Strona główna Aktualności „Trzy Korony” pustoszeją… Wyprowadził się Rossmann

„Trzy Korony” pustoszeją… Wyprowadził się Rossmann

26
Problem ze znalezieniem najemców jest tutaj od dłuższego czasu, a do wolnych powierzchni handlowych właśnie doszła kolejna. Gdzie? W „Trzech Koronach”. SDH robi się coraz bardziej pusty…

Na wyprowadzkę stąd zdecydowała się niedawno sieć Rossmann, która zajmowała znaczną część parteru (jej nowy sklep znajduje się w centrum handlowym „Tkalnia”). Tym samym PSS Społem, będąca właścicielem SDH, straciła regularne źródło dochodu, jaki stanowiły wpływy z czynszu.

Czy jest na horyzoncie ktoś zainteresowany przejęciem opustoszałego miejsca? Jak dowiedzieliśmy się od Katarzyny Wójcikowskiej, prezesa PSS Społem, na razie nie. Żadnej informacji o możliwości wynajmu też, póki co, nie zamieszczono.

– Do końca roku obowiązuje nas umowa z Rossmannem. Aczkolwiek, gdybyśmy znaleźli nowego najemcę wcześniej, podejmiemy rozmowy z dotychczasowym – tłumaczy Katarzyna Wójcikowska.

Powierzchnia po drogerii nie jest na parterze jedyną wolną – pustkami świeci stoisko, na którym sprzedawano biżuterię. Chętnych na nie również brak.

Niewiele dzieje się na piętrze, wyraźnie wyludnionym po tym, jak opuściła je „Sandra”, gdzie klienci kupowali m.in. artykuły elektroniczne, elektryczne, komputerowe i telefoniczne. Na zagospodarowanie czeka cała ściana (od jednych schodów do drugich) oraz miejsce koło sklepu z „chińszczyzną”.

– Trudno było znaleźć najemców na wolne powierzchnie, chociaż robiliśmy, co mogliśmy. Niestety, pandemia koronawirusa tylko pogorszyła sytuację. Teraz otrzymujemy raczej pisma z prośbą o obniżenie lub zawieszenie czynszu. Ale oczywiście nadal będziemy starali się o to, aby stoiska nie stały puste – dodaje prezes.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sztucznie utrzymywany obskurny gmach.
Jak wygląda rozliczenie PSS z miastem jeżeli chodzi o podatek od nieruchomości?
To coś powinno się zburzyć i zrobić w tym miejscu reprezentacyjny plac miejski.

A może biedronka albo inna staka

I bardzo dobrze, że Rosman zmienił lokalizacje sklepu. W SDH nic się nie zmienia razem z p. Katarzyną Wójcikowską. Myślę, że to najwyższa pora zmienić skład panującej tam ekipy. Nie radzą sobie ludzie z zarządzaniem obiektem. Zrzucanie winy na pandemię nie jest dobre ponieważ, wiele sklepów w tym „SANDRA” przeprowadziło się właśnie przez brak rozwoju budynku i brak kompetencji ludzi, którzy tam zarządzają.

Komentarz trafiony w samo sedno problemu. To nie chodzi tylko o ten rok czy o kryzys związany z korona sytuacja a o zle zarządzanie od lat…..ludzie z zarządu pojawiają się tam okazjonalnie albo wcale i chyba nie widzą całej sytuacji. Budynek pustoszeje i nie widać wogole światełka żeby miało się coś w tej kwestii zmienić, nie ma pomysłu na poprawę. Nieodpowiedni ludzie na taki stanowiskach doprowadzają do takiej sytuacji. Budynek w takiej lokalizacji żeby świecił pustkami….to jest porażka rządzących spolem

W jakiej lokalizacji? W centrum zadupia zwanego Pabianice? Zobacz ile jest pustych lokali na wynajmen przy ul. Zamkowej, zwłaszcza w stronę kościoła nmp. Cały DOMUS stoi pusty.

a gdzie przeniosło się stoisko z biżuterią?

Widząc średnią wieku ludzi kupujących w SDH-u obawiam się, że za ok. 20 lat nie będzie komu tak kupować, rzadko tam bywam, ale ilekroć tam jestem, zawszę widzę głównie starszych ludzi, którzy chyba chodzą tam z przyzwyczajenia, pamiętając czasy swojej młodości. Młodzi chodzą do Tkalni lub kupują online, więc warto już pomyśleć, jak zagospodarować ten budynek, by za te 20-30 lat nie stał opustoszały, straszył tylko wyglądem i kojarzył się jedynie z czasami PRL-u

Problemem jest słabe zarządzanie spółdzielnią od wielu lat. Potrzebna szybka reakcja i konkurs na managera z prawdziwego zdarzenia.

