Strona główna Aktualności Z miasta 270 tys. na noclegownię

270 tys. na noclegownię

0

Ogłoszony został konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej – prowadzenie  schroniska dla osób bezdomnych.

Taki konkurs miasto ogłosiło po raz drugi, rezerwując na to zadanie w budżecie na 2017 rok 270 tys. zł. Zadanie obejmuje prowadzenie całodobowego schroniska oraz zapewnienie nie mniej niż 30 miejsc noclegowych na terenie Pabianic w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2017.

Osobom przebywającym w schronisku należy zapewnić m. in. wyżywienie, niezbędną odzież, możliwość dokonania zabiegów higienicznych, wyprania rzeczy osobistych, pomoc przedmedyczną.

– W schronisku podejmowane są działania polegające m.in. na motywowaniu do wychodzenia z bezdomności, promowaniu abstynencji i zdrowego stylu życia, pomocy w przezwyciężaniu trudności życiowych, aktywizowaniu przebywających w schronisku do wykonywania codziennych prac porządkowych na terenie placówki – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.

W ubiegłym roku dotację otrzymało Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, które prowadzi schronisko dla osób bezdomnych  od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.  w budynku przy  ul. Kościuszki 22/26. Obecnie w schronisku przebywają 33 osoby, latem było 24 – 26 osób.

Informacja UM
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments