki.
Tyle waszego, wypłakać się tutaj malkontenci. Eksperty od oceniania innych, a nieudacznicy w swoim własnym życiu

Czy Urząd Miasta wraz ze Starostwem nie mogą zatrudnić naprawdę dobrego specjalisty od wyceny potencjalnych inwestycji w mieście i gminie a nie opierać się na wysłanych z palca opiniach kogoś mało kompetentnego ?

Zapraszamy proponujemy 3500 brutto. Do tego stare krzesło i komputer z windowsem xp bez żadnych dodatkowych programów bo to kosztuje. Kiedy ludzie zrozumiecie że specjalista ma w d… prace w urzędzie za grosze. Zobaczcie jak wyglądają urzędy a potem oczekujcie

Na Kilińskiego za 270 metrów płacą 2 (dwa) miliony pln.
Bez dalszego komentarza.