A może „jakiś” prywaciarz już zaciera ręce i planuje kolejną rewitalizację 😜😜😜

Rip esdeh!
To dobry esdeh był…

W centrum przydałby się duży parking piętrowy. Raz że po prostu byłoby gdzie parkować, dwa że moglibyśmy być bardziej „eko”. Każdy kto dojeżdża do Łodzi do pracy/szkoły mógłby zostawić auto i pojechać tramwajem gdy w końcu zakończy się remont.

Tramwajem do Łodzi? W jakich czasach ty żyjesz? Dzisiaj każdego stać na auto za 2-3 tyś. zł to na co komu tramwaj? Chyba tylko emerytom na poruszanie się po mieście.

A Ty w jakich czasach żyjesz? Do pracy pojedziesz autem do Łodzi? Zapłacisz za parkowanie i paliwo? Każdego stać na auto za 2-3 tys? I na paliwo, mechanika, parkingi, ubezpieczenie? Jak zarabiasz 10 k miesięcznie to się podziel z innymi a nie kozacz się w internecie.

Dobry pomysł z tym parkingiem piętrowym bo coraz więcej ludzi chce jeździć. A wogóle jak na mieście się parkuje to się płaci to ten plus by był że w każdej poże by mogło się tam parkować i oczywiście też płatne .

Nie wiem skąd te ataki na kierujących SDH. Przecież tam Kaszpirowski by nie pomógł. Mamy XXI wiek i ten obrzydliwy, szpetny, niefunkcjonalny, haniebny, paskudny, nędzny, szkaradny relikt PRL należy jak najprędzej zburzyć i najlepiej posadzić drzewa. W dobie centrów handlowych nikt nie będzie taszczył się po jakichś pochowanych po rogach schodach. Tej skazy trzeba się jak najprędzej pozbyć.

To wyobraź sobie że sąsiaduje z nami taki kraj jak Słowacja i w dobie centrów handlowych takie relikty komuny tętnią życiem często mimo braku parkingu i mimo tego że w mieście są galerie handlowe. Dodatkowo obiekty poddawane są remontom i relikty takie jak ten: zmienia się w Tak to ten sam obiekt. Jak widzisz na załączonych obrazkach, z czegoś bylejakiego można zrobić coś schludnego i praktycznego. Zazwyczaj już od wielu lat przed remontem większość lokali jest wynajmowana. Oczywiście nie namawiam do remontu, myślę że równie dobrze SDH mógłby się po transformacji sprawdzić jako obiekt biurowy szczególnie do takich branż gdzie… Czytaj więcej »

Last edited 3 miesięcy temu by Szept Odbytu

Czy w tym budynku mógłby być parking piętrowy (płatny)? Wystarczyło by dobudować wjazdy na poziomy.

Wyburzyć w cholerę ten obleśny relikt przeszłości.

Last edited 3 miesięcy temu by SiostraIrena

Oczywiście, że wyburzyć to straszydło komusze. Szpeci i tak nie za piękne centrum miasta.

Otwórzmy tam biedronke na parterze na pierwszym lidla i gwarantuję tumy uwielbiają dziadoskie markety z dziadowskim towarem i pakować dziadowskim szkopom lub innym cembałom kase do kieszeń a nasze sklepy padają zaraz znajdzie się mondry i stwierdzi to niechodz .A ja właśnie niechodze i zostawiam pieniążki u naszych którzy płacą unas podatki i nietylko.I czy ktoś policzył ile jest marketów w Pabianicach jeśli tak to będzie wiedział dlaczego trzy korony i nietylko padają lećmy tumnie do biedrony

Skoro z ciebie taki patriota to kup sobie słownik ortograficzny i poprawnej polszczyzny. Kiedy zgłębisz tajemną wiedzę pisania poprawnie, dopiero wtedy udzielaj się na forach internetowych. Bo się tylko ośmieszasz ,,cembale,,

A może jakieś przedszkole, żłobek tam otworzyć?

Ośrodek depopulacji

Albo centrum porady Koronaświrusa 😉

Moim zdaniem problem sdhu to….. parking. Kto jedzie na zakupy w miejsce gdzie nie ma gdzie auta zaparkować?

Ten budynek to relikt przeszłości. Ja tu widzę albo jakąś rozrywkę w postaci kręgielni, toru wrotkarskiego albo coś w tym stylu ( bo powierzchnia jest).Albo wyburzyć i zrobić zielony skwer z małym budynkiem na gastronomię, kiosk czy lody oraz miejscem, gdzie czeka się na autobus, plus parking pod Urzędem Miasta dla interesantów. I byłoby z korzyścią dla mieszkańców.