Strona główna Styl życia Jaki wybrać zawód i zyskać dobrą pracę?

Jaki wybrać zawód i zyskać dobrą pracę?

0

To pytanie kluczowe dla osób kończących liceum i też częsty problem osób, które myślą o zmianie zawodu na bardziej praktyczny i oferujący lepsze możliwości finansowe. W dobie rosnącej świadomości zdrowia zwiększa się popyt na zawody medyczne. Poniżej prezentujemy kilka propozycji na dobry zawód w branży medycznej.

Poszukiwani masażyści!

Czy wiecie, że aż 93% Polaków uskarża się na bóle pleców, a 150 tys. na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (źródło). Z tego względu szybko rośnie zapotrzebowanie na dobrze wyszkolonych techników masażystów. To jedna z profesji, która obecnie cieszy się szczególną popularnością na rynku, atrakcyjna perspektywa zawodowa i finansowa. Ludzie Ci swoją pracą podobnie jak personel medyczny przyczynią się do ratowania ludzkiego zdrowia i podwyższania komfortu życia pacjentów. Posłuchajcie sami co na temat tego zawodu mówią słuchacze szkoły TEB Edukacja, którzy przygotowują się do zawodu:

Zawód w branży stomatologicznej

Coraz więcej lekarzy dentystów korzysta z fachowej pomocy Higienistek stomatologicznych. Przygotowują one gabinet do przyjęcia pacjentów, wykonują część badań i zabiegów stomatologicznych, a także edukują w zakresie higieny jamy ustnej. Dodatkowo słuchacze w szkole TEB Edukacja mogą wziąć udział w szkoleniach związanych z kwasową erozją szkliwa i nadwrażliwością zębiny organizowanych przez GlaxoSmithKline Consumer Healthcare. Już od tego roku będą też w ramach projektu unijnego dostępne kursy „IT w rejestracji usług” oraz „Skaling, piaskowanie i fluoryzacja”. Nauka w zawodzie trwa 2 lata.

Branża farmaceutyczna

Kolejnym zawodem jest Technik farmaceutyczny. To on zajmuje się obsługą klientów, wydawaniem i sporządzaniem leków, nadzorują również produkcję leków i ziół w laboratoriach i zakładach przemysłowych. Z roku na rok w aptekach i hurtowniach leków wzrasta zapotrzebowanie na tych profesjonalistów, a związku z planowanymi zmianami to ostatni rok by zdobyć uprawnienia do pracy w zawodzie w 2 lata zamiast 5 lat studiów magisterskich. Jak zmiany wpłyną na rynek pracy? Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek (IGWPAiA) obawia się, że wygaszenie kształcenia techników farmaceutycznych w szkołach policealnych może doprowadzić do niedostatku pracowników wykształconych i uprawnionych do wykonywania tej pracy. Warto więc już teraz zdobyć uprawnienia, których nikt nie odbierze!

Jedną z propozycji zawodu w branży medycznej jest też Rejestratorka/Sekretarka medyczna. W Polsce powstaje coraz więcej ośrodków medycznych, prywatnych gabinetów lekarskich i specjalistycznych klinik, zapotrzebowanie rynkowe na rejestratorki medyczne jest więc coraz większe. Jest to zawód o charakterze biurowym. By go wykonywać wystarczy roczny kurs w szkole medycznej, po którym m.in. otrzymuje się dokument ukończenia kursu na druku Ministra Edukacji Narodowej.

Na koniec warto podkreślić, że kluczowy jest czas, jaki jest potrzebny do wyuczenia zawodu. Od tego właśnie zależy, jak szybko będziesz mógł się usamodzielnić. Jest wiele kierunków w szkołach medycznych, które umożliwiają zdobycie praktycznej wiedzy i umiejętności już w dwa lata, a czasem nawet w rok! Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze szkoły i zawodu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments