Strona główna Styl życia Jak zrobić stroik świąteczny w kielichu? Poznaj nasze inspiracje

Jak zrobić stroik świąteczny w kielichu? Poznaj nasze inspiracje

0

Okres świąt to czas, kiedy dekorujemy swoje domy, aby jeszcze bardziej wczuć się w klimat świąt. Dekoracje świąteczne i stroiki bożonarodzeniowe to dla wielu z nas forma wyrażenia, jak ważne są dla nas rodzinne święta, nic więc dziwnego, że coraz rzadziej korzystamy z gotowych stroików, a coraz częściej robimy swoje własne, autorskie kompozycje z lepszej jakości materiałów. Wprawdzie stworzenie własnych dekoracji świątecznych jest pracochłonne, ale pozwala nam wyrazić siebie, spędzić czas wspólnie z bliskimi i zbudować rodzinną atmosferę. Dzisiaj na warsztat weźmiemy stroik w kielichu i sprawdzimy, jakich zasad powinniśmy się trzymać przy jego tworzeniu.

Czego będziesz potrzebować do zrobienia stroika w kielichu? Poznaj nasze inspiracje

Przy wyborze dekoracji pamiętaj, żeby brać pod uwagę kolorystykę i styl pomieszczenia, w którym będzie stał świąteczny stroik. Co będzie Ci potrzebne?

kielich – zdecydowanie najważniejszy element. Polecamy wybór między dwoma typami. Pierwszy to wysoki, chudy kielich lub wazon, gdzie wszystkie ozdoby świąteczne będą pięły się w górę. Drugi to niższe, szerokie, kuliste lub wręcz pękate naczynie, w którym sceną dla dekoracji będzie dno.

wstążki – rodzaj i kolor wybierz pod styl swojego mieszkania i pozostałych dekoracji. Pamiętaj, tylko żeby nie przesadzić ze wstążkami, ponieważ zbyt duże lub jaskrawe będą odwracać uwagę od bombek,

ozdoby choinkowe – to najczęściej centralna część stroika. Dlatego warto umieścić tu coś więcej niż chińskie, plastikowe, kolorowe bombki. Świetnym wyborem może okazać się np. niepowtarzalna, szklana bombka, którą możesz samodzielnie stworzyć podczas zwiedzania fabryki Szkło-Dekor w Piotrkowie,

dodatki – szyszki, gałązki, itp., czyli wszelkiej maści dodatki naturalne. Pamiętaj, żeby niepotrzebnie nie niszczyć przyrody. Gałązek świerku czy innego drzewa iglastego nie trzeba koniecznie zrywać, można je podnieść z ziemi lub otrzymać na stoisku z choinkami. Z szyszkami może być trudniej, ale rodzinny spacer do parku czy lasu powinien rozwiązać sprawę,

światełka led – i znów mamy do wyboru dwie opcje: jedna to rozwiązanie klasyczne, czyli podłączane bezpośrednio do gniazdka, a druga to oświetlenie na baterie,

świece – świeczki i stroiki bożonarodzeniowe to niebezpieczna kombinacja, dlatego zwróć szczególną uwagę na elementy, które znajdują się wokół świeczki i na to, czy stoi ona stabilnie!

Stroiki świąteczne ze świeczką w stylu glamour

Jeśli zdecydujesz, że kompozycja będzie zawierała świeczkę, warto pomyśleć nad nieoczywistym wyborem, jakim jest świeczka w stylu glamour. Będzie ona dawała niesamowity efekt w otoczeniu małych bombek obsypanych brokatem lub zestawiona z czymś bardziej nietypowym, jak choćby bombkami w kształcie ptaszków z akcentami z piór. Do tego srebrne lampki, ciemne gałązki iglaka, a wszystko to przyprószone sztucznym śniegiem – i stroik świąteczny na stół gotowy. Warto również wśród gałęzi ukryć goździki lub skórkę pomarańczy, żeby nadać stroikowi przyjemny, świąteczny zapach.

Stroiki inspirowane naturą

Naturalny stroik bożonarodzeniowy wyłożony gałązkami, składający się z szyszek, kawałków drewna brzozy lub dębu, to zawsze dobry pomysł na Boże Narodzenie. Dołóżmy do tego szklane, małe bombki w jednolitych kolorach lub z białymi akcentami i świąteczna dekoracja stołu gotowa. W tej kompozycji doskonale sprawdzą się również ozdoby w postaci zimowych domków lub chatek umieszczonych wśród zielonych gałązek. Będzie to nawiązywać do miniaturowego lasu i ciekawie zaprezentuje się na Twoim stole.

Stroiki świąteczne – zalety stroika w kielichu

Samodzielnie wykonany stroik bożonarodzeniowy to świetny pomysł na dekorację. Na co dzień może zdobić świąteczny stół, a gdy wymaga tego sytuacja, możesz umieścić go na komodzie czy parapecie. Z racji tego, że zajmuje niewiele miejsca, coraz częściej zastępuje choinkę.

Warto również podkreślić, że taki stroik świąteczny na Boże Narodzenie jest relatywnie tani. Wszystkie naturalne materiały, które wkładamy do wnętrza stroika w postaci szyszek, gałązek, kawałków drewna czy kory, możesz znaleźć w lesie lub parku. A produkty czy dekoracje użyte w kompozycji, takie jak bombki, są wielorazowego użytku i nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie wykorzystać je za rok.

Ponadto stroik to doskonały pomysł na prezent. Pomoże wprowadzić świąteczny nastrój, będzie bardzo dobrze komponował się z pozostałymi domowymi dekoracjami, a jako własnoręcznie zrobiona ozdoba z pewnością wzbudzi zachwyt i uznanie obdarowanej przez Ciebie osoby.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments