Strona główna Sport Koszykówka Jedną nogą na podium

Jedną nogą na podium

0

W trzeciej próbie w tym sezonie koszykarki Dekorexu po raz pierwszy pokonały Poznań City Center w meczu o 3. miejsce w 1. Lidze Kobiet.

Poznań City Center – Dekorex Pabianice 51:55 (18:12, 8:11, 12:21, 13:11)

Spotkanie o 3. miejsce w 1. Lidze Kobiet rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń 5:0. Po sześciu minutach pabianiczanki przegrywały już jednak tylko 8:9. Końcówka kwarty należała do poznanianek, które pierwsze 10 minut wygrały 18:12. Druga kwarta toczyła się kosz za kosz, ostatecznie wygraliśmy ją 11:8 i na przerwę schodziliśmy przegrywając 23:26.

Decydująca dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której pabianiczanki od początku rzuciły się do odrabiania strat. Tę odsłonę Dekorex wygrał zdecydowanie 21:12. Punktowało 5 zawodniczek: niezawodna Leona Jankowska (8 pkt.), Renata Piestrzyńska i Joanna Bogacka po 4, Aleksandra Dziwińska 3 oraz Angelika Kowalska 2.

Przed ostatnią kwartą pabianiczanki prowadziły 44:38, ale miejscowe nie zamierzały odpuszczać tego pojedynku, tym bardziej, że w sezonie zasadniczym to one dwukrotnie były górą. Pierwsza po wznowieniu celnym rzutem popisała się Jankowska podwyższając prowadzenie na 46:38, ale to nie był koniec emocji. Po celnych trójkach Karoliny Budeń i Kingi Woźniak poznanianki doskoczyły na dwa punkty pięć minut przed końcem meczu.

Po przerwie na żądanie trener Sylwii Wlaźlak z wolnego trafiła Dorota Sobczyk, a za dwa Jankowska i na 3 minuty przed końcem mieliśmy 5 punktów przewagi. Niespełna 120 sekund przed końcem celną trójką ponownie popisała się Woźniak i znów przewaga stopniała do dwóch oczek. W nerwowej końcówce dwukrotnie za dwa dla nas trafiła jednak Sobczyk, a dla rywalek tylko raz Magdalena Idziorek i wygraliśmy 55:51.

Decydujący o losach 3. miejsca mecz w niedzielę o godz. 15.00 w Pabianicach.

Poznań: Kinga Woźniak 15, Magdalena Idziorek 9, Magdalena Koperwas 8, Karolina Budeń 6, Weronika Telenga 6, Żaneta Durak 5, Barbara Skowronek 2, Daria Marciniak, Elżbieta Giedrjoć.

Dekorex: Leona Jankowska 18, Dorota Sobczyk 15, Joanna Bogacka 9, Renata Piestrzyńska 6, Aleksandra Dziwińska 5, Angelika Kowalska 2, Marta Błaszczyk, Joanna Szałecka, Anna Krajewska.