Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Jak używać glinki do twarzy? Zadbaj o skórę naturalnie z Nacomi

Jak używać glinki do twarzy? Zadbaj o skórę naturalnie z Nacomi

2
Nacomi to polska marka, która oferuje naturalne kosmetyki wysokiej jakości, o bogatych składach i wielorakim przeznaczeniu. Charakteryzują się również przystępną ceną, pięknymi zapachami i formułami, które nie tylko poprawiają kondycję skóry, ale również przynoszą przyjemne doznania zmysłowe, podczas ich stosowania. Wśród nich znajdziemy również maski do twarzy, które bazują na naturalnych glinkach.

 

Mineralna pielęgnacja z Nacomi – jak działają glinki do twarzy?

Maski glinkowe do twarzy Nacomi to produkty o bardzo krótkich składach. W skuteczny sposób oczyszczają naszą skórę, ale także dostarczają jej cennych składników odżywczych. Każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji, ściśle dopasowanej do jej potrzeb, a także zmieniających się warunków atmosferycznych. Nie da się ukryć, że z wiekiem nasza skóra staje się bardziej wymagająca i potrzebuje innej pielęgnacji, niż jak byliśmy młodsi. Rytuały pielęgnacyjne powinny być przeprowadzane regularnie, a kosmetyki precyzyjnie dobrane do potrzeb skóry. Podstawowym krokiem w pielęgnacji jest oczyszczenie skóry. Oprócz żelu do mycia twarzy, peelingu, toniku i płynu micelarnego, warto włączyć do naszej rutyny pielęgnacyjnej maski do twarzy na bazie naturalnych glinek.

Jak działają glinki do twarzy? Detoksykują i usuwają przy okazji martwe komórki naskórka. Mają działanie bakteriobójcze i antyseptyczne. Oczyszczają pory i wygładzają skórę. Działają przeciwtrądzikowo, normalizują wydzielanie sebum, wyrównują koloryt skóry. Nawilżają, wzmacniają i regenerują. Co ważne – po zastosowaniu glinki do twarzy odczyn naszej skóry zostaje przywrócony do naturalnego poziomu pH, dzięki czemu skóra jest odpowiednio wypielęgnowana i mniej podatna na podrażnienia.

Chcesz dowiedzieć się, które z wymienionych właściwości posiada jaka glinka – przeczytaj artykuł.

Kolorystyczna mapa glinek do twarzy

Nacomi czerwona glinka

Glinki do twarzy znane są ludzkości od tysiącleci jako naturalny sposób na oczyszczenie skóry, leczenie ran, a nawet chorób zakaźnych. Współcześnie chętnie powracamy do tradycyjnych metod pielęgnacji, dlatego coraz częściej korzystamy z ekologicznych sposobów na zdrową cerę.

Glinki są źródłem cennych mikro i makroelementów, które korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Obfitują w krzem, magnez, fosfor, potas czy wapń. Między sobą różnią się kolorami, a co za tym idzie – właściwościami.

Wybierając kolor glinki, mamy jasność, do jakiej cery jest polecana i jakich efektów możemy się spodziewać. To bardzo ułatwia prawidłowy dobór produktów. Barwa glinki zależy od nasycenia jej minerałami, które występują w różnych odcieniach. Do najczęściej spotykanych rodzajów glinek należą: biała, zielona, różowa, czarna i żółta. Glinki używane w kosmetyce pochodzą z naturalnie czystych, nieskażonych źródeł. To przede wszystkim skały krzemionkowo-aluminiowe, ale również gleba, zbiorniki wody czy popiół wulkaniczny.

Glinki słyną z tego, że posiadają silne właściwości absorbujące wszelkie zanieczyszczenia i sebum, oddając skórze to, co jest w nich najlepsze. Posiadają ładunek ujemny, dlatego z łatwością przyciągają zanieczyszczenia ze skóry, toksyny, które mają ładunki dodatnie.

Jeżeli jesteśmy na początku drogi w kierunku świadomej pielęgnacji, a chcielibyśmy zapoznać się z właściwościami glinek do twarzy, warto rozpocząć od trzech najbardziej podstawowych produktów glinkowych i usystematyzować swoją wiedzę. Istnieje wiele rodzajów glinek, ale najpopularniejsze są trzy: glinka czarna, zielona i czerwona. Która z nich będzie odpowiednia dla naszej skóry, a której lepiej unikać? Sprawdźmy.

Dobierz kolor glinki do rodzaju skóry

Nacomi czarna glinka

Czarna glinka Nacomi bazuje na glince bentonitowej, która ma pochodzenie wulkaniczne. Jej spektakularną właściwością, o której mało kto wie, jest to, że przyciąga zarówno dodatnie, jak i ujemne ładunki elektryczne z powierzchni skóry, dlatego jeszcze precyzyjniej oczyszcza cerę z toksyn i zanieczyszczeń środowiskowych. Tym razem otrzymujemy preparat, którego skład został uzupełniony węglem aktywowanym, dzięki czemu oczyszczanie skóry staje się jeszcze bardziej skuteczne i długotrwałe.

Z właściwości czarnej glinki najbardziej skorzystają osoby z cerą trądzikową, tłustą i mieszaną.

Zielona glinka należy do jednej z najmocniejszych odmian tego rodzaju kosmetyku z uwagi na wysoką zawartość jonów żelaza. Przyglądając się bliżej właściwościom żelaza, dowiemy się, że ma doskonałe właściwości antyseptyczne, czyli odkażające, oraz przeciwbakteryjne, pomagające wyeliminować bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian skórnych, między innymi trądzikowych. Znakomicie sprawdzi się w leczeniu trądziku – polecana jest do skóry problematycznej, z nadprodukcją sebum, z rozszerzonymi porami i wągrami. Glinka zielona ma postać drobno zmielonego pyłu. Przyczynia się do poprawy kondycji skóry – oczyszcza ją, dezynfekuje, goi stany zapalne.

