Premier przyjechał do Ksawerowa. Tu ma powstać nowa fabryka

  37

  Premier Mateusz Morawiecki jest dziś z wizytą w Ksawerowie, a dokładnie w fabryce japońskiej firmy Nippon Seiki. Chodzi jednak o nową inwestycję Japończyków, a mianowicie – budowę fabryki pomp ciepła, którą planuje firma Daikin. 

  Premier rządową limuzyną w obstawie samochodów naszpikowanych oficerami Służby Ochrony Państwa przyjechał około godz. 11.30. Morawiecki przywitał się z właścicielami firm, wszedł do rozstawionego na parkingu namiotu i zaczął przemówienie.

  – To znakomita wiadomość, że będziemy mieli w Polsce tak wysoce zaawansowaną inwestycję. To jest to, na czym nam najbardziej zależy. Cieszę się, że relacje polsko-japońskie rozwijają się tak znakomicie.

  Nowa fabryka ma dać pracę około 1500 mieszkańcom regionu, a Japończycy chcą w Ksawerowie zainwestować około 300 mln Euro.

  Daikin jest japońską międzynarodową firmą z siedzibą w Osace, produkującą głównie klimatyzacje, ale również pompy ciepła. Prowadzi działalność w Japonii, Chinach, Australii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Azji Południowo-Wschodniej, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i Afryce. Daikin jest wynalazcą klimatyzatorów o zmiennym przepływie czynnika chłodniczego.

  REKLAMA
  Subskrybuj
  Powiadom o
  37 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Nie ma to jak przypisywać sobie zasługi, które wypracowała Gmina Ksawerów… Szczyt hipokryzji.

  to tylko jeden z wielu szczytów hipokryzji tego pana

  w gminie Ksawerów mieszka Pan Ciebiada więc napewno miał swój cichy udział w tym sukcesie i zapewnie sie o tym niedługo dowiemy 🙂

  jaki udział i dlaczego cichy?

  to był sarkazm 🙂

  też ja rano jadę przez Ksawerów , patrzę a przy krawężnikach klęczą emeryci układają kufajki na jezdni myślałem że pielgrzymka będzie szła a to ich Guru nawiedził Ksawerów . Przy Biedronce chór KGW ćwiczył „Mateusz, Mateusz”

  Obraz nędzy i rozpaczy!!! Zamiast zakazać niewolnictwa i rozwijać swoje technologie – STOP zapomniałem, że nie mamy żadnych technologii. W takim razie musimy być SŁUGUSKAMI !!! Czyli tak wygląda wstawanie z KOLAN!!! Żal patrzeć, że nawet pomp ciepła nie jesteśmy w stanie zaprojektować:(:(:( W takim razie czas wracać na pole kopać ziemniaki

  Dlaczego nie, mogą być i ziemniaki, Holandia i Dania zbudowały potęgę gospodarczą bazując na rolnictwie.

  Holandia (obecnie Królestwo Niderlandów) za swą „narodową gałąź gospodarki” uczyniła logistykę, m.in. dlatego nie mają problemów ze zbytem i transportem swoich płodów rolnych, sadzonek kwiatów, serów itp. Samo rolnictwo by nie wystarczyło do zbudowania potęgi.

  Na budowę potęgi gospodarczej Holandii wcale nie miały wpływu liczne kolonie i drenaż ich zasobów.

  Japończycy deal zawarli z matouszem, ten wprowadzi nakaz grzania tylko pompami ciepła, produkcja będzie szła pełną parą 😜

  A w Pabianicach będziemy mieli tramwaj i równowagę klimatyczną . Brawo Panie Mackiewicz, jest Pan wielki , po co nam fabryki!!!!!

  I nowy most o tym nie zapominaj.

  Jaki masz problem z równowagą klimatyczną?

  Gdzie tego szkodnika przywiało

  Rozumiem, że pinokio przyjechał Izerą?

  A durny lud przyklaskuje. Bo lepszego rządu nie mieli. Pierwsi uciekali za komuny i ponownie chcą wrócić do takiego życia. Dziękujemy wam ubecy za prowadzenie kraju na kolana. Brak wyobraźni, brak myślenia…

  Nie martw się w przyszłym roku tusk obiecał że jak nie wygra wyborów to siłą przejmie władze i razem z wojskami putlera przywróci praworządność w Polsce

  Szkoda, że bycie idiotą nie boli.

