Strona główna Aktualności Strażnicy znów będą znakować rowery. Liczba miejsc ograniczona

Strażnicy znów będą znakować rowery. Liczba miejsc ograniczona

0
foto: SM
Przed nami kolejne znakowanie jednośladów. Cykliści mają w ten sposób szansę na zabezpieczenie swoich rowerów przed ewentualną kradzieżą.

Zabezpieczenie polega na nadaniu i wygrawerowaniu na rowerze indywidualnego numeru i wprowadzeniu go do ewidencji straży miejskiej. Taki numer pełni zadanie prewencyjne przed złodziejami, dla których taki sprzęt nie jest już anonimowy, przez co trudniej go sprzedać.

Znakowanie odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach przy ul. Mokrej 24/38 w dniu 21.08.2022r w godz. 10:00 – 14:00 przy okazji odbywających się tego dnia na terenie placówki Dni Zdrowia. Zapisy telefoniczne odbywają się pod nr tel. 986 lub (42) 2254660. Na miejscu trzeba posiadać przy sobie dokument tożsamości i ewentualnie dowód zakupu roweru.

– Aby się zapisać trzeba wcześniej do nas zadzwonić i umówić się telefonicznie na ustaloną godzinę – mówi Tomasz Makrocki, komendant SM w Pabianicach. – Znakowanie roweru trwa około dwudziestu minut, gdyż trzeba nadać numer, wygrawerować go, wprowadzić dane właściciela  i jednośladu do systemu. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto się spieszyć z zapisami.

Akcja znakowania rowerów przez straż miejską zaczęła się w 2017 roku. Na chwilę obecną w ewidencji znajduje się 728 rowerów pabianiczan.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments