Strona główna Aktualności Z miasta Jedzie do nas nowy wóz gaśniczy za ponad milion złotych

Jedzie do nas nowy wóz gaśniczy za ponad milion złotych

8

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem dla OSP w Pabianicach został dzisiaj odebrany od producenta z Bielska-Białej.

Samochód jest  fabrycznie nowy (nie regenerowany) i z bieżącej produkcji (2016), ze zbiornikiem wody o pojemności 7 tys. litrów. Kosztował 1.099.620 zł. Zakup był w 74 proc. współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Przy odbiorze samochodu obecny był prezydent Grzegorz Mackiewicz (strażak OSP). Jednostkę OSP w Pabianicach reprezentowali prezes Jerzy Sobierajski i naczelnik Tomasz Butryński . Zakup samochodu dla OSP był jednym z zadań inwestycyjnych w tym roku.

Samochód będzie można obejrzeć dziś w strażnicy przy ul. Jutrzkowickiej. Planowany przyjazd między 20.00 a 21.00. 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

nie rozumiem dlaczego nikt nie zatrzyma tego precederu marnotrawienia pieniędzy podatników. Non stop jakiś nowy wóz trafia do OSP a później stoi większość czasu. No sorry pojedzie jeszcze kilka razy na zabezpieczenie Pabianic:)
który to już nowiótki wóz w naszym rejonie? 6-7?

może dlatego, że w niektórych rejonach naszego powiatu OSP zjawia się o wiele szybciej niż PSP

INACZEJ BĘDZIESZ ŚPIEWAŁ GDY SPALĄ CI SIĘ GALOTY
DARMOZJADZIE!!!

dokładnie, bez sensu jest aby nowe wozy trafiały do OSP a później tam stały. Dobra wiem że zaraz ktoś będzie taki mądry i napisze że warto i że wystarczy że raz wyjedzie komuś życie uratować i się zwróci. Milion? Chyba lepiej aby taki wóz trafił do Państwowej Straży a myślę że tam zostanie znacznie częściej wykorzystany.

precederu….(chodzi o proceder?) A nowiótki??? Oj ktoś tu zmarnował ale lekcje ortografii….

Pawełku myśląc po twojemu, to nikomu nic i będą oszczędności, a ostatni światło zgasi.

zgadza się. chodziło mi o bardziej odsunięte od Pabianic jednostki

Generalnie OSP Pabianice, z uwagi na położenie, często wysyłane jest na zabezpieczenie JRG Pabianice. No i chyba lepiej, jak takie zabezpieczenie, jako pierwsze wyjazdowe „na miasto” z ramienia PSP wyjedzie na nowej, wydolnej Scani, niż na starym Starze, czy mniejszym Mercedesie Atego.