Strona główna Aktualności Japończycy wystąpili z wnioskiem o pozwolenie na budowę fabryki

Japończycy wystąpili z wnioskiem o pozwolenie na budowę fabryki

23
Do Starostwa Powiatowego w Pabianicach wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę japońskiej fabryki Daikin. Dokumenty zarejestrowano 22 grudnia 2022 roku. 

Jeszcze w listopadzie na wykupionym przez Japończyków terenie przy ul. Giełdowej w Ksawerowie rozpoczęły się tzw. prace ziemne. Budowano m.in. linię kablową SN-15kV.
Teraz po otrzymaniu właściwego pozwolenia rozpocznie się budowa „zespołu budynków Fabryki Daikin w Polsce”. Tutaj będą powstawać nowoczesne pompy ciepła.

Jest to zdecydowanie jedna z większych inwestycji prowadzonych w naszym powiecie. Zapowiedzi jej realizacji nie umknęły uwadze rządzących, dlatego 7 lipca w Ksawerowie był premier Mateusz Morawiecki, który zachwalał współpracę na linii Polska – Japonia.

– To znakomita wiadomość, że będziemy mieli w Polsce tak wysoce zaawansowaną inwestycję. To jest to, na czym nam najbardziej zależy. Cieszę się, że relacje polsko-japońskie rozwijają się tak znakomicie – mówił w wakacje szef rządu.

Goście z Osaki odwiedzili ostatnio Urząd Gminy w Ksawerowie i przedstawili wizję rozwoju firmy oraz potwierdzili planowany termin zakończenia inwestycji do czerwca 2024 r. Wtedy to Daikin zatrudni w Ksawerowie około 600 pracowników, docelowo ma być to nawet 3000 osób. Teren należący do firmy to 32 hektary.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe ile będzie na rękę??? 3000zl. Czy przez Agencję pracy czy bezpośrednio.Pozdrawiam

Proszę pana to będzie takie ssanie na ręce do pracy że będą musieli zaoferować dobre warunki , w sąsiednich fabrykach już trzęsą portkami

Tak trzęsą ,że płace stoją a ludzi brak za takie pieniądze.
Tutaj nikt ci więcej nie da tak jak w Łodzi montownia a druga montownia to co najwyżej wahanie o 300 zł max.

Płace stoją bo jest duopol miele-NS , trójacik to już co innego, chcesz zarobić to startuj na coś innego niż kierowca wózka widłowego

Słuchaj nie muszę tam pracować ale znam multum osób ,które wróciły z powrotem na emigrację jak popracowały w tych firmach.
A po drugie nie każdy będzie logistykiem/team leaderem albo inżynierem aby trzepać kasę.
Jest multum zwykłych ludzi chcących zarabiać normalne pieniądze na normalnej umowie a nie agencyjnej.

Zapomniałeś jeszcze napisać, że znasz dużo ludzi z HR, co tam rekrutują i możesz podać ich numery.

Hmm tak mnie zastanawia czy ty jesteś jakimś gościem z urzędu czy coś w tym stylu?
To obecnie takie modne na każdy neutralny lub negatywny komentarz pojawia się komentarz oczerniający lub celowo wymierzony w daną osobę.
Pracuś stawki nie wzrosną a ty dalej będziesz pracusiem.

To takie modne żeby znać wszystkich.

Screenshot_20221231-105917~2.png

Dla Kowalskiego pradunie ma ale dla fabryk będzie. Jedzenia braknie ale 32 ha ziemi pod uprawy zniknie pod betonem.. zrównoważony rozwój. Gdzie są ekoczerwoniterrorysci?

Co ty za głupoty tutaj pier…niczysz ignorancie? Nie wiesz, ale się wypowiesz, jak to na wigilii u śwagra przy połówce..

Może poszukaj najpierw informacji, kogo odłączają najpierw od sieci w razie braku prądu (tzw black out), a potem wbij sobie do głowy poziomy nadprodukcji żywności w UE.

