Strona główna Aktualności Z miasta Jak się mają projekty budżetu obywatelskiego?

Jak się mają projekty budżetu obywatelskiego?

3
?

Niedawno zakończyła się budowa Eduparku przy SP nr 13. Na jakim etapie są pozostałe projekty wybrane przez pabianiczan?

Większość projektów ma już wykonawcę lub jest w fazie negocjowania opłat. Rozpoczęła się już modernizacja boiska PTC, ale na pozostałe inwestycje poczekamy do jesieni.

– Trwają prace przy obsiewaniu murawy i ogrodzeniu. Zakupione zostały również bramki. Wyłoniliśmy także wykonawcę termomodernizacji hali sportowej – informuje naczelnik Wydziału Inwestycji i Eksploatacji, Paweł Pietrzak. – Po sezonie letnim rozpocznie się modernizacja boisk do siatkówki plażowej na Lewitynie. Rozkopywanie ich teraz, gdy są używane, wprowadziłoby zbyt wiele chaosu.

Wśród wybranych projektów były również modernizacje boisk szkolnych – SP nr 17 i SP nr 8. Z tą pierwszą nie ma żadnych problemów, dlatego też prace ruszą lada dzień, gdy tylko usunięte zostaną wiszące nad boiskiem „siedemnastki” drzewa. Szkoła naprawi również ogrodzenie od strony ul. Warszawskiej. Z boiskiem przy SP 8, sprawa przedstawia się nieco trudniej.

– Aby rozpocząć inwestycję, wymagana była zgoda konserwatora zabytków, stąd lekkie opóźnienie w realizacji konkursu – mówi naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, Waldemar Boryń. – Niestety projekt nie ma jeszcze wykonawcy. W dwóch pierwszych konkursach nie wyłoniono oferty, na którą szkoła mogła sobie pozwolić. Obecnie trwają negocjacje, tak by boisko zostało oddane przed końcem wakacji.

Kolejną inicjatywą jest remont nawierzchni alei głównej w Parku Wolności przy ul. Łaskiej. Wydział Ochrony Środowiska UM wnioskował o poszerzenie remontu o całą aleję, nie tylko o odcinek przewidziany w ramach budżetu obywatelskiego, jednak jak na razie żadne dodatkowe środki nie zostaną przyznane na ten cel. Wkrótce zacznie się remont.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jak zawsze lanserek Mackiewicz chciał pare punktów na budżecie złapać ,a tu wyszlo ajk zawsze problemy i brak kasy na Budżet Obywatelski

nie interesuje mnie polityka ale czytałeś ze zrozumieniem?

zajmuje się tym jakaś pani kierownik od sekretarza, trzeba jej pytać