Strona główna Aktualności To dopiero fundamenty

To dopiero fundamenty

3

Na parkingu Pabianickiego Centrum Medycznego, od strony szpitalnego oddziału ratunkowego, ruszyły dzisiaj prace związane z wprowadzeniem nowego systemu poboru opłat za parkowanie. Zacznie on funkcjonować najwcześniej za kilka tygodni.

W pierwszej kolejności wykonawca – firma z Bielska Białej – musi przygotować fundamenty pod terminal i założyć instalację elektryczną (ten etap robót zakończono już przed głównym wejściem do szpitala). Później na obydwu parkingach nastąpi montaż terminali i szlabanów.

– Zakładamy, że same prace przy fundamentach i instalacji potrwają do końca października, więc to, aby system działał już w listopadzie jest mało prawdopodobne – stwierdza jeden z pracowników firmy wykonawczej.

Po jego wprowadzeniu, chcąc zostawić samochód na którymś z dwóch dostępnych dla wszystkich parkingów, trzeba będzie pobrać przy wjeździe bilet z automatu, a przed wyjazdem zapłacić za postój w kasie. Takie samo rozwiązanie zastosował już w Pabianicach Kaufland.

Płatne parkowanie ma obowiązywać od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 18. Za każdą rozpoczętą godzinę zapłacimy 2 złote. Za pierwsze 15 minut – nic.

– Bezpłatnie będą mogły parkować osoby niepełnosprawne. Miejsca dla nich, prawdopodobnie trzy, wyznaczymy przed głównym budynkiem szpitala i przed szlabanem wjazdowym, aby niepełnosprawni nie musieli pobierać biletu – wyjaśnia Adam Marczak, kierownik działu marketingu PCM.

Zyskami z opłat za parkowanie Pabianickie Centrum Medyczne podzieli się z firmą „Interparking”, która zajmie się obsługą systemu poboru opłat. Jaka ich część trafi do spółki, a jaka do firmy, jeszcze nie wiadomo. Zawarta w lipcu umowa została podpisana na pięć lat.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

to teraz wszystko obstawia słupkami, aż po Terenin aby im się zwróciło

Złodzieje, stawianie słupków i szlabanów z kasą idzie wam błyskawicznie !!!!!!!!!!!!!!!!

Ciekawe co z parkowaniem dla krwiodawców… Czytalem, ze mialo byc bezplatnie jak przed zmianami, a jak narazie trzeba placic…