Strona główna Sport Sport młodzieżowy Domagała zawodnikiem turnieju

Domagała zawodnikiem turnieju

0
Mateusz Domagała

Turniej Młodzieży Szkolnej w zapasach w stylu klasycznym zorganizowany został w Woli Krzysztopolskiej.

W zawodach rywalizowali młodzi zapaśnicy w roczników 2002-2004 z województwa łódzkiego. Indywidualnie zawodnicy PTC wywalczyli 6 złotych medali na 10 kategorii. Najlepsi okazali się: Jakub Makowski (35 kg), Piotr Ludwiczak (38 kg), Bartosz Nawrocki (42 kg), Igor Saktura (47 kg), Domagała Miłosz (66 kg), Juliusz Nowak (73 kg).

Srebrne medale wywalczyli: Mikołaj Jezierski (32 kg), Wiktor Powalski (38 kg), Norbert Nowakowski (66 kg). Z brązowymi medalami wrócili: Patryk Wiracki (42 kg), Szymon Pusz i Paweł Pomorski (47 kg), Kacper Sobczyk (53 kg), Bartosz Helbik (66 kg).
Najlepszym zawodnikiem turnieju w głosowaniu trenerów został Miłosz Domagała.
Pabianickie szkoły uplasowały się na pozycjach: II m-SP 13, III m-SP 17, V m-SP 8, VII m-SP 3, IX m -SP 14, X m- SP Ksawerów, XII m- SP1, XIII m-SP Piątkowisko, XV m-SP 5.

Odbył się  również XVII Międzynarodowy Turniej Młodzików  im. v-ce  mistrza olimpijskiego Piotra Stępnia. W Piotrkowie Trybunalskim walczyło 105 zawodników z 14 klubów w tym reprezentacja Litwy. Klubowo PTC uplasowało się na VIII miejscu, a indywidualnie najlepiej spisał się Norbert Nowakowski (59 kg), który wygrał dwie walki i finale przegrał  z Bartoszem Potyrałą zdobywając srebrny medal. Brązowy medal zdobył Dominik Florczak (47 kg) wygrywając 3 walki, a piątą pozycje wywalczyli Igor Saktura (47 kg), Bartosz Nawrocki (42 kg) i Mateusz Kłębowski (66 kg).