Glinka zielona Nacomi bogata jest również w wapń, magnez, cynk, fosfor i miedź. Stosowanie jej pozwala pozbyć się martwych komórek naskórka, wygładzić fakturę skóry, oczyścić i zwęzić pory. Po zabiegu skóra jest pełna witalności, nawilżona i natleniona.

Glinka czerwona swoją barwę zawdzięcza jonom żelaza, które barwią ją na ceglany kolor. Charakter jej działania jest podobny do funkcji glinki zielonej, z tym że jest ona od niej łagodniejsza. Z dobroczynnych właściwości mogą korzystać osoby z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową, ale również wrażliwą, dojrzałą, naczynkową i z dolegliwościami trądziku różowatego. Działa oczyszczająco – usuwa martwe komórki naskórka, sprawiając, że skóra staje się gładka i lepiej wchłania dobroczynne składniki zawarte w kosmetykach. Przyczynia się do regeneracji naskórka i poprawia jego odporność na działanie czynników środowiskowych.

Zawarte w czerwonej glince mikro i makroelementy, takie jak: żelazo, magnez, potas, sód, miedź i krzem uszczelniają naczynia krwionośne, wzmacniają je i chronią przed pękaniem. Warto wiedzieć, że systematyczne stosowanie tej glinki może subtelnie zmienić kolor naszej skóry na lekko opalony. Dzięki obecności magnezu glinka minimalizuje podrażnienia skóry. Żelazo odpowiada za poprawę kolorytu skóry, a także za pomoc w leczeniu zmian trądzikowych. Potas z kolei wspomaga nawilżenie skóry, zmniejsza ryzyko alergii skórnych, wspomaga ich leczenie. Sód zawarty w czerwonej glince poprawia ukrwienie skóry, natomiast miedź i krzem stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, sprawiając, że skóra staje się elastyczna i jędrna, a jej młody wygląd zachwyca przez wiele lat.

Jak używać glinki do twarzy?

 Nacomi zielona glinka

To bardzo proste. Wystarczy dokładnie wymieszać glinkę z letnią wodą i zaaplikować ją na twarz, a jeżeli jest taka potrzeba, również na szyję i dekolt. Pamiętajmy również o tym, aby maseczka z czarnej glinki nie wyschła nam na twarzy, dlatego najwygodniej jest stosować ją w nagrzanej i zaparowanej od gorącej wody łazience, np. tuż po kąpieli lub podczas leżenia w wannie, wtedy para z wody będzie cały czas nawilżać maseczkę.

Po 20 minutach usuwamy glinkę ze skóry letnią wodą. Warto również przeprowadzić delikatny masaż skóry, podczas zmywania maski, dzięki czemu osiągniemy jeszcze lepszy efekt oczyszczający. Masaż wykonujemy opuszkami palców. Okrężne ruchy poprawiają mikrokrążenie skórne, co sprawia, że krew krąży szybciej, a dobroczynne substancje lepiej się wchłaniają. Masaż pomaga również pozbyć się opuchlizny, usprawniając przepływ limfy.

Maskę z zielonej glinki poleca się stosować na najbardziej problematycznej strefie twarzy – w przypadku cery tłustej i mieszanej jest to strefa T – czoło, nos, broda. W odróżnieniu od czarnej glinki, glinka zielona może wyschnąć na skórze. Po upływie 20 minut zmywamy produkt, przy okazji lekko masując skórę i przechodzimy do kolejnych etapów pielęgnacji.

Czerwoną glinkę również mieszamy z niewielką ilością letniej wody, aby uzyskać jednolitą konsystencję. Aplikujemy na skórę twarzy i dekoltu, omijając okolice oczu i ust. Maskę z glinki trzymamy na twarzy przez ok. 10-15 minut, aż całkiem wyschnie. Zmywamy produkt przy użyciu wody i ściereczki z naturalnego materiału. Także w tym przypadku dobrze jest postawić na regularność przy stosowaniu glinki – najlepiej aplikować ją 2 razy w tygodniu.

Jak często należy stosować maseczki z glinki?

Na pewno warto stosować je regularnie, według zaleceń producenta lub według własnych obserwacji kondycji swojej skóry i poznawania jej potrzeb. Przyjmuje się, że optymalna ilość zabiegów przy użyciu naturalnej glinki to 1-2 razy w tygodniu, maksymalnie do 3 razy.

Glinki w codziennej pielęgnacji stanowią źródło cennych składników odżywczych dla twojej skóry. Korzystaj z darów natury i spraw skórze najlepszy prezent.

Przeczytaj również więcej na temat arganowego kremu pod oczy marki Nacomi: https://agwerblog.pl/arganowy-krem-pod-oczy-nacomi/.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

musze sprobowac w sumie glinki bo ogolnie tylko mam kosmetyki na tradzik rozowaty a taka gllinka by sie przydala dodatkowo ;p

Nacomi ma bardzo dobre glinki, ale stosowane z serum z serii Next Level dają jeszcze lepsze wyniki. Przy trądziku glinka zielona w połączeniu z kwasem salicylowym obiegła już chyba całe internety 🙂 A przynajmniej polska marka i dobre ceny. Teraz się zaczyna black wszystko (week/month czy co tam jeszcze) to w Hebe widziałam niezłe promocje.