Strona główna Aktualności Biznes Jednak nie Chińczycy, a Brytyjczycy wejdą do Ksawerowa

Jednak nie Chińczycy, a Brytyjczycy wejdą do Ksawerowa

23
Tutaj ma powstać centrum logistyczne

Przy skrzyżowaniu ul. Giełdowej i Miele w Ksawerowie powstaną magazyny logistyczne o powierzchni 35 000 m². Za inwestycją stoi brytyjska firma Segro. 

W połowie 2020 roku informowaliśmy, że potężną działkę przy obwodnicy w Ksawerowie kupiła firma GLP, czyli chiński gigant zajmujący się wynajmem powierzchni magazynowych. Ostatecznie to jednak angielska firma Segro zbuduje tutaj magazyn o nazwie „SEGRO Logistics Park Łódź, Ksawerów”.

Na początku lutego do Starostwa Powiatowego w Pabianicach trafił wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Wniosek złożyła spółka Abrusco, w której członkiem zarządu jest Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną. W czerwcu minionego roku w wywiadzie dla miesięcznika Forbes, Bartosz Michalski, dyrektor developmentu w Segro mówił:

Mimo pandemii mieliśmy bardzo dobrą passę i znacząco przekroczyliśmy zaplanowane cele. Intensywnie pracowaliśmy m.in. nad obiektami dla klientów z branży kurierskiej i produkcyjnej w Warszawie, czy dla producenta elektronarzędzi w Gliwicach. Kilka miesięcy upłynęło nam także pod znakiem zakupów nieruchomości gruntowych, dzięki czemu przygotowujemy bazę, która pozwoli nam utrzymać dynamikę wzrostu w kolejnych latach. Warszawa, Ksawerów i Rzgów k. Łodzi, Plewiska pod Poznaniem to tylko kilka nabytych przez nas terenów, a kolejne są w trakcie przygotowania pod akwizycję.

Londyńska firma Segro to kolejna zagraniczna korporacja, która loguje swój biznes w Ksawerowie. Działa tutaj już niemiecki producent wysokiej klasy sprzętu AGD – Miele oraz Japoński koncern Nippon Seiki, który przy ul. Giełdowej produkuje wyświetlacze typu Head-Up Display (HUD). Jest to innowacyjna technologia, dzięki której dane, np. dotyczące prędkości, nawigacji czy eksploatacji poszczególnych części samochodowych są wyświetlane na szybie w taki sposób, aby kierowca cały czas mógł być skupiony na drodze, bez konieczności spoglądania na deskę rozdzielczą. Fabryka ma blisko 10 000 m².
Rozpoczęła się też budowa kolejne japońskiej fabryki Daikin, która zajmuje się produkcją nowoczesnych pomp ciepła (WIĘCEJ). W związku z tą inwestycją w Ksawerowie w minione wakacje był premier Mateusz Morawiecki (WIĘCEJ). Wszystkie wymienione inwestycje prowadzone są w Specjalne Łódzkiej Strefie Ekonomicznej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Ksawerów

Fabryka alkomatów by sie przydała

A kiedy wejdzie jakaś polska firma? Czy już całkiem straciliśmy podmiotowość i pogodziliśmy się z rolą montowni/magazynu dla obcokrajowców?

Możesz wchodzić ze swoją.

Podziękuj tym z Nowogrodzkiej.

Masz nasze Polskie Orleny…

oo czyżby rycerz maryji i prawdziwny Polak się odezwał, który nie kupuje nic zagranicznego? Megalomania cie dopadla? Aje jak ksiundz za grosze dostaje działki i wielkie obszary rolne to jest ok? Wolę tych co budują magazyny niż sukiennego z następnym kosciołem

A ktoś Ci przeszkadzał zostać księdzem? Też może byłbyś bogaty, bo mądry to chyba NIE.

Wiesz, przeszkadzało mi to że byłbym złodziejem szkodzącym ludziom i wciskającym im bajki. Również nie mógłbym się pogodzić z tym, że należałbym do sekty, którą wytyka się palcami, bo popiera ped.filię

A my będziemy żywność z Chin sprowadzać, bo nam wszystkie pola zabetonują.. mają nadwyżkę finansową bo kupę kasy od rządów dostali to niech inflację zduszą, a nie jeszcze bardziej ją nakręcają.

Mogłeś uprawiać.

Tam akurat rolników chętnych do uprawy nie brakowało. To jedne z najlepszych gruntów w okolicy.

Tzn. chcieli uprawiać nie swoją ziemię? Czyli zrobić PGR?

Last edited 16 dni temu by Sritiu

Wiesz akurat polskim rolnikom zawsze mało i wolą sprzedać grunty niż je uprawiać.

Kolejny kołchoz dla polskich niewolników

Panie Moradziecki ra(ta)tuj

Otwieraj zatrudniaj całuj w rękę pracownika jak to PRL było.

Warto wspomnieć że są plany budowy magazynów, w okolicy Rzgowskiego Lidla tej firmy z artykułu…

Wybudowano tzw Giełdę. Po krótkim czasie z terenu korzystały tylko autoszkoĺy do szkolenia na rozległym placu. A tu mieli być już na pewno chińczycy teraz brytyjczycy a za moment lapończycy. Skończy się wykupieniem za grosze przez polaka.

Ten sam mechanizm…
P.S. ilu zatrudnia Nippon Seiki?

Cieszmy się z tego co mamy – jeśli budują u nas Brytyjczycy, Japończycy i Amerykanie to znaczy, że jak będzie wojna to będą chcieć tego bronić – i tylko to jest ważne!!!

Ściślej rzecz ujmując to spółka mająca siedzibę w Poznaniu, a jedynie należąca do grupy Segro.

Ściślej ujmując to macka holenderskiego oddziału holdingu mającego korzenie w U.K.