Strona główna Aktualności Z miasta Stare płyty się nie zmarnują…

Stare płyty się nie zmarnują…

5
Ul. Jaworowa

Na pabianickie ulice o nawierzchni gruntowej będą w najbliższych dniach wysypywane setki ton gruzu. Firma z Łodzi rozpocznie bowiem łatanie dziur.

Prace zostaną wykonane na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w ramach rocznej gwarancji – drogowcy przeprowadzili je wiosną, teraz trzeba to zrobić ponownie. Do naprawy ubytków ZDM wykorzysta materiał z ulic objętych generalnym remontem (m.in. Hetmańskiej, Zielonej i Niecałej) czyli stare płyty chodnikowe i drogowe, krawężniki oraz obrzeża.

– Wynajęliśmy sprzęt, który je skruszył i dzięki temu pozyskaliśmy 800 ton dobrej jakości gruzu. Nie ma wątpliwości, że jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż nawożenie szlaki – stwierdza Sławomir Wasilczyk, zastępca dyrektora ZDM.

Przed rozpoczęciem robót zaplanowano przegląd ulic pod kątem tego, które wymagają napraw najpilniej. Mnóstwo jest ich na Zatorzu.

Ulice z nawierzchnią gruntową mają łącznie około 50 kilometrów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Krzywa ulica dziur i wybojów.
Panie Mackiewicz zrób coś Pan!!!!!!!!!

Na brzozowej błoto i dziura na dziurze

Pomysł o jakim mówiłem od wielu lat. Obawiam się, że ta ilość na niewiele wystarczy. Zapraszam na ulicę Olszynową.
https://postimg.org/image/yov5taf7v/

Podnoszenie ulic rozsypywanym gruzem nie ma sensu. Woda po deszczu gdzieś się musi zgromadzić i z pewnością nie wyparuje w „cudowny” sposób. Trzeba robić odpływy -burzówki a nie udawać, że coś się robi.

A co z Akacjową