Strona główna Aktualności Z miasta Zakażony pracownik ciepłowni. 15 osób ma kwarantannę

Zakażony pracownik ciepłowni. 15 osób ma kwarantannę

6
fot. pixabay.com
Kolejna grupa ludzi z jednego miejsca pracy w Pabianicach przechodzi kwarantannę. Koronawirusem zaraził się pracownik Zakładu Energetyki Cieplnej. 

Okazało się to w niedzielę. Z powodu pozytywnego wyniku testu ci, którzy mieli z kontakt z zakażonym muszą przez najbliższe dni pozostać w domach.

W sumie to 15 osób, wśród nich 9 pracowników miejskiej ciepłowni przy ul. Konstantynowskiej, 1 z kotłowni Piaski przy ul. Cmentarnej, 2 z siedziby spółki przy ul. św. Rocha oraz 3 z zewnętrznej firmy, która na zlecenie ZEC buduje przy ul. Konstantynowskiej instalację odsiarczania, odpylania i odazotowania spalin.

Na kwarantannie, do soboty, przebywa m.in. Krzysztof Mondzielewski, prezes ZEC.

– Czuję się dobrze, podobnie jak wszyscy pozostali pracownicy. Ten, u którego potwierdzono koronawirusa również jest w domu. Był przeziębiony. Do zrobienia testu skłoniła go utrata węchu i smaku – wyjaśnia prezes.

Ciepłownia przy ul. Konstantynowskiej funkcjonuje teraz w mocno okrojonym składzie, bo z 51 osób pracujących tam osób nieobecnych jest 20 (oprócz 9, które mają kwarantannę na zwolnieniach lekarskich jest jeszcze 15). Czy grożą nam zimne kaloryfery?

– Wierzę, że nie. Staramy się wdrożyć procedury zabezpieczające dostawę ciepła do pabianickich mieszkań – zapewnia prezes.

Jak poinformował Piotr Szczepaniak, kierownik sekcji higieny środowiska w sanepidzie, w całym powiecie pabianickim jest teraz 65 potwierdzonych zakażeń, a w szpitalach przebywa 18 osób.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrze,ze prezs dba o dobro pracownikow, ale robienie teraz testów z zakladowego budzetu nie ma sensu. Przychodzi taki okres gdzie zaczynaja sie przeziebienia i codziennie ktos bedzie mogl sie zarazic, takie testy wtedy trzeba by bylo wykonywac co tydzien. Odpowiedni reżim sanitarny, odrobina odpowiedzialnosci przez pracowników, czyli nie przychodzenie chorym do pracy i wszystko bedzie ok

Sam nie wierzysz w to co piszesz.
I nie byłem i nadal nie jestem przeziębiony
A ci przeziębieni mnie zarazili

Też tak sądzę

Cza grzejniki pozamykac coby się niezarazic

Słusznie, trzeba spuścić wodę z instalacji. Koniec grzania do wyjaśnienia sytuacji.
Trochę odpowiedzialności a jak wylezie gdzieś przez zawór odpowietrzający ?

Starostwo się jeszcze jakoś trzyma 👍