  Kolejny wyznawca tvpis. Bo przecież oprócz PiS jest tylko ten Tusk. Inflacja, COVID i wojna na Ukrainie to jego wina.
  Proponuję założyć jeszcze aluminiowa czapeczkę bo 5gy zrobi ci pranie musgu….

  I dzięki temu wpisowi Pabianice dowiedziały się, że jesteś idiotą

  Zagłosuję na PIS i odbędę pokutną pielgrzymkę do Torunia jak zobaczę premiera Japonii rączo kierującego się na otwarcie polskiej fabryki w Japonii.

  Jakby Polacy byli tak zjednoczeni i oddani jak japończycy za pewno by były polskie fabryki w Japonii. Ale widać już po onucach w komentarzach dlaczego tak nie będzie.

  Jakby nikt nie mówił o ubeckich ścierwach, lewackich pomiotach, elementach animalnych, kanaliach, zdradzieckich mordach, konieczności odszczurzenia kraju itp. to może łatwiej by było jakieś mosty zbudować. A teraz jak się jeszcze posłucha prezesa wszystkich prezesów jak na partyjnych wiecach zieje chrześcijańską nienawiścią do innych ludzi, zwłaszcza osób transpłciowych, to rzeczywiście służy to zjednoczeniu.

  Jakby Polacy byli tak pracowici jak Japończycy to miałbyś na to szansę.

  Stalem przy szosie za Budą i rzucałem platki róż. Jajka i pomidory za drogie 🤣

  Ludzie, skąd w Was tyle jadu?
  Trzeba być ślepym i głuchym żeby nie zauważać sukcesów rządu M.Morawieckiego. To najlepszy Rząd jaki nam się zdarzył od 100 lat.
  Spróbujcie myśleć samodzielnie.

  Jakich sukcesów? Inflacji, drożyzny, budowy w Ostrołęce? 70mln przewalonych na wybory kopertowe? Skłócenia się z całą Europą? Szczucia, propogandy? Obsadzania wszystkich stołków pociotkami? Kupowaniem działek za bezcen? Pilnowania łąki w Baranowie? Braku węgla? Upolitycznienia sądów i TK? Ten rząd nie ma ŻADNEGO sukcesu. Tak nieudolnych rządów Polska po 89′ jeszcze nie miała.

  Dodam jeszcze do listy której wypisałeś fabrykę maseczek, Izerę, zadłużanie państwa, drukowanie pustych pieniędzy, wprowadzenie Nowego ładu który dowala koszty przedsiębiorcą więc podnoszą ceny, skomplikowanie systemu podatkowego, wprowadzenie dziesiętek podatków/danin (np. podatek cukrowy, opłata emisyjna). No ale 500+ i 14 emeryturę dają, nie istotne że przez bzdurną politykę rozdawnictwa i braku sensownych inwestycji wybiła inflacja (w lutym przed wojną już była wysoka) więc rosną stopy procentowe i np. wnuki mają 2 razy droższą ratę kredytu i wyższe koszty życia. No ale wybory niedługo, więc zaraz wyleje się w komentarzach miłość do PiSu. W TVP ogłoszą sukces i wyborcy to łykną,… Czytaj więcej »

  Last edited 8 miesięcy temu by Szept odbytu

  A to wszystko spisałeś z Wyborczej. Wy się Polską nie przejmujecie, tylko myślicie tym jak wasze dupy mają wrócić na stołki a mordy do koryta. Biedni przedsiębiorcy co tyrają pracownikami i tyrali już od dawna. Np. takie Suwary gdzie pabianickie cwaniaczki spowodowały śmierć człowieka, bo zdjęli zabezpieczenia z maszyn.

  To co będą produkować? Miecze samurajskie i……sake

  Na takiego Premiera warto czekać 1000 lat! Nareszcie nie ma złodziejstwa i nawet Japończycy będą nam płacić! Super!

  Ale pan Adam coś niezawesoły, musiał stać?

  Problemem nie jest inwestycja bo będą z niej podatki dla Gminy Ksawerów. Problemem jest na co te podatki zostaną wydane. Czy dla dobra ogółu mieszkańców czy dla wsparcia grupy trzymającej władzę w gminie i ich przyjaciół.

  PiS-PO + lewaki, PSL. Jedno i to samo dno. Różne szyldy ale masoneria ta sama

  Zapomniałeś o Iluminatach z Konfederacji i Młodzieży Wszechpolskiej

  Czy ja dobrze zrozumiałam? Premier polskiego rządu na terenie prywatnej zagranicznej firmy przymilał się do obcego kapitału? Takich jaj to nawet Tusk nie robił.