Strona główna Aktualności Jeśli nie basen, to… strzelnica?

Jeśli nie basen, to… strzelnica?

25
Warsztaty wyburzano z myślą o basenie. Co będzie ostatecznie z tym terenem?

Co zrobić z terenem po wyburzonych warsztatach przy Zespole Szkół nr 1, który miał być przeznaczony pod budowę basenu? W związku z tym, że na realizację inwestycji nie ma pieniędzy, pojawił się pomysł zlokalizowania przy ul. Kazimierza 8 strzelnicy sportowej.

Z takim pomysłem zwrócił się do władz starostwa Włodzimierz Stanek, radny powiatowy PiS, apelując równocześnie o przystąpienie do ogólnopolskiego programu „Strzelnica w każdym powiecie”. Od stycznia ma go wprowadzić Ministerstwo Obrony Narodowej. Chodzi o budowę takich obiektów tam, gdzie nie ma ich w ogóle i modernizowanie istniejących.

– Z MON możemy otrzymać na strzelnicę nawet 80% potrzebnych środków – podkreśla radny.

Dodatkowym podnoszonym przez niego argumentem jest to, iż w Pabianicach funkcjonują klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym – wojskowym i policyjnym (ma je Zespół Szkół nr 2: dwie pierwsze, jedną klasę drugą i jedną trzecią). Jeśli chodzi o lokalizację strzelnicy to według Włodzimierza Stanka nadawałby się na nią teren dawnych warsztatów ZS nr 1.

Starosta Krzysztof Habura widzi na nim inne obiekty. Na przykład drugą halę, podkreślając, że ta przy ul. św. Jana pęka w szwach.

– Teren jest ładny, a wybudowanie hali jak najbardziej zasadne. I w tym kierunku należy pójść – stwierdza starosta. – Ja cały czas myślę jednak o basenie. Mam nadzieję, że przy pomocy radnych opozycji, którzy mają przełożenie w Warszawie pozyskamy te pieniądze (projekt budowy pływalni jest ujęty w tzw. Planie Wieloletnim do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – przyp. red.). Jeśli ich nie dostaniemy, trzeba będzie odżałować pieniądze na dokumentację basenu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jeśli dają 80% na strzelnice to proponuję urządzić pierwszą w kraju, a może i na świecie strzelnicę do strzelania pod wodą.

Świetny pomysł

Strzelnica? Tak zwyczajnie, pomysł antkowy? Po pisdzielcach naprawdę niczego mądrego spodziewać się nie można.
A tak poważnie. Basen lub hala wielozadaniowa – OK. A najlepiej obie inwestycje (oczywiście w różnych lokalizacjach).

Można ! Będą ” Kolumny Niepodległości ” w każdym mieście wg zamierzeń A. M. !

Już Wasz guru z powiatu pan Habura raz basen ban budował 🙂
Fajnie się pływa ?

To wasza pisiowa sekta zablokowała kasę na górze i nawet wasi miejscy tam znamienici przedstawiciele nie potrafią tego odkręcić !
Strzelnica na czasie, bo antek mąci, aby był ogólny dostęp do broni a później, to już tylko ogólny odstrzał wg kaprysów …

Yago użyj możgu. Strzelnica dlatego, że przed komunizem, każdy Polak miał dostęp do broni. Następnie komuniści nas rozbroili i wmówili, że to naturalne. Obecnie fakty są takie, że znajdujemy się na „pzedpolu wojennym” między dwoma odwiecznymi wrogami, czyli Niemcami i Rosją, a jestśmy najbardziej rozbrojonym narodem na świecie. Przeszkolenie Polaków,ze strzelania i pomysł Obrony Terytorialnej to pomysł świetny. I ludzie nie mający świadomosci zagrożenia to krytykują.

Mateusz
To chyba ty masz kłopoty z własnym mózgiem !
Fakty są takie, że antek i reszta szczuje na nas twoje „ przedpole „ – to raz ! Dwa : ty nawet nie wiesz, po co powołano WOT !
Trzy : świadomość ? Nie rób z siebie nabiału ! W USA, średnio co tydzień z tego powodu, trup się ściele gęsto i wszędzie !
Szczęśliwego Nowego Roku 2018 !

Co Ci nie pasuje w strzelnicy? Jedni lubią pływać, inni postrzelać. Wg mnie super pomysł, no i REALNY bo zaczęty od finansowania a nie wyburzania i wizji…

Tak minie parę lat aż w końcu wszyscy zapomną i powstanie biedronka.

100/100 uśmiałem się. Cała prawda.

Tylko nie strzelnica! Stanowczo wolała bym basen ale z hali też się uciesze za to strzelnica będzie dla zbyt małej grupy zainteresiwanych

Wybudować jeszcze jeden kościół bo jest ich tak „mało” , a trzeba prać mózgi co raz mocniej !!

Racja ! I kasiorę szarpać, tym bardziej, że od marca wolne niedziele…

Popieram pomysł! Sam chodziłem tu do zawodówki. Na strzelnicę chodziło się bardzo często na „Strzelnicę” : ) Każdy potrafił obsługiwać chociaż kbks, a teraz?? Chłopcy w rurkach i użelowane lalusie…

Popieram pomysł … starosta już pokazał jaki z Niego budowniczy

Masz z nim problem, złóż reklamację do PiS !

Chłopie co cię boli ten PiS.

Chłopie, mnie nic nie boli, oprócz normalności i obiektywizmu a ty masz z tym problem !

Monotematyczne psiaki,byle się podlizać warszawskim pajacom.
Strzelnica w Pabianicach jest,więc powinna wystarczyć?
Jeśli chodzi o halę to oczywiście byłaby na pewno wykorzystana, podobna do tej na św. Jana. Zresztą można spokojnie powielić tę ze Św.Jana z drobnymi korektami aby mogła służyć na imprezy do 1500 osób

Ludzie, dajcie spokój! Wiadomo już, że basenu tu NIE BĘDZIE i wiadomo było o tym od początku. To KC PO się uparło na złość (no właśnie, komu?). Miejsce nie nadaje się na basen. Więc nie bijmy już piany tylko wymyślmy coś pożytecznego. Habura już tego realizował nie będzie ale to nie jest własność Habury i spółki tylko wszystkich. Jest kasa na strzelnicę, niech będzie strzelnica, bo inaczej skończy się tak jak z budowlanką i szpitalną. Też słuchać nie chcieli, a dziś to ruiny i NIKT już tego nie weźmie

Nolan !
Napisz , co PiS w naszym mieście zrobiło dobrego, oprócz twoich trollowskich hejterów !

Strzelnica? Bo antek z misiaczkiem tak wymyślili? Gwoli ścisłości, strzelnica w tym mieście już jest. Wystarczy lifting i każdy „john wayne” będzie mógł sobie postrzelać.

Najpierw Basen ,a teraz strzelnica… Niech się przyznają do błędu niszczący warsztaty gdzie można było pomyślec o czyms przedatnym dla szkoły. Bo aktualnie pokazują jaki jest brak kompetencji osób tam na górze -.-

Potrzebny basen ? – macie strzelnicę !
Panie Stanek jeszcze klatkę i maczugi do walenia się po łbach.