Bo na razie pokazujesz nam niezrównoważony niedorozwój albo jesteś ruskim trollem siejącym panikę w polskim internecie. Tak wam źle w tej moskwie, że Polska się rozwija gospodarczo? Zdychajcie i żryjcie gruz

Czlowieku, te 32 ha ziemii i tak stoi odlogiem, bo jest pewnie takiej klasy ze tylko barszcz sosnkowskiego by tam urosl. Malo tego, na podlasiu są duzo wieksze areały odlogowane, bo wlasciciel zapisal je do obszaru natura 2000 i doji kase z unii‐tez mogli by uprawiac. Ekoczerwoniterrorysci, jak mowisz są tam gdzie im zapłacą, tak jak wtedy w latach 80tych jak komuna chciala postawic elektrownie atomową w Żarnowcu, to oprotestowali to strasznie, a teraz jak ameryka i korea wchodzi ze swoja technologia to jest cacy. My to mozemy sobie pogadac, a i tak zrobia z nami co beda chcieli i… Czytaj więcej »

Wróćmy do uprawy ziemniaków przez wszystkich, będziemy mieć dobrobyt , teren ten lezal odłogiem przez dobrych kilka ostatnich lat, puknij się gumowym młotkiem

Skoro i tak nie umiemy wymyśleć niczego 🙁 to niech potęgi gospodarcze stawiają swoje fabryki – w razie wojny będą mieli co chronić i przy okazji nas

Jak nie umiemy wymyślić niczego? Oczywiście, że umiemy. Druga sprawa to pół-komunistyczny ustrój w jakim przyszło nam egzystować.

Good point!

Dlaczego nie powstają polskie fabryki? Dlaczego sprzedajemy naszą ziemię obcokrajowcom? Jeszcze premier się z tego cieszy, masakra. Polska montownią Europy.

bo Polską rządzą Ż…

A kto w Polsce jest zdolny finansowo oraz ma pomysł na budowe fabryki a następnie produkcje dla której oczywiście ma zbyt. jeśli chodzi o sprzedaż ziemi to na całe szczęście pozostanie tam gdzie jest. gmina opodatkuje te 32 ha więc jakas korzysc bedzie. lepsze niz nic, bo jak czytam to hektary leżały odłogiem i nie przynosiły nikomu złamanego grosza. Morawiecki mógł co prawda sadzzić swoje miliony drzew ale tego tez zabrakło.

Przecież Polacy mają zarówno pomysły jak i chęci na biznes. Niestety, rząd woli podcinać skrzydła przedsiębiorczym ludziom i promować zagraniczne molochy takie jak Daikin, Miele, Amazon etc., ewentualnie budować państwowy monopol orlenowy. Skończy się tak, że będziemy pariasami we własnym kraju, robiącymi na taśmie u Chińczyka, Niemca albo partyjnego kacyka oligarchy.

Ta ziemia ma jedną z najwyższych klas ale Topolski zdecydował, że Ksawerów nie będzie wsią gdzie na dobrej ziemi można produkować wysokiej klasy żywność tylko wpuszcza zagranicznych aby budżet dopiąć z podatków. Kasa się musi zgadzać a potrzeby zwykłych mieszkańców na drugi plan.

Generalnie to dobrze zdecydował, bo będzie miał pieniądze na rozwój. Rolnik co ma 32ha zapłaci 146pln/ha czyli niecale 5000pln/rok.
Fabryka o powierzchni 5ha ma 1,3mln pln podatku od nieruchomości. Plus podatek od gruntu 1pln/m2.
Ponadto dodatkowa fabryka w naszej okolicy podniesie presję płacową na pracodawców, co spowoduje wzrost pensji dla wszystkich ludzi w okolicy. To są podstawy ekonomii. Więc nawet jak Ci się to nie podoba to na tym skorzystasz, bo gmina będzie miała pieniądze na inwestycje.

Jesteś zwykłym mieszkańcem, który chciał tam chorować kukurydzę, czy zwykłym mieszkańcem, który chciał ją kupować.

*